Ana içeriğe atla

DSGL izlenimleri...

Blog'da elimizden geldiğince DSGL takibi yapmaya çalışıyoruz. Bu konuda, özellikle deplasmanda gençlerimizin yaptığı maçlarda, bilgi edinmek hayli zor olabiliyor. Çoğunlukla elimize geçen bir maç sonucu, öne çıkan birkaç isim. Bu nedenle daha önce bu konudaki postlarda DSGL hakkında yorumları olanların göndermesini istemiştik. Mavilacivert.com'dan "blue_lightning" abimiz, Antep'teki ilk maçımızı izlemiş. Bize gönderdiği görüşleri aşağıda yer alıyor. Kendisine teşekkür ederiz.

"Maç 1-1 sonuçlandı. Gaski tesislerinde oynandı,maça 1 araba gittik atkılar formalar bizi gören takım,hocalar,yöneticiler de şaşırdı tabii. Gaski tesisleri şehirle alakası olmayan yalnız konum itibari ile güzel bir yerde. Bunlar burda ne arıyorlar?gibisinden bize baktılar.

Sonra dönüp birisi bana nerden geliyorsunuz diye sordu.Bende eğer bir yerde Mavi-Lacivert forma ve arma sahada ise orda en az 1 taraftar da olsa bulunur nerden geldiğimiz önemli değil dedim.

Maç başlarken tabii o ufacık tribünde tezahürata başladık, bizim topçular tabii ki gaza geldi. G.Antep Belediye de çok iyi takım, ilk yarı golü de buldular. Kalecileri resmen bir dev, bildiğin profesyonel kaleci.

Devre arası takımı yanımıza çağırdık tezahüratlarla. 2.yarı başladı 2.yarı çok gol kaçırdık buna son dakikalardaki boş kale de dahil ama en azından penaltıdan da olsa 1 gol atıp (yoksa o kaleci sabaha kadar gol yemezdi) bence en zor rakibimizden deplasmanda 1 puan alarak başladık sezona.

Sonra futbolcuları ve hocamızı tebrik ederek tabiki tezahüratlar eşliğinde tesislerden ayrıldık..."

Yorumlar

Semt Aşığı dedi ki…
deplasman yapma kültürüne yeni bir derinlik kattınız.

Bu blogdaki popüler yayınlar

Ben Bunu Hak Ettim...

Bugüne kadar yazdığım en zor yazılardan biri bu.  Yanımda küçücük iki çocuk vardı maçta, sevdim onları öptüm. Hatta babası yorulmuştu da aldım onu omzuma maçı bir süre birlikte izledik. O esnada çocuğun nasıl heyecanlandığını gördüm. Bacakları kasılıyordu, boynumun sıkıştığını hissettim. Sonra bağırdı ve akabinde ellerini vücudunu titreme alacak kadar sıktı. Bu çocuk sanırım 4,5-5 yaşlarındaydı. Tam benim kızımın yaşlarında. İşte o anda aslında anlamalıydım hak ettiğimi bu belayı. Çünkü ben de çocuklarımı bu acıya götürüyorum. Onlar acıya doğru yürürken, ben her Demirspor deyişlerinde mutlu oluyorum. Her mavi-lacivert deyişlerinde mutlu oluyorum. Onlar da bana başarı videosu gönderiyorlar.   Ben böyle bir babayım işte. Çocuklarının bu tür videolarına bakıp, duygulanan mutlu olan bir babayım. Onlara mavili, armalı kıyafetler alıp ellerimle uçuruma götüren bir babayım. Tabi ki Allah belamı verecek.  Kendi isteğim dışında görev yerim değiştirildi. Ailem paramparça oldu. Ta

NE OLDU SİZE?

En sonda söyleyeceğimi en başta söyleyeyim. Bu bir tribün yazısıdır. Tribünlere yazılmıştır. Demirspor tribünlerine.  Sasa Polyester Sanayi A.Ş.  Baştuğ Metalürji San. A.Ş.  Beyteks Tekstil San. Tic. A.Ş.  Elita Gıda San. Tic. A.Ş.  Abdioğulları Plastik Ambalaj San. A.Ş.  Dioki Petrokimya San. A.Ş.  Güney Çelik Hasır ve Demir Mamulleri San. Tic. A.Ş. Bu şirketler ISO kayıtlarına göre Türkiye’nin en büyük 300 firması içinde Adana’da faaliyet göstermekte olanlar.  Bu şirketlerden bir tane forma reklamı aldık mı?  Stad sponsorluğu?  Ne bileyim altyapı desteği?  Kim takımı fonluyor?  Murat Sancak ve ilişkili şirketleri, çevresi vesilesi ile kulübe kazandırdığı sponsorlar.  Adana bu, Demirspor bu. Bunu unutmamak gerekir. Ben Murat Sancak’ı bir başkan, bir ağabey olarak çok seviyorum ve çok takdir ediyorum. Kulübümüz üzerindeki emeklerini asla yok sayamam. Benim diyen Adanalıdan, benim diyen Demirsporludan daha fazla katkısı var kulübe.  Bugün dünya yıldızı futbolcu alırız almayız ama bekley

Adana Demirspor: 4 - Beşiktaş: 2

 Adana Demirspor varsa umut vardır. 3. kalecisi, yedek oyuncusu, sahası, tribünü fark etmez; Demirsporlu devam eder! Bugün 4-0'a getirdiğimiz maçtan iki farklı galip ayrıldık. İç sahadaki kayıpsız gidişat devam etti. 3. haftanın erteleme maçında, öncesinde hafta sonunun kaleci ve kırmız kart krizlerinin damga vurduğu, maç içinde ilk golü atan Belhanda'nın da fenalaşıp oyuna devam edemediği, 2008'li yedek kaleci, 2005'li yedek oyuncularla kadroyu tamamladığımız günde yine skor üretmeyi bildik; yediğimizden fazlasını attık. İşte kazanmanın yolu bu! Belhanda, Niang, Emre Akbaba ve Yusuf Erdoğan'la fileleri sarstık. Niang'ın dördüncü, Yusuf Erdoğan'ın üçüncü golleri oldu. Bu lige damga vuracağımızı biliyorduk; öyle olmaya devam ediyor.