Ana içeriğe atla

Maça gitmek için tren gasp ettiler!

sporx.com'dan alıntıdır...

Napoli'nin fanatik taraftarları trende yer bulamayınca biletli yolcuları indirip Roma maçına gittiler.

İtalya Profesyonel Futbol Ligi Serie A'da sezon açılışı yine olaylı oldu. Yedi yıl aradan sonra Roma ile ilk kez taraftarlı maç oynama hakkını elde eden Napoli'nin fanatikleri olay yarattı. Roma'da oynanacak maça gitmek isteyen yüzlerce taraftar, trende yer bulamayınca, biletli yolcuları indirip treni gaspederek Roma'ya gitti. 250 biletli yolcu mağdur olurken, Napoli Savcılığı suçu demiryolları firması Trenitalia'ya yıktı.
Yazarın Notu:
Şimdi hepimizin aklına ilk gelen şey "Tren gasp edilir mi canım?" olur di mi ? Hatta "Demiryolları bizim malımız!!! Kim gasp ediyo!!! Gasp edeni polise bırakmaz ben alırım!!!" diye de cengaverlik yaparız. Çok da güzel olur.
(bkz.Göksel)

İşin bir de güzel olmayan yanına gelelim. Ülkemizde demiryollarının özelleşmesi söz konusu. Eğer özelleşme olursa bunun gibi hadiseler bizimde başımıza gelebilir. Örneğin geçen seneki Tarsus seferi bu senede mümkün mertebe olacaktır. Tarsus seferinde ek vagonlar tahsis edildi. Bir tam sefer nerdeyse bize verildi. Ama bu durum bilakis demiryollarını işletme hakkının halihazırda devlete ait olmasından ve bizim demiryolcu bir takım olmamızdan kaynaklanıyordu. Bu avantajlarımızdan birini kaybetmemiz demek sorun demek. Biz hep demiryolcu bir takım olarak kalacağız ama demiryolları ne yazık ki birgün elimizden kayıp gidecek... Ve biz buna sadece seyirci kalacağız.

Bu olayda suçun kimde olduğunu beni zerre kadar ilgilendirmiyor. Çünkü burda mağdur olan sadece bir grup yolcu veya bir grup taraftar değil. Burda mağdur olan koca bir italyan ulusu... Sahip oldukları ve olmaları gereken ulaşım hakkı bir takım insanların keyfiyetine ve rant kavgasına heba edilen... Saygılar...

Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

NE OLDU SİZE?

En sonda söyleyeceğimi en başta söyleyeyim. Bu bir tribün yazısıdır. Tribünlere yazılmıştır. Demirspor tribünlerine.  Sasa Polyester Sanayi A.Ş.  Baştuğ Metalürji San. A.Ş.  Beyteks Tekstil San. Tic. A.Ş.  Elita Gıda San. Tic. A.Ş.  Abdioğulları Plastik Ambalaj San. A.Ş.  Dioki Petrokimya San. A.Ş.  Güney Çelik Hasır ve Demir Mamulleri San. Tic. A.Ş. Bu şirketler ISO kayıtlarına göre Türkiye’nin en büyük 300 firması içinde Adana’da faaliyet göstermekte olanlar.  Bu şirketlerden bir tane forma reklamı aldık mı?  Stad sponsorluğu?  Ne bileyim altyapı desteği?  Kim takımı fonluyor?  Murat Sancak ve ilişkili şirketleri, çevresi vesilesi ile kulübe kazandırdığı sponsorlar.  Adana bu, Demirspor bu. Bunu unutmamak gerekir. Ben Murat Sancak’ı bir başkan, bir ağabey olarak çok seviyorum ve çok takdir ediyorum. Kulübümüz üzerindeki emeklerini asla yok sayamam. Benim diyen Adanalıdan, benim diyen Demirsporludan daha fazla katkısı var kulübe.  Bugün dünya yıldızı futbolcu alırız almayız ama bekley

Adana Demirspor: 3 - Sivasspor: 0

Geçen sezonun tersine bu yıl süper bir başlangıç yaptık; üçer gollü, iki de iki. Geçen sezon Giresun'a karşı deplasmanda, Sivas'a da içeride can sıkıntısı yenilgiler almıştık. Onları da düşününce ayrı bir güzellik oldu... Böylece ilk kez Süper Lig'e iki galibiyetle başlamış olduk. Pazartesi maçlarıyla kesinleşecek olsa da yine ilk kez Süper Lig'te birinci sırayı gördük.  Takım cumartesi akşamı makine gibi çalıştı. Oyunu sürklase etti. Genelde sezon başı klişelerinden olan "henüz takım oturmadı/hazır değiliz" mazereti bu sene bize uğramamış oldu. Aynı teknik adam ve tamamen değişmemiş kadronun bunda payı büyük. Vargas'ın yokluğunda 11'e yerleşen Belhanda şansını iyi kullanıyor. Onyekuru-Akintola ile desteklenmiş hücum hattı iyi işliyor. Genelde maçlarda gol yeriz ama bu kez rakibe kaleyi kapattık, o açıdan da iyi bir performans oldu.  Geçen sezondaki çıtayı yukarı taşımak için mücadeleye devam!

İsviçre, Demirsporludur !

Şefik Abi'den beklediğim fotoğraflar flickr'ına düştü. Bizimkiler, Cenevre'de kamp kurmuş durumdalar. İlk maçın içinden ve dışından görüntüler harika. Adana Demirspor, her yerde! Elinize, ayağınıza sağlık hepinizin. Harikasınız! İsviçre, Demirsporludur! O kadar!