Ana içeriğe atla

Forma reklamı

Akdeniz TV'ye Bekir Çınar'ın yaptığı açıklamalara göre formamıza reklam alıyormuşuz. Göğüs reklamımız Starpet isimli bir petrol firmasının, yukarıda yer alan logoyu taşıyacağız muhtemelen. Formada reklama, işin temelinde karşıyım zaten ama belli mecburiyetlerden ötürü ses etmemeye gayret ediyorum. Lakin, Starpet'in logosunu da beğenmedim açıkcası...

Forma kolları içinse Acıbadem Grubu'yla anlaşılmış. Onların logosu da aşağıda yer alıyor. Hiç olmazsa göğüste bu olsaydı, daha hoş dururdu en azından diye geçirdim içimden...

Geçen yılın Fourfourtwo'larından birinde olması lazım, takımın "Sahipsiz Adana" göğüs bandıyla maça çıktığı fotoğraf. Reklamın maddi katkısı tamam, işin boyutunun böyle bir göğüs bandına dek varması acı verici. Ama nedense bana, bizim formamıza en çok yakışan reklam(?) oymuş gibi geliyor. Herkesin bir "sahibi" varken, sahipsiz, efendisiz, derebeysiz, ağasız olduğumuzu söylüyor sanki o slogan bana...Bir fotoğrafını bulabilirsem ya da yollayan olursa koyayım buraya.

Ha illaki reklam alacağız denilirse en güzel ne olur? Valla ne yalan söyliyim, mis gibi Efes Pilsen olur...Zamanında olmuş da zaten...(Fotoğraf, mavilacivert.com arşivinden)

Yorumlar

Semt Aşığı dedi ki…
bu fotonun bi başka blogda tartışması oldu.Alkollü içki reklamı yasak aslında.Bende eskiden bira meşrubat sınıfındaydı diye duymuşdum diyerek ona dayandırmışdım.şimdide o zenci çocuk dikkatimi çekti :)

Yalnız konuyu hemen biraya çevirmemde niyetimi belli etti.

-Mail attım müsait bir ankaralı yönlendire bilirmisiniz bana?-
Unknown dedi ki…
takım iyiye gittikçe sahip çıksınlar zaten sezon başında niye anlaşmadılar

Bu blogdaki popüler yayınlar

NE OLDU SİZE?

En sonda söyleyeceğimi en başta söyleyeyim. Bu bir tribün yazısıdır. Tribünlere yazılmıştır. Demirspor tribünlerine.  Sasa Polyester Sanayi A.Ş.  Baştuğ Metalürji San. A.Ş.  Beyteks Tekstil San. Tic. A.Ş.  Elita Gıda San. Tic. A.Ş.  Abdioğulları Plastik Ambalaj San. A.Ş.  Dioki Petrokimya San. A.Ş.  Güney Çelik Hasır ve Demir Mamulleri San. Tic. A.Ş. Bu şirketler ISO kayıtlarına göre Türkiye’nin en büyük 300 firması içinde Adana’da faaliyet göstermekte olanlar.  Bu şirketlerden bir tane forma reklamı aldık mı?  Stad sponsorluğu?  Ne bileyim altyapı desteği?  Kim takımı fonluyor?  Murat Sancak ve ilişkili şirketleri, çevresi vesilesi ile kulübe kazandırdığı sponsorlar.  Adana bu, Demirspor bu. Bunu unutmamak gerekir. Ben Murat Sancak’ı bir başkan, bir ağabey olarak çok seviyorum ve çok takdir ediyorum. Kulübümüz üzerindeki emeklerini asla yok sayamam. Benim diyen Adanalıdan, benim diyen Demirsporludan daha fazla katkısı var kulübe.  Bugün dünya yıldızı futbolcu alırız almayız ama bekley

Adana Demirspor: 3 - Sivasspor: 0

Geçen sezonun tersine bu yıl süper bir başlangıç yaptık; üçer gollü, iki de iki. Geçen sezon Giresun'a karşı deplasmanda, Sivas'a da içeride can sıkıntısı yenilgiler almıştık. Onları da düşününce ayrı bir güzellik oldu... Böylece ilk kez Süper Lig'e iki galibiyetle başlamış olduk. Pazartesi maçlarıyla kesinleşecek olsa da yine ilk kez Süper Lig'te birinci sırayı gördük.  Takım cumartesi akşamı makine gibi çalıştı. Oyunu sürklase etti. Genelde sezon başı klişelerinden olan "henüz takım oturmadı/hazır değiliz" mazereti bu sene bize uğramamış oldu. Aynı teknik adam ve tamamen değişmemiş kadronun bunda payı büyük. Vargas'ın yokluğunda 11'e yerleşen Belhanda şansını iyi kullanıyor. Onyekuru-Akintola ile desteklenmiş hücum hattı iyi işliyor. Genelde maçlarda gol yeriz ama bu kez rakibe kaleyi kapattık, o açıdan da iyi bir performans oldu.  Geçen sezondaki çıtayı yukarı taşımak için mücadeleye devam!

İsviçre, Demirsporludur !

Şefik Abi'den beklediğim fotoğraflar flickr'ına düştü. Bizimkiler, Cenevre'de kamp kurmuş durumdalar. İlk maçın içinden ve dışından görüntüler harika. Adana Demirspor, her yerde! Elinize, ayağınıza sağlık hepinizin. Harikasınız! İsviçre, Demirsporludur! O kadar!