Ana içeriğe atla

Forma Geyikleri

Efendim son gözdemiz yeni formalarımız hakkında bazı çapsızlarca yorumlar üretiliyormuş. Haşmetli, bizim yerimize bizim onurumuzu temsil eden, yüce yöneticilerimiz veya her kim ise bu işe imzasını atanlar o son derece kıymetli zamanlarında sıkılmamışlar, bizler için yeni ve göze hoş gelen, 3 km. öteden görseniz bile adama "Aha! Adana Demirspor geliyor!" dedirtecek cinsten formalar yapmışlar!


Yapmışlar yapmasına da... Bakınız bir takım sefil ve densiz(!!!) ulema kimler adına neler de söylemeye yeltenmiş:
Futbolcuların maç sonrası açıklaması: Afyon'da ateşli bir taraftar grubu vardı. Forman için oyna, rengin için oyna, diye bağırıyordu. Baktık bizim forma yeşile çalıyor, her halde Afyonlu hatta afyonlu(!!!) bunlar dedik, biz üstümüze almadık, oynamadık.
Tasarımcıların açıklaması: Malumları olduğu üzere haftalardır, hatta sezonlardır üzerimizde bir uğursuzluk var. Biz de düşündük taşındık, türbe yeşiline yakın renkte bir forma yapalım ki; bu cinler de çıksıııın, takımımız hidayete ersiiin. Çık çık cinler çık çık, yallah cinler yallah.
Temizlikçinin açıklaması: Ben şortları beyazlarla, formaları renklilerle yıkamışım yanlışlıkla. Üst tarafın rengi biraz değişmiş. Aman ne var ki bunu büyütüyonuz! Çok da gözzel oldu 11 aslanıma.
Deterjan firması yetkilileri: Kahve, çimen lekesine karşı bizim deterjan lazım. O kadar antreman yapıp çimlerde, sonra başka matikler kullanırsanız formanız çimen rengi olur (Korku müziği girer.). Temizlikte son nokta, Tayfamatik!!!
Teknik direktörümüzün açıklaması: Bu 10 günlük süreyi iyi değerlendirdik. Futbolcularımı kutluyorum. Taraftardan özür diliyorum. Muhteşem oynuyoruz ama olmuyor. Biraz zamana ihtiyacımız var. Bu takım kamp yapmadan girdi lige. Sonuçta Dırbıtlıspor ile değil tam 19 harften oluşan bir takımla oynuyoruz, A-f-y-o-n-k-a-r-a-h-i-s-a-r-s-p-o-r! Önümüzdeki maçlara bakacağız. Bir puan için mutluyum. Formalara gelince, futbolcularım 10 günlük sürede o kadar çalıştı ki, çimler üstlerine yapışmış. Hepsini alınlarından öpüyorum.
Ankara Tayfası'nın açıklaması: YORUM YOK ULAN, YORUM YOK!!!

Resim: www.sporadana.com

Yorumlar

Adsız dedi ki…
En güzelini hoca demiş...
Her zamanki gibi !!!
Unknown dedi ki…
19 harften oLuşan bir takım...
harika yazmışsın
Alpaslan KUŞVURAN dedi ki…
Malum lige geçok başladık. Alanya maçı sonrası bile aynı şeyleri söylüyor Demirsporumuzun başındaki zat. Belki de FORMa girmek için bu FORMAyı seçmişlerdir. Malumunuz olduğu üzere zamana ihtiyacımız var.

Bu blogdaki popüler yayınlar

Ben Bunu Hak Ettim...

Bugüne kadar yazdığım en zor yazılardan biri bu.  Yanımda küçücük iki çocuk vardı maçta, sevdim onları öptüm. Hatta babası yorulmuştu da aldım onu omzuma maçı bir süre birlikte izledik. O esnada çocuğun nasıl heyecanlandığını gördüm. Bacakları kasılıyordu, boynumun sıkıştığını hissettim. Sonra bağırdı ve akabinde ellerini vücudunu titreme alacak kadar sıktı. Bu çocuk sanırım 4,5-5 yaşlarındaydı. Tam benim kızımın yaşlarında. İşte o anda aslında anlamalıydım hak ettiğimi bu belayı. Çünkü ben de çocuklarımı bu acıya götürüyorum. Onlar acıya doğru yürürken, ben her Demirspor deyişlerinde mutlu oluyorum. Her mavi-lacivert deyişlerinde mutlu oluyorum. Onlar da bana başarı videosu gönderiyorlar.   Ben böyle bir babayım işte. Çocuklarının bu tür videolarına bakıp, duygulanan mutlu olan bir babayım. Onlara mavili, armalı kıyafetler alıp ellerimle uçuruma götüren bir babayım. Tabi ki Allah belamı verecek.  Kendi isteğim dışında görev yerim değiştirildi. Ailem paramparça oldu. Ta

NE OLDU SİZE?

En sonda söyleyeceğimi en başta söyleyeyim. Bu bir tribün yazısıdır. Tribünlere yazılmıştır. Demirspor tribünlerine.  Sasa Polyester Sanayi A.Ş.  Baştuğ Metalürji San. A.Ş.  Beyteks Tekstil San. Tic. A.Ş.  Elita Gıda San. Tic. A.Ş.  Abdioğulları Plastik Ambalaj San. A.Ş.  Dioki Petrokimya San. A.Ş.  Güney Çelik Hasır ve Demir Mamulleri San. Tic. A.Ş. Bu şirketler ISO kayıtlarına göre Türkiye’nin en büyük 300 firması içinde Adana’da faaliyet göstermekte olanlar.  Bu şirketlerden bir tane forma reklamı aldık mı?  Stad sponsorluğu?  Ne bileyim altyapı desteği?  Kim takımı fonluyor?  Murat Sancak ve ilişkili şirketleri, çevresi vesilesi ile kulübe kazandırdığı sponsorlar.  Adana bu, Demirspor bu. Bunu unutmamak gerekir. Ben Murat Sancak’ı bir başkan, bir ağabey olarak çok seviyorum ve çok takdir ediyorum. Kulübümüz üzerindeki emeklerini asla yok sayamam. Benim diyen Adanalıdan, benim diyen Demirsporludan daha fazla katkısı var kulübe.  Bugün dünya yıldızı futbolcu alırız almayız ama bekley

Adana Demirspor: 4 - Beşiktaş: 2

 Adana Demirspor varsa umut vardır. 3. kalecisi, yedek oyuncusu, sahası, tribünü fark etmez; Demirsporlu devam eder! Bugün 4-0'a getirdiğimiz maçtan iki farklı galip ayrıldık. İç sahadaki kayıpsız gidişat devam etti. 3. haftanın erteleme maçında, öncesinde hafta sonunun kaleci ve kırmız kart krizlerinin damga vurduğu, maç içinde ilk golü atan Belhanda'nın da fenalaşıp oyuna devam edemediği, 2008'li yedek kaleci, 2005'li yedek oyuncularla kadroyu tamamladığımız günde yine skor üretmeyi bildik; yediğimizden fazlasını attık. İşte kazanmanın yolu bu! Belhanda, Niang, Emre Akbaba ve Yusuf Erdoğan'la fileleri sarstık. Niang'ın dördüncü, Yusuf Erdoğan'ın üçüncü golleri oldu. Bu lige damga vuracağımızı biliyorduk; öyle olmaya devam ediyor.