Ana içeriğe atla

ADANA DEMİRSPOR - ALANYASPOR MAÇ DEĞERLENDİRMESİ

Maçı canlı olarak izledim. Maç için söyleyebileceklerim. Takım klasik 4-4-2 oyun sistemi ile oynuyor. Yani çift önliberolu , forvet arkası oyuncusu (10) numarası olmayan, kanattalarla gol bulmaya çalışan bir dizilimle.Kalemizde Atalay Defansımızda göbekte Serkan ile Macit sol kanatta Koray, sağ kanatta ise Ferdi oynadı. Yasin ile Ahmet Kolcu çift önliberomuzdu. Sol açıkta Mehmet, sağda ise Ulac oynadı. Forvette ise pivot santrafor Mehmet Akdemir yanındada süratli adam olarak Serdar yer aldı. Takım oyun yapısı olarak rakip sahada pres yapmaya çalıştı.İlk yarıda ise bunda başarılı oldu. İkinci yarıda ise yorgunluktan kaynaklansa gerek maçı çoğu zaman kendi sahasında kabul etti. Ben takımı genel hatlarıyla beğendim. Oyuncuları tek tek değerlendirirsek

1-Atalay; İkinci kalecimiz böyleyse bu sene kalede sorun yaşamayız gibi. Üç-dört tane kritik kurtarışı oldu. Yan toplarda da başarılıydı.

2-Macit; Maçın genelinde iyiydi, ilk hamleleri yapmaya çalıştı. Hırslı bir oyuncu, ikinci hamleleri yapabiliyor. Başarılı olacaktır.

3-Serkan; Genel olarak iyiydi. Ama herkes maç esnasında Bora'yı orada düşündü. Bana kalırsada Bora- Macit ikilisi daha başarılı olur gibi. Ama Serkan'da hata yapmadan oynadı, sağlam oyuncu yerinde transfer olmuş.

4-Koray, Bana kalırsa iyi bir oyuncu, yerinde çıkışlar yaptı. Duran toplarıda kullanabiliyor. Ali Temur'la birlikte bu sezon sol kanatta sıkıntı yaşamayız.

5-Ferdi; Ulacla beraber uyumlu oynadılar.Hiç hata yapmadılar diyebilirim.Maç esnasında ulacla mevki değiştirdiler. Hucumuda destekledi başarılıydı.

6- Ahmet Kolcu , Maçta başarılıydı, iyi pres uygulamamızda büyük rol oynadı. Tehlikeli olan hucumu keserek gördüğü sarıkart yerindeydi. Bana kalırsa bu senenin değişmezi olur.

7- Yasin; Başı hep yukarıda oynadı, takımda pas dağıtan, organize eden görünümündeydi. İkinci yarıda yoruldu oyundan çıktı zamanla daha iyi olacaktır.

8-Ulac ; Hiç beklemediğim kadar iyi oynadı. Hem ileride, hemde geriye yardımda özveriliydi.

9- Mehmet Türk; Kendine güven verecek kadar yetenekli. Bu sene ceza sahası dışından olan gol sayımız artacaktır. Tekniği çok iyi olmasının yanında iyide mücadele ediyor.Bankolardan olacaktır.

10- Serdar ; Sahanın en iyisiydi diyebilirim. Hem çok koşuyor, hemde çok teknik. Dikine gidebiliyor, şut vurabiliyor. Bana kalırsa çok iyi transfer, deplasmanlarda çok gol atar.

11-Mehmet Akdemir; Sakatlığın etkisi hala üzerinde, eski Mehmet değildi. Fakat kötüde değildi. Özellikle yerine giren Cem Demir'den daha iyi olduğunu söyleyebilirim.

Bilet kombine meselesine gelince, kale arkaları çok büyük sıkıntı. Çoğu kişi 30 dk dan sonra maça girebildi. Kombine uygulamasına gelince bana göre kararlılıkla devam edilmeli. Herkes kendisini alıştırmalı. Fiyatlar uygun, taksit imkanı var. Bilet kuyruğu yok. Taraftar herzamanki gibi iyiydi. Tüm tribünler grupla uyumluydu.İlk haftaları atlatırsak yükselmeye kalırız kanısındayım.

Yorumlar

yavuzy dedi ki…
sağolasın Göktuğ, eline sağlık; analizlerin devamını bekliyoruz.
Adsız dedi ki…
Gardas bilet konusunda sana katılmıyorum. uygun olabilir fiyatlar ama ne olursa olsun bilet konusu yeniden gundeme alınıp maraton ve kapalı satısı yapılmalı yoksa tas catlasa 10000 taraftara oynarız... Acı ama gercek bunlarıda kabullenmek gerek. Aksini idda eden kendini kandırır.
yavuzy dedi ki…
Alfar, bizim stadın kapasitesi 14binküsür; hadi 15bin diyelim.Geçen yıl en hınca hınç maçlarda-örneğin Trabzon ve Manisa maçlarında 11-12bin seyirci vardı. Ortalıkta dolaşan 20bine oynuyoruz efsanesi, biraz şişirilmiş sayı yani; şimdiki durumda da 5-6bine oynarız, 2.lig için çok büyük sayı yine de....

Kombinenin mantığı direkt gelir sağlaması, bilet basıldığında bunun bir kısmı federasyona, bir kısmı da borçlara gidiyor, kulüp kasasına cüzi bir miktar kalıyor. Yani ekonomi ile seyirci baskısı arasında bir tercih yaptı yönetim, ilkini tercih etti. Kalan seyirci baskı yapmaya yeter yine, az olsun öz olsun bence...
Adsız dedi ki…
alfarın eleştirilerinin haklı tarafı elbette var ama yönetim kombine olayının gerekçelerini açıkladı. şu şartlrda tribünlerde boşluk olması gerçeğini kabullenmek ve yönetimi desteklemekten başka çıkar yol yok.
kalıcı gelir der dururduk, bunun en basit yolu kombineler. kaba bi hesepla bir buçuk trilyonluk gelir elde edilebilir bu yılki fiyatlarla. turuncuların kapalı kombine fiyatları 1000 ytl, onlar bu fiyata satamazlar, biz bir üst lige en az 3-4 trilyonluk kombine satabiliriz, ve bu yılki bu girişim çok önemli bir adım da oldu gelecek açısından. işte o zaman belediyeye olan bağımlılık ve beklenti azalacaktır.
belki bir kaç maç sonra kombine sahibi olup da maça gelmeyen kitlenin tahmini sayısı kadar bilet basılabilir, bilemiyorum.
Adsız dedi ki…
bu arada Göktuğ'a yorumlarını paylaştığı için teşekkür ederim, bizim Adana'daki gözümüz kulağımızsın..
geyik1940 dedi ki…
Ellerine sağlık Göktuğ :)

Kombine konusunda yönetimin bundan sonraki davranışları ile ilgili benim öngörüm; bir süre daha bilet basmayarak taraftarı kombine almaya yönlendirmesi, satış durma noktasına geldiğinde ise "taraftarımızı kırmıyoruz" açıklamasıyla bilet basılması.

Bu blogdaki popüler yayınlar

Ben Bunu Hak Ettim...

Bugüne kadar yazdığım en zor yazılardan biri bu.  Yanımda küçücük iki çocuk vardı maçta, sevdim onları öptüm. Hatta babası yorulmuştu da aldım onu omzuma maçı bir süre birlikte izledik. O esnada çocuğun nasıl heyecanlandığını gördüm. Bacakları kasılıyordu, boynumun sıkıştığını hissettim. Sonra bağırdı ve akabinde ellerini vücudunu titreme alacak kadar sıktı. Bu çocuk sanırım 4,5-5 yaşlarındaydı. Tam benim kızımın yaşlarında. İşte o anda aslında anlamalıydım hak ettiğimi bu belayı. Çünkü ben de çocuklarımı bu acıya götürüyorum. Onlar acıya doğru yürürken, ben her Demirspor deyişlerinde mutlu oluyorum. Her mavi-lacivert deyişlerinde mutlu oluyorum. Onlar da bana başarı videosu gönderiyorlar.   Ben böyle bir babayım işte. Çocuklarının bu tür videolarına bakıp, duygulanan mutlu olan bir babayım. Onlara mavili, armalı kıyafetler alıp ellerimle uçuruma götüren bir babayım. Tabi ki Allah belamı verecek.  Kendi isteğim dışında görev yerim değiştirildi. Ailem paramparça oldu. Ta

NE OLDU SİZE?

En sonda söyleyeceğimi en başta söyleyeyim. Bu bir tribün yazısıdır. Tribünlere yazılmıştır. Demirspor tribünlerine.  Sasa Polyester Sanayi A.Ş.  Baştuğ Metalürji San. A.Ş.  Beyteks Tekstil San. Tic. A.Ş.  Elita Gıda San. Tic. A.Ş.  Abdioğulları Plastik Ambalaj San. A.Ş.  Dioki Petrokimya San. A.Ş.  Güney Çelik Hasır ve Demir Mamulleri San. Tic. A.Ş. Bu şirketler ISO kayıtlarına göre Türkiye’nin en büyük 300 firması içinde Adana’da faaliyet göstermekte olanlar.  Bu şirketlerden bir tane forma reklamı aldık mı?  Stad sponsorluğu?  Ne bileyim altyapı desteği?  Kim takımı fonluyor?  Murat Sancak ve ilişkili şirketleri, çevresi vesilesi ile kulübe kazandırdığı sponsorlar.  Adana bu, Demirspor bu. Bunu unutmamak gerekir. Ben Murat Sancak’ı bir başkan, bir ağabey olarak çok seviyorum ve çok takdir ediyorum. Kulübümüz üzerindeki emeklerini asla yok sayamam. Benim diyen Adanalıdan, benim diyen Demirsporludan daha fazla katkısı var kulübe.  Bugün dünya yıldızı futbolcu alırız almayız ama bekley

Adana Demirspor: 4 - Beşiktaş: 2

 Adana Demirspor varsa umut vardır. 3. kalecisi, yedek oyuncusu, sahası, tribünü fark etmez; Demirsporlu devam eder! Bugün 4-0'a getirdiğimiz maçtan iki farklı galip ayrıldık. İç sahadaki kayıpsız gidişat devam etti. 3. haftanın erteleme maçında, öncesinde hafta sonunun kaleci ve kırmız kart krizlerinin damga vurduğu, maç içinde ilk golü atan Belhanda'nın da fenalaşıp oyuna devam edemediği, 2008'li yedek kaleci, 2005'li yedek oyuncularla kadroyu tamamladığımız günde yine skor üretmeyi bildik; yediğimizden fazlasını attık. İşte kazanmanın yolu bu! Belhanda, Niang, Emre Akbaba ve Yusuf Erdoğan'la fileleri sarstık. Niang'ın dördüncü, Yusuf Erdoğan'ın üçüncü golleri oldu. Bu lige damga vuracağımızı biliyorduk; öyle olmaya devam ediyor.