Ana içeriğe atla

Eskişehirspor

Türk futbol tarihine damgasını vurmuş camialardan bir tanesi;Eskişehirspor. Futbolu seven bir şehir, dolu tribünler, Anadolu'dan yükselen koca bir ses, dize getirilmiş takımlar, yırtılan gırtlaklar, dolan gözler, dirilen tarih. Kendine gelmeye başlayan Anadolu'nun sesi onlar.

Ait olduğunuz yerde durduğunuz, durmakla kalmayıp ses getirdiğiniz için sesinize ses katıyor, sizleri avuçlarım kızarana dek alkışlıyorum. Kimi zaman sizde kendi takımımızı gördüğümü hissettiğim için seviyorum belki sizleri.

İşte bu güzide kulübümüzün Ankara'da ikamet etmekte olan sağlam, temiz, efendi taraftarlarının bir kısmıyla iki haftadır, biz Ankara'daki Adana Demirspor taraftarları, Ankara Tayfası halı saha maçları organize ediyoruz. Ortaya, açılan pankartlar, yapılan tezahüratlar ve hırslı bir mücadele sonrası bir spor cümbüşü çıkıyor. Birbirimizi asla kırmadan, sporumuzu yaparak takımlarımızın ismini haykırıyoruz Ankara'nın soğuk, yokuşlu Dikmen'inde.

Nasıl mı?

İşte böyle:


Ve böyle:


Ve hatta böyle:


Kapışma bununla sınırlı değil elbet. Kalanını http://www.flickr.com/photos/30733993@N07/ adresinden bulabilirsiniz.

Yorumlar

vertumnus dedi ki…
Skorları da verelim hemen

1.Maç
Adana Demirspor : 7 - Eskişehirspor : 3

2.Maç
Adana Demirspor : 3 - Eskişehirspor : 5

Herkesin ayağına sağlık...

Bu arada üstteki yorum nedir yahu? Bir tür virüs falan mı?
Onur BİÇER dedi ki…
Yorumdan virüs olur mu? Ben pek anlamam bu işlerden.
yavuzy dedi ki…
İlk yorumu sildim. Fotoğraflar için teşekkürler Onur...Bir ara sahada fotoğrafçılar görüyordum maç anında, 80lerdeki TRT muhabirleri gibi, topçuların peşinden koşanlar! :)
Adsız dedi ki…
Sıcak söylemler, sıcak davranışlar, sıcak temenniler için teşekkürler. Renkler farklı, sevdalar aynı. Yaşasın ANADOLU!
Unknown dedi ki…
İlk maçta baskı kuran tribünlerinizin etkisiyle demoralize olup dağıldık. Meşaleyi de gödük, bittik. Ama yılmadık, inandık, çalıştık. Antrenörün bir dediğini iki etmedik. Ve kazandık :) .
Övgüleriniz için teşekkür eder, bilmukabele der ve sizlerle tanışıp futbol oynamaktan büyük keyif aldığımı iletmek isterim.
Hakan dedi ki…
Ben de kendi adıma çok teşekkür ederim sevgili Mavi Şimşekler. İlk maçta yönetimden kaynaklanan sebeplerle derin bir darbe aldık :) İkinci maç biraz daha kendimizi bulduk gibi. Böyle camiaların bir araya gelmesi ve bu güzellikleri paylaşması gerçekten takdir edilesidir. Tekrar teşekkür ederim sevgilerimi sunarım masmavi camianıza.
VALDEZ 26 dedi ki…
ankara ESES bu maça kafayı çekmeden çıkınca performansında gözle görülür bir yükselme olmuş aferin Onlara :)))
Adsız dedi ki…
"Nefes" gecelerinde tanışma fırsatını bulduğum ve efendilikleri ile dikkatimi çeken Adana Demirspor'lu kardeşlerimi, halı sahada da kendilerine yakışan dostluk ve sıcaklıkla görmek mutluluk vericiydi.
Anadolu futbolunu/takımlarını doğru insanların sahiplenmesi gerçekten gurur verici.
Hepinize sevgiler selamlar.
Kerem Balcı/ankaraESES
Adsız dedi ki…
İlk maçta aramızdaki uyum sıkıntısı da yaşadığımız hezimetin bir başka sebebi idi.

Sonuç olarak ben her iki maçtan da çok keyif aldım. Katılan herkesin ayağına, eline, yüreğine sağlık. Tekrar teşekkürler.
geyik1940 dedi ki…
Yazıyı ve yorumları okuduktan sonra, bunu sesli de söylemem gerektiğini düşündüm: Hepiniz çok güzel insanlarsınız. İyi ki varsınız, iyi ki biraradayız:)
togepy dedi ki…
eskişehirsporlu agabeylerikardeşler; güzel maçtı ,ben şahsen çok zevk aldım.
maç öncesi tezahuratlar,pankart asmalar,meşale olayları,taraftarlar :) çok hoş şeylerdi.skorlarla zaten ilgilenmiyorum.
bloga ayrı ayrı yazdıgınız yorumlar,incelikler icin de apayrı teşekkürler.
ziggytheking dedi ki…
kardeşliğin böyle halısahalara da yansımasını görünce sevinmemek elde değil :) bir gün ben de gelmeye çalışacağım
yavuzy dedi ki…
"seviyoruz sizi, bitir bu hasreti, yaşatın maziyi o eski günleri...." ayağınıza sağlık...
Adsız dedi ki…
Bakın ekşi sözlük'te sizin için neler yazmışlar :)

http://sozluk.sourtimes.org/show.asp?t=%2314435311

Bu blogdaki popüler yayınlar

Beşiktaş: 3 - Adana Demirspor: 3

 Demirspor bu; her an her şey mümkün. Oyuncular değişse de hem dibe vurup hem son saniyeye kadar heyecan yaşatmak geleneği değişmiyor.  İstanbul'da İnönü'de 3-0'dan maç çevirmek büyük iş. Takımın gerçek gücünü gösterdiği, belki de sezona merhaba dediğimiz maç oldu... Balotelli beklediğimiz patlamayı yaptı; İstanbul' da olması tesadüf değil. İlk yarıda acemice hatalar, Sinan ve Ferhat'ın dağılması, rakibin dalga dalga gelişini durduramamak can sıktı. Aslında kötü değildik ama rakip çok iyi başladı. İkinci yarı başında 3. Golü de yiyince moraller bozuldu. Ama işte Demirspor bu! Yaptı yapacağını... Rakibin oyuncu değişikliklerini lehimize çevirdik. 60. Dakikadan sonra Vargas ve Balotelli'nin şutları son dakikaya kadar umudu taşıdı. Assombalonga'nın dokunuşuyla 1 puana uzandık. Tebrikler, teşekkürler takım; devamı gelsin... 

Hajduk Split, Strum Graz...ve Livorno

Adana Futbolu kitabında kısaca bahsetmiştik. Adana Demirspor, taa '50'li yıllarda Adana'da Avrupalı takımları misafir etmiş, kendi de eski kıtaya misafir edilmişti. Hajduk Split, Strum Graz, Beogradski bunlardan bir kaçıydı... Hajduk'un uzun süredir gol yememesiyle ünlü kalecisi Beara, Met Ahmet'in şutuyla avlanmıştı. Yine Uluslararası Demiryolları Futbol Şampiyonası için karma ekipler, Adana seyircisinin önünde boy göstermişti. Demirspor da Yugoslavya, Bulgaristan, Almanya, İran ve Suriye gibi ülkelere maçlar yapmaya gitmiş ve orada Türk Futbolu'nu temsilen bulunmuştu. O yıllarda yabancı ekiplerle oynanan maçların ne kadar nadir olduğunu, ulaşım ve iletişim imkanlarının sınırlılığını hayıtlayacak olursak, ne kadar büyük bir işe imza atıldığı daha net ortaya çıkar. Adanaspor'un 1981'de UEFA Kupası'nda oynadığı son maçtan beri, Adana'ya milli takımlar haricinde ilk kez Avrupalı bir ekip geliyor. İtalya Seria A'dan, gönlümüze yakın, Livorno. İ

Karagümrük: 4 - Adana Demirspor: 0

 Kötü başladığımız lige daha da kötüye giderek devam ediyoruz. Çok net bir yenilgiyle gerçeğin tokatını yedik: Sorun Samet Aybaba'da değildi.  Balotelli'yi kontrol altında tutsun diye gelen İtalyan hoca, 15 günde takımı daha iyi hale getirmek yerine tamamen dağıtmış. Çok kötü bir oyunla farklı bir yenilgi aldık ve umarım bu alınan yanlış kararların geri dönüşü için bir dönüm noktası olur. Bir kişinin keyfiyle takım yönetilmez!