Ana içeriğe atla

"Metin" olun!!!

Sezon başında, kamp döneminin çok geç ve çok kısa süreli yapılması nedeniyle bize söylenen "birkaç hafta sabredin" içerikli sözün tarihi hayli hayli doldu.

Kadro seçimleri tuhaf, başarı bir türlü gelmiyor, beraberliklere, kazanamamaya alışmamız, bununla mutlu olmamız istenerek sanki normali buymuş gibi sunuluyor.

Son maçta taraftara yönelik hareketleri de bizim gururla sahiplendiğimiz Demirsporluluk ruhuna kesinlikle yakışmıyor...

Daha ne kadar "Metin" olalım?

Bir şeylerin vakti gelmedi mi?

Yorumlar

Adsız dedi ki…
Sabrın da bir sınırı var.Metin Yıldız'a ağır şeyler söylemiyorsak bu ona olan saygımızdan değil, Demirsporluluk duruşunun ağırlığındandır.Artık Cami duvarını da aştın.
Fırat Ateş dedi ki…
Metin Yıldız bu inadıyla, taraftarları istifa ettirecek en sonunda...
Semt Aşığı dedi ki…
Aynısını Konyadan berabere dönen takımızıa yaptılar bravo beraber döndüler dediler tak sonuncuyla Beykozda berabere kaldık.Ben yinede A.Demirin durumunun kötü olduğunu düşünmüyorum matematiksel olarak hala büyük avantaj var.Ama hata sintyalleri iyi algılayıp tedbirleri şimdiden almak gerek.
Adsız dedi ki…
Metin YıLdız ın ki inat değiL
"tazminat"

Bu blogdaki popüler yayınlar

Beşiktaş: 3 - Adana Demirspor: 3

 Demirspor bu; her an her şey mümkün. Oyuncular değişse de hem dibe vurup hem son saniyeye kadar heyecan yaşatmak geleneği değişmiyor.  İstanbul'da İnönü'de 3-0'dan maç çevirmek büyük iş. Takımın gerçek gücünü gösterdiği, belki de sezona merhaba dediğimiz maç oldu... Balotelli beklediğimiz patlamayı yaptı; İstanbul' da olması tesadüf değil. İlk yarıda acemice hatalar, Sinan ve Ferhat'ın dağılması, rakibin dalga dalga gelişini durduramamak can sıktı. Aslında kötü değildik ama rakip çok iyi başladı. İkinci yarı başında 3. Golü de yiyince moraller bozuldu. Ama işte Demirspor bu! Yaptı yapacağını... Rakibin oyuncu değişikliklerini lehimize çevirdik. 60. Dakikadan sonra Vargas ve Balotelli'nin şutları son dakikaya kadar umudu taşıdı. Assombalonga'nın dokunuşuyla 1 puana uzandık. Tebrikler, teşekkürler takım; devamı gelsin... 

Karagümrük: 4 - Adana Demirspor: 0

 Kötü başladığımız lige daha da kötüye giderek devam ediyoruz. Çok net bir yenilgiyle gerçeğin tokatını yedik: Sorun Samet Aybaba'da değildi.  Balotelli'yi kontrol altında tutsun diye gelen İtalyan hoca, 15 günde takımı daha iyi hale getirmek yerine tamamen dağıtmış. Çok kötü bir oyunla farklı bir yenilgi aldık ve umarım bu alınan yanlış kararların geri dönüşü için bir dönüm noktası olur. Bir kişinin keyfiyle takım yönetilmez! 

Hajduk Split, Strum Graz...ve Livorno

Adana Futbolu kitabında kısaca bahsetmiştik. Adana Demirspor, taa '50'li yıllarda Adana'da Avrupalı takımları misafir etmiş, kendi de eski kıtaya misafir edilmişti. Hajduk Split, Strum Graz, Beogradski bunlardan bir kaçıydı... Hajduk'un uzun süredir gol yememesiyle ünlü kalecisi Beara, Met Ahmet'in şutuyla avlanmıştı. Yine Uluslararası Demiryolları Futbol Şampiyonası için karma ekipler, Adana seyircisinin önünde boy göstermişti. Demirspor da Yugoslavya, Bulgaristan, Almanya, İran ve Suriye gibi ülkelere maçlar yapmaya gitmiş ve orada Türk Futbolu'nu temsilen bulunmuştu. O yıllarda yabancı ekiplerle oynanan maçların ne kadar nadir olduğunu, ulaşım ve iletişim imkanlarının sınırlılığını hayıtlayacak olursak, ne kadar büyük bir işe imza atıldığı daha net ortaya çıkar. Adanaspor'un 1981'de UEFA Kupası'nda oynadığı son maçtan beri, Adana'ya milli takımlar haricinde ilk kez Avrupalı bir ekip geliyor. İtalya Seria A'dan, gönlümüze yakın, Livorno. İ