Ana içeriğe atla

Junior Başesgioğlu Saha Bastı!!!

Ankara Demirspor'un da mücadele ettiği TFF 3.Lig 4.Grup'ta bu haftasonu Gümüşhanespor - Kastamonuspor maçı oynandı. Maça ilişkin habere geçmeden önce şu "Kastamonuspor"la ilgili daha önce blog'da yazdıklarımızı bir hatırlayalım;

1) Spordan Sorumlu Devlet Bakanı Murat Başesgioğlu'nun bir Kastamonuspor ilgisi mevcuttur.
2) Spordan Sorumlu Devlet Bakanı Murat Başesgioğlu'nun oğlu Hakan, Kastamonuspor yöneticisidir.
3) Sezon başında Gençlerbirliği altyapısının önemli bir bölümü Kastamonuspor'a verilmiştir.
4) Ankara'da oynanan Ankara Demirspor - Kastamonuspor maçı, bizzat bakanın katılımı-baskısı-gözetimi-denetimiyle gerçekleşmiş, Ankara Demirspor 2 haksız kırmızı kart ve yanlı hakem kararlarıyla resmen katledilmiştir.
(Daha fazla detaya şuradan ulaşılabilir : http://demirgibiyiz.blogspot.com/2008/10/ankara-demirspor1-baesgiolu2.html)

Hah, işte bu Kastamonuspor'un, Gümüşhane ile oynadığı maçta, Bakanımızın oğlu Hakan, sahayı basıyor bu haftasonu! Radikal Gazetesi hakem raporundan alıntılamış, aynen aktarıyorum:

“57. dakikada 9 numaralı futbolcuyu ihraç kararımdan sonra sahaya giren Hakan Başesgioğlu, üzerime yürüyerek ’Bunun hesabını soracağım. Seni takip ettireceğim. Her adımına baktıracağım’ şeklinde konuşarak hakaret ve tehditlerde bulundu. Bunun üzerine polis ve güvenlik kuvvetleri marifetiyle sahanın dışına çıkartıldı.”

Başesgioğlugiller, mide bulandırmaya devam ediyor!

(Radikal'in haberi :http://www.radikal.com.tr/Radikal.aspx?aType=RadikalDetay&ArticleID=909996&Date=25.11.2008&CategoryID=77)

(Haberi bana yollayan Akhisarspor'un sembol ismi Sarı'ya teşekkürler...)

Yorumlar

1903 dedi ki…
Kendisi doğma büyüme Kastamonuludur.
serdanka dedi ki…
Gel hadi şimdi yorum yap "Güzel ve şerefli medya" mensuplarına. Yahu bundan büyük haber var mı ? Haftalardır canı sıkılan hatta yıllardır sürünen bir takımın taraftarının olay çıkarması değildir "haber" sayın medya mensupları! Haber dediğin bir bakan'ın oğlunun, babasının forsunu kullanıp, hakemlere atıp tutmasıdır!!! "Mehmet Ali Birand yemedi dimi johnson'ının, habire şimşeklere atar tutarsın!" Yürekli olsaydınız azıcık şunu haber yapardınız. Saygılar.
Semt Aşığı dedi ki…
Haberi okur okumaz buraya koştum.

Bu blogdaki popüler yayınlar

Beşiktaş: 3 - Adana Demirspor: 3

 Demirspor bu; her an her şey mümkün. Oyuncular değişse de hem dibe vurup hem son saniyeye kadar heyecan yaşatmak geleneği değişmiyor.  İstanbul'da İnönü'de 3-0'dan maç çevirmek büyük iş. Takımın gerçek gücünü gösterdiği, belki de sezona merhaba dediğimiz maç oldu... Balotelli beklediğimiz patlamayı yaptı; İstanbul' da olması tesadüf değil. İlk yarıda acemice hatalar, Sinan ve Ferhat'ın dağılması, rakibin dalga dalga gelişini durduramamak can sıktı. Aslında kötü değildik ama rakip çok iyi başladı. İkinci yarı başında 3. Golü de yiyince moraller bozuldu. Ama işte Demirspor bu! Yaptı yapacağını... Rakibin oyuncu değişikliklerini lehimize çevirdik. 60. Dakikadan sonra Vargas ve Balotelli'nin şutları son dakikaya kadar umudu taşıdı. Assombalonga'nın dokunuşuyla 1 puana uzandık. Tebrikler, teşekkürler takım; devamı gelsin... 

Hajduk Split, Strum Graz...ve Livorno

Adana Futbolu kitabında kısaca bahsetmiştik. Adana Demirspor, taa '50'li yıllarda Adana'da Avrupalı takımları misafir etmiş, kendi de eski kıtaya misafir edilmişti. Hajduk Split, Strum Graz, Beogradski bunlardan bir kaçıydı... Hajduk'un uzun süredir gol yememesiyle ünlü kalecisi Beara, Met Ahmet'in şutuyla avlanmıştı. Yine Uluslararası Demiryolları Futbol Şampiyonası için karma ekipler, Adana seyircisinin önünde boy göstermişti. Demirspor da Yugoslavya, Bulgaristan, Almanya, İran ve Suriye gibi ülkelere maçlar yapmaya gitmiş ve orada Türk Futbolu'nu temsilen bulunmuştu. O yıllarda yabancı ekiplerle oynanan maçların ne kadar nadir olduğunu, ulaşım ve iletişim imkanlarının sınırlılığını hayıtlayacak olursak, ne kadar büyük bir işe imza atıldığı daha net ortaya çıkar. Adanaspor'un 1981'de UEFA Kupası'nda oynadığı son maçtan beri, Adana'ya milli takımlar haricinde ilk kez Avrupalı bir ekip geliyor. İtalya Seria A'dan, gönlümüze yakın, Livorno. İ

Karagümrük: 4 - Adana Demirspor: 0

 Kötü başladığımız lige daha da kötüye giderek devam ediyoruz. Çok net bir yenilgiyle gerçeğin tokatını yedik: Sorun Samet Aybaba'da değildi.  Balotelli'yi kontrol altında tutsun diye gelen İtalyan hoca, 15 günde takımı daha iyi hale getirmek yerine tamamen dağıtmış. Çok kötü bir oyunla farklı bir yenilgi aldık ve umarım bu alınan yanlış kararların geri dönüşü için bir dönüm noktası olur. Bir kişinin keyfiyle takım yönetilmez!