Ana içeriğe atla

Konuk Yazar...

Onur'un yazısına bir "sataşma" gelince, takipçilerimizden tepki de geldi: Murat "mirothekid" Ayman abimiz, aslında bizim derdimizi de özetleyen bir yazıyla katkı sundu; şöyle ki:

"“ iş güç göz göre devrimcilik putuna tapılıp bağımsızlık ve özgrlük dye diye mastürbasyon ve tatmin olma ,ADS düşmüş umrunuzda mı,peh bağımsızmış,HADİ ORADAN BEE !!!”

Bütününe baktığınızda anlamsız ve imla hatalarıyla dolu bu cümleyi parçalayıp düşününce ister istemez bir sürü anlam çıkarttım ve kendimi yazmaktan alıkoyamadım. Bu yorum, gayet “Onur”lu bir yazıya, Adanademirspor’lu bir arkadaşımız tarafından (ya da biz öyle sanıyoruz) yapılmıştır. “ADS’nin haline ve şu andaki çaresizliğine kahreden bir taraftarın, sinir halindeyken yaptığı bir yorum” deyip geçemedim...
Parçalara bölelim bu paragrafı;

“HADİ ORADAN BE !!!” kısmına girmek istemiyorum. Bence “Onur”lu arkadaşımız burada bir özürü hakediyor...
“göz göre göre devrimcilik putuna tapılıp” kısmına en son geleceğim...
“ADS düşmüş umrunuzda mı” kısmına az sonra...
“Bağımsızlık ve özgürlük diye diye mastürbasyon ve tatmin olma” kısmından başlayalım:

Adana Demirspor, başkalarını bilemem ama, benim için hiç bir zaman erişemediğim ideallerimin vücut bulduğu bir kurum olmadı. Hiç bir ADS’li için de öyle olduğunu sanmıyorum.

Önemli olan, neden ADS’li olduğumuz değil. ADS’nin ne olması gerektiği. Bizler, cinsel (!), ya da her ne türse, bir haz alalım diye ADS’nin bağımsızlığını ve özgürlüğünü istemiyoruz. İstiyoruz çünkü, doğru olan budur. Aksini savunmak mutlaka bir güç odağına hizmet etmek demektir. Burada yazı sahibi arkadaşımızın demek istediği şey de tam olarak budur. Bağımsızlık ve özgürlük herkesin kafasına göre takıldığı bir sistemi idealize etmez. Klasik örnektir ancak şeklen Monarşi ile yönetilen İngiltere, güya Cumhuriyetle yönetilen, bizden daha bağımsız ve özgür (demokratik) bir ülkedir.

Bağımsızlık ve özgürlük herkesin inisiyatif koyabilmesi demektir. Bu, şimdiki gibi sadece bir kliğin inisiyatifini kullandığı bir sistemden daha sağlıklıdır. ADS’nin herhangi bir yönetimi, benden (ya da başka bir taraftardan) daha fazla mı ADS’lidir. Öyle olduğunu kimse iddia edemez. Öyle olmadığı apaçık ortada iken, neden benim bu takımın idaresinde inisiyatifim kullanılamıyor. ADS, bütün sahiplerine ait fikir, proje ve yönetim politikalarının, akılcı bir yöntemle sisteme dahil edileceği bir biçimde yaşamını sürdürmelidir. Bu biçimiyle asla!

“ADS düşmüş umrunuzda mı” dediniz mi bam telime basarsınız...
ADS hapşırırsa biz nezle oluruz...

Bu takım bırakın 3. lige düşmeyi, bırakın Türkiye Şampiyonu olmayı, benim gönlümde Avrupa Şampiyonu olacak bir takımdır. Bu hedefi olmayan, bunun için çalışmayan, bunu başaramayan her yönetim başarısızdır. Ulaşılamayacak bir hedef değildir bu. Aksine kimse beni inandıramaz.

“göz göre göre devrimcilik putuna tapılıp”
Bu kısım, yorum sahibi arkadaşın siyasi görüşleri nedeniyle yapılmış olmalı diye düşünüyorum. Gayri ihtiyari çıkmış olma olasılığı da var tabii... Her ne sebeple yapılmış olursa olsun bence akıl dışı ve sağlıksız bir bakışı gösteriyor...

Her ADS’linin siyaseti tektir/olmalıdır: Adana Demirspor’un başarısı.
Bu başarıyı sağlamak için devrimci olmak gerekiyorsa hepimiz devrimci olmalıyız (ki bence mevcut düzende gerekiyor). Ben burada bir yanlışlık göremiyorum. Yorum sahibi arkadaşın, devrimcilikle ilgili biraz lugat taramasını tavsiye ediyorum...

Velhasıl son olarak söylemek istediğim şey şudur: Adana Demirspor’un kaderi, her bakımdan Adana’nın kaderiyle aynıdır. Bu kaderi değiştirdiğinizde, her şeyi değiştirmiş olursunuz.

Michelangelo, Davud heykelini nasıl bu kadar muhteşem yaptığına dair sorular soran insanlara, “ben bir şey yapmadım, heykel zaten taşın içindeydi ben sadece fazlalıklarını attım” demiş. Bizim de Adana’nın fazlalıklarını atma zamanımız çoktan geldi."

Yorumlar

Onur BİÇER dedi ki…
Çok teşekkür ederim.
mustava dedi ki…
Çeşitli taraflardan, bel altından, ilgili-ilgisiz eleştiriler gelecektir. Dediklerimiz doğruysa, kişisel çıkar gözetmiyorsa, davamızda haklıysak ne gam...

Demirspor hakkında; devrim, değişim, dönüşüm, metamorfoz, devinim her ne olacaksa olsun, bugünden daha hayırlı olacağı kesin !

Onur ve Mirothekid, elinize kaleminize sağlık.
Semt Aşığı dedi ki…
Adsın yorum yapan arkadaşın siyasi görüşüne dem vurmuşsunuz ama eminim tek felsefesi var;

"Ne komünizm,Ne Faşizim.Yaşasın Erotizm!" :)
Adsız dedi ki…
"Bu takım bırakın 3. lige düşmeyi, bırakın Türkiye Şampiyonu olmayı, benim gönlümde Avrupa Şampiyonu olacak bir takımdır. Bu hedefi olmayan, bunun için çalışmayan, bunu başaramayan her yönetim başarısızdır. Ulaşılamayacak bir hedef değildir bu. Aksine kimse beni inandıramaz"

Bu cumle ile benimde hislerime tercuman olmussun Murat.

Sagol.

Bu blogdaki popüler yayınlar

Ben Bunu Hak Ettim...

Bugüne kadar yazdığım en zor yazılardan biri bu.  Yanımda küçücük iki çocuk vardı maçta, sevdim onları öptüm. Hatta babası yorulmuştu da aldım onu omzuma maçı bir süre birlikte izledik. O esnada çocuğun nasıl heyecanlandığını gördüm. Bacakları kasılıyordu, boynumun sıkıştığını hissettim. Sonra bağırdı ve akabinde ellerini vücudunu titreme alacak kadar sıktı. Bu çocuk sanırım 4,5-5 yaşlarındaydı. Tam benim kızımın yaşlarında. İşte o anda aslında anlamalıydım hak ettiğimi bu belayı. Çünkü ben de çocuklarımı bu acıya götürüyorum. Onlar acıya doğru yürürken, ben her Demirspor deyişlerinde mutlu oluyorum. Her mavi-lacivert deyişlerinde mutlu oluyorum. Onlar da bana başarı videosu gönderiyorlar.   Ben böyle bir babayım işte. Çocuklarının bu tür videolarına bakıp, duygulanan mutlu olan bir babayım. Onlara mavili, armalı kıyafetler alıp ellerimle uçuruma götüren bir babayım. Tabi ki Allah belamı verecek.  Kendi isteğim dışında görev yerim değiştirildi. Ailem paramparça oldu. Ta

NE OLDU SİZE?

En sonda söyleyeceğimi en başta söyleyeyim. Bu bir tribün yazısıdır. Tribünlere yazılmıştır. Demirspor tribünlerine.  Sasa Polyester Sanayi A.Ş.  Baştuğ Metalürji San. A.Ş.  Beyteks Tekstil San. Tic. A.Ş.  Elita Gıda San. Tic. A.Ş.  Abdioğulları Plastik Ambalaj San. A.Ş.  Dioki Petrokimya San. A.Ş.  Güney Çelik Hasır ve Demir Mamulleri San. Tic. A.Ş. Bu şirketler ISO kayıtlarına göre Türkiye’nin en büyük 300 firması içinde Adana’da faaliyet göstermekte olanlar.  Bu şirketlerden bir tane forma reklamı aldık mı?  Stad sponsorluğu?  Ne bileyim altyapı desteği?  Kim takımı fonluyor?  Murat Sancak ve ilişkili şirketleri, çevresi vesilesi ile kulübe kazandırdığı sponsorlar.  Adana bu, Demirspor bu. Bunu unutmamak gerekir. Ben Murat Sancak’ı bir başkan, bir ağabey olarak çok seviyorum ve çok takdir ediyorum. Kulübümüz üzerindeki emeklerini asla yok sayamam. Benim diyen Adanalıdan, benim diyen Demirsporludan daha fazla katkısı var kulübe.  Bugün dünya yıldızı futbolcu alırız almayız ama bekley

Adana Demirspor: 4 - Beşiktaş: 2

 Adana Demirspor varsa umut vardır. 3. kalecisi, yedek oyuncusu, sahası, tribünü fark etmez; Demirsporlu devam eder! Bugün 4-0'a getirdiğimiz maçtan iki farklı galip ayrıldık. İç sahadaki kayıpsız gidişat devam etti. 3. haftanın erteleme maçında, öncesinde hafta sonunun kaleci ve kırmız kart krizlerinin damga vurduğu, maç içinde ilk golü atan Belhanda'nın da fenalaşıp oyuna devam edemediği, 2008'li yedek kaleci, 2005'li yedek oyuncularla kadroyu tamamladığımız günde yine skor üretmeyi bildik; yediğimizden fazlasını attık. İşte kazanmanın yolu bu! Belhanda, Niang, Emre Akbaba ve Yusuf Erdoğan'la fileleri sarstık. Niang'ın dördüncü, Yusuf Erdoğan'ın üçüncü golleri oldu. Bu lige damga vuracağımızı biliyorduk; öyle olmaya devam ediyor.