Ana içeriğe atla

Şaka yaparken dikkatli olun, gerçek çıkabilir.

Metin yıldız Adanaspor'la Anlaştı
Adanaspor’da teknik direktör konusu bugün çözüme kavuştu. Daha önce Adana Demirspor’da hocalık yapan Metin Yıldız Adanaspor ile anlaştı.

-sporadana'dan alıntıdır-


Ben artık şaka yaparken dikkatli olmaya gayret edeceğim. "Yoksa olmaz böyle!" demekte arkadaşlar. Sabah saat 11.00 civarı Adana'daki kuzenimle konuşuyordum. Konu futbola, oradan da Adana Demirspor'a geldi. Dalga geçtim hatta "ya bu Metin Yıldız bizden bir de Adanaspor'a gitmesin, zaten üç hoca değiştirdi adamlar, dördüncü tombala olur :)" dedim. Sonra bir baktım adam gerçekten anlaşmış. "Yok artık!" desem de olmuş. Gerçekten şaka gibi bir durum. Başkası "böyle oldu" dese inanmazdım :)

Gülelim artık :))))

Ağlanacak halimizde bizi güldürmeyi başaran Adanaspor camiası ve Metin Yıldız efendiye teşekkür ediyorum. Yakında bir şov programı hazırlasınlar, hep beraber izleyelim. Adını bile buldum hatta ;

"Metin-Bayram A.Ş. Şov" :)))

"Üzüntüyü kader olarak benimsetme çabasına karşı dimdik duran Adana Demirspor'un şerefli taraftarına en derin sevgilerimi ve saygılarımı gönderiyorum. Size ne derlerse desinler siz biliyorsunuz ; EN İYİSİ SİZSİZ!"

Yorumlar

Adsız dedi ki…
Şimdi artık düşmeleri kesinleşti.Adanaspora güle güle.
burhanettin dedi ki…
önce Emrah Bedir
şimdi de Metin Yıldız

bir iyiLik daha yapsa şu YANIK Cem'i aLsa ne güzeL oLur Bayram Akgül
turuncu dedi ki…
Aglanacak halinizde gulmenizi becerebildiysek ne mutlu bize... Neticeye bakalim onumuze bakalim derim... Adanademirspor taraftari zaten yeterince sov yapiyor :) ortaligi kasip kavuruyor, milli servete zarar vere vere ... baska sova gerek var mi???

Bu blogdaki popüler yayınlar

Beşiktaş: 3 - Adana Demirspor: 3

 Demirspor bu; her an her şey mümkün. Oyuncular değişse de hem dibe vurup hem son saniyeye kadar heyecan yaşatmak geleneği değişmiyor.  İstanbul'da İnönü'de 3-0'dan maç çevirmek büyük iş. Takımın gerçek gücünü gösterdiği, belki de sezona merhaba dediğimiz maç oldu... Balotelli beklediğimiz patlamayı yaptı; İstanbul' da olması tesadüf değil. İlk yarıda acemice hatalar, Sinan ve Ferhat'ın dağılması, rakibin dalga dalga gelişini durduramamak can sıktı. Aslında kötü değildik ama rakip çok iyi başladı. İkinci yarı başında 3. Golü de yiyince moraller bozuldu. Ama işte Demirspor bu! Yaptı yapacağını... Rakibin oyuncu değişikliklerini lehimize çevirdik. 60. Dakikadan sonra Vargas ve Balotelli'nin şutları son dakikaya kadar umudu taşıdı. Assombalonga'nın dokunuşuyla 1 puana uzandık. Tebrikler, teşekkürler takım; devamı gelsin... 

Karagümrük: 4 - Adana Demirspor: 0

 Kötü başladığımız lige daha da kötüye giderek devam ediyoruz. Çok net bir yenilgiyle gerçeğin tokatını yedik: Sorun Samet Aybaba'da değildi.  Balotelli'yi kontrol altında tutsun diye gelen İtalyan hoca, 15 günde takımı daha iyi hale getirmek yerine tamamen dağıtmış. Çok kötü bir oyunla farklı bir yenilgi aldık ve umarım bu alınan yanlış kararların geri dönüşü için bir dönüm noktası olur. Bir kişinin keyfiyle takım yönetilmez! 

Hajduk Split, Strum Graz...ve Livorno

Adana Futbolu kitabında kısaca bahsetmiştik. Adana Demirspor, taa '50'li yıllarda Adana'da Avrupalı takımları misafir etmiş, kendi de eski kıtaya misafir edilmişti. Hajduk Split, Strum Graz, Beogradski bunlardan bir kaçıydı... Hajduk'un uzun süredir gol yememesiyle ünlü kalecisi Beara, Met Ahmet'in şutuyla avlanmıştı. Yine Uluslararası Demiryolları Futbol Şampiyonası için karma ekipler, Adana seyircisinin önünde boy göstermişti. Demirspor da Yugoslavya, Bulgaristan, Almanya, İran ve Suriye gibi ülkelere maçlar yapmaya gitmiş ve orada Türk Futbolu'nu temsilen bulunmuştu. O yıllarda yabancı ekiplerle oynanan maçların ne kadar nadir olduğunu, ulaşım ve iletişim imkanlarının sınırlılığını hayıtlayacak olursak, ne kadar büyük bir işe imza atıldığı daha net ortaya çıkar. Adanaspor'un 1981'de UEFA Kupası'nda oynadığı son maçtan beri, Adana'ya milli takımlar haricinde ilk kez Avrupalı bir ekip geliyor. İtalya Seria A'dan, gönlümüze yakın, Livorno. İ