Ana içeriğe atla

"Tek Ayaklı Kramponlar" ya da Mert'le Gert'in kayıp kardeşleri...

Federasyon, Hasan Doğan anısına 8-14 Ekim tarihlerinde Ankara'da ampute futbol turnuvası düzenleneceğini açıklamış. 11 takım ve bir de Şöhretler Karması maç yapacaklar. Yer Keçiören Aktepe Stadyumu, açılış töreninin sunucusu Tayfun Talipoğlu. Turnuvanın ismi "Tek Ayaklı Kramponlar Hasan Doğan İçin Sahaya Çıkıyor"..."Özürlü"yü duydum, "engelliyi" duydum, "sakat"ı duydum ama bugüne dek "tek ayaklı"yı hiç duymamıştım, son derece itici bulduğumu belirtmeliyim.

Turnuvaya ilişkin itici tek şey ismi değil elbette. Şöhretler Karması'nda yer alanlara bakıyorum; Spordan Sorumlu Devlet Bakanı Murat Başesgioğlu, Bayındırlık ve İskan Bakanı Faruk Özak, Yargıtay Başkanı Hasan Gerçeker, TFF Başkanı Mahmut Özgener, TRT Genel Müdürü İbrahim Şahin, Merhum Hasan Doğan'ın oğlu Selim Doğan ve Gençlerbirliği Başkanı İlhan Cavcav mevcut.

Seçmece iki tanesini ele alayım; Bayındırlık ve İskan Bakanı Faruk Özak, belli ki bu konuda duyarlı davranmış ve Şöhretler Karması'nda yer almış. Acaba Bakanlığı döneminde "tek ayaklılar" için bayındırlık alanında ne gibi hizmetler verildi? Belediyelerin hemen hemen tüm plan ve projelerin geçtiği bu bakanlıkta kaç tane "engelsiz yaşam için belediyecilik" projesi onaylandı? Kaç tanesinin yapımı için belediyeler teşvik edildi? Bu ülkenin bayındırlık işlerinde "herkesin yaşayabileceği" bir dönüşüm başlatıldı mı?

TRT Genel Müdürü İbrahim Şahin, ha keza yine bu konuda müthiş duyarlılığını ortaya koyarak kadroda yer almış. Genel Müdür olduğu televizyonda bu konuya ne kadar değinildi? TRT haricindeki kurum ve kuruluşların kampanyalarının, güncel haberlerin v.b. yayınlanması dışında TRT "engelsiz bir yaşam" için ne yaptı? Ne başlattı? Mert'le Gert'in kayıp bir kardeşi var "Fert" diye, hatırlayan oldu mu acaba? Yoksa hep "Pert" mi sayıldı "tek ayaklılar"?

Beyler, hiç olmazsa samimi olun...Hiç olmazsa...

Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

Ben Bunu Hak Ettim...

Bugüne kadar yazdığım en zor yazılardan biri bu.  Yanımda küçücük iki çocuk vardı maçta, sevdim onları öptüm. Hatta babası yorulmuştu da aldım onu omzuma maçı bir süre birlikte izledik. O esnada çocuğun nasıl heyecanlandığını gördüm. Bacakları kasılıyordu, boynumun sıkıştığını hissettim. Sonra bağırdı ve akabinde ellerini vücudunu titreme alacak kadar sıktı. Bu çocuk sanırım 4,5-5 yaşlarındaydı. Tam benim kızımın yaşlarında. İşte o anda aslında anlamalıydım hak ettiğimi bu belayı. Çünkü ben de çocuklarımı bu acıya götürüyorum. Onlar acıya doğru yürürken, ben her Demirspor deyişlerinde mutlu oluyorum. Her mavi-lacivert deyişlerinde mutlu oluyorum. Onlar da bana başarı videosu gönderiyorlar.   Ben böyle bir babayım işte. Çocuklarının bu tür videolarına bakıp, duygulanan mutlu olan bir babayım. Onlara mavili, armalı kıyafetler alıp ellerimle uçuruma götüren bir babayım. Tabi ki Allah belamı verecek.  Kendi isteğim dışında görev yerim değiştirildi. Ailem paramparça oldu. Ta

NE OLDU SİZE?

En sonda söyleyeceğimi en başta söyleyeyim. Bu bir tribün yazısıdır. Tribünlere yazılmıştır. Demirspor tribünlerine.  Sasa Polyester Sanayi A.Ş.  Baştuğ Metalürji San. A.Ş.  Beyteks Tekstil San. Tic. A.Ş.  Elita Gıda San. Tic. A.Ş.  Abdioğulları Plastik Ambalaj San. A.Ş.  Dioki Petrokimya San. A.Ş.  Güney Çelik Hasır ve Demir Mamulleri San. Tic. A.Ş. Bu şirketler ISO kayıtlarına göre Türkiye’nin en büyük 300 firması içinde Adana’da faaliyet göstermekte olanlar.  Bu şirketlerden bir tane forma reklamı aldık mı?  Stad sponsorluğu?  Ne bileyim altyapı desteği?  Kim takımı fonluyor?  Murat Sancak ve ilişkili şirketleri, çevresi vesilesi ile kulübe kazandırdığı sponsorlar.  Adana bu, Demirspor bu. Bunu unutmamak gerekir. Ben Murat Sancak’ı bir başkan, bir ağabey olarak çok seviyorum ve çok takdir ediyorum. Kulübümüz üzerindeki emeklerini asla yok sayamam. Benim diyen Adanalıdan, benim diyen Demirsporludan daha fazla katkısı var kulübe.  Bugün dünya yıldızı futbolcu alırız almayız ama bekley

Adana Demirspor: 4 - Beşiktaş: 2

 Adana Demirspor varsa umut vardır. 3. kalecisi, yedek oyuncusu, sahası, tribünü fark etmez; Demirsporlu devam eder! Bugün 4-0'a getirdiğimiz maçtan iki farklı galip ayrıldık. İç sahadaki kayıpsız gidişat devam etti. 3. haftanın erteleme maçında, öncesinde hafta sonunun kaleci ve kırmız kart krizlerinin damga vurduğu, maç içinde ilk golü atan Belhanda'nın da fenalaşıp oyuna devam edemediği, 2008'li yedek kaleci, 2005'li yedek oyuncularla kadroyu tamamladığımız günde yine skor üretmeyi bildik; yediğimizden fazlasını attık. İşte kazanmanın yolu bu! Belhanda, Niang, Emre Akbaba ve Yusuf Erdoğan'la fileleri sarstık. Niang'ın dördüncü, Yusuf Erdoğan'ın üçüncü golleri oldu. Bu lige damga vuracağımızı biliyorduk; öyle olmaya devam ediyor.