Ana içeriğe atla

ADANA DEMİRSPOR- İDÇ MAÇI DEĞERLENDİRMESİ

Takımımız sahaya bu maçtada geçen maç gibi klasik 4-4-2 sistemiyle çıktı. Maçta oynayan 11 lige göre tamamen farklıydı. İlk onbirimiz; kalede Murat, defansın ortasında Bora-İbrahim SÜER ikilisi, sağ bekte İlhan AYDOĞDU , solda Mehmet BALCI, ortasahamız ise göbekte Cİhan ve Nurettin, sağda Emre EFE , solda Ali TEMUR, forvette ise Serdar SUDUN ve Alican ikilisinden oluştu.

Takım mümkün olduğunca oyunu önde kurmaya çalıştı, ilk maçtaki gibi pres yapmaya gayret etti. Özellikle ortasahada Cihan gözdoldurdu. Takımda ilk 11 i zorlayacaklar, Ali TEMUR, Alican ve Emre EFE ve Cihan'dı. Geçen senenin iyilerinden Bora tutuktu. Niye yedek sorularının cevabını formsuzluğu ile verdi. Takımın maçı sonuna kadar bırakmaması, oynayan herkesin iyiniyetle mücadele etmesi, takım oyununa önem verilmesi takım olma adına alınan önemli sinyallerdi. İsim analizine gelince;

1-Murat ; Çok teknik ve kendine güveni olan bir kaleci görüntüsü verdi. Uzun boyunun avantajı ile yan toplarda iyiydi. Yedek iki kalecimizde geçer not aldı. Geçen senelerdeki problemleri yaşamayız gibi.

2-Bora ; Geçen seneki görüntüsünden uzaktı. Özellikle ilk yarıda kademe ve pas hataları göze çarptı. Zamansız çıkışlarda geri dönemedi. İkinci yarı kendini biraz toparlamasına rağmen, eski günlerini arattı.

3-İbrahim ; Diri bir görüntü sergiledi. Hem sağda , hem göbekte oynayabildiği için iyi bir alternatif, zaman zaman 11 i zorlayacaklardır.

4-Mehmet ; Mevkisi olmaması nedeniyle sol kanatta sırıttı. Hiç ileriye çıkmadı sadece rakip atakları karşıladı. İyiniyetliydi, koştu mücadele etti. Ama takımda şans bulması zor gözüküyor.

5- İlhan ; O da Mehmet gibi mevkisi olmamasına rağmen iyiniyetle mücadele etti, çok koştu, çalıştı. Bu mücadelesini, azmini mevkisinde sergilerse kadroyu zorlayabilir.

6- Cihan ; Sahanın yıldızıydı. Ortalanda tekniği ile gözdoldurdu. Araya attığı paslar, duran toplardaki etkililiği göze çarpan özellikleriydi. Bu şekilde devam ederse ilk 11' in değişmez elemanı olur.

7-Nurettin ; Tutuk bir görüntü sergiledi, mücadele isteği olmasına rağmen top kayıpları göze battı. Bu formuyla takımda yer bulması zor gözüküyor.

8- Ali Temur ; Genel olarak iyiydi. Tekniği ve sürati ile beğeni topladı. Serbest vuruşlarda ve yantoplarda takımın geçen seneki duran top kullanma sıkıntısını giderecek kalitedeydi. Açıkta değilde bekte oynasa daha verimli olacaktır.

9-Emre EFE ; Yetenek olarak üst düzey bir oyuncu. Yalnız biraz kendine güveni fazla, takım oyununu zedeleyebilir. Bıçaksırtı oyunculardan diyebiliriz. Oynarsa maç kazandırır oynamazsa Kenan gibi yuhalanır.

10- Serdar SUDUN ; Yetenekli olmasına rağmen daha çok genç ve tecrübesiz göründü. O mevkideki şişkinlik ve oyuncu kalitesinde şans bulması zor.

11- Alican ; Sahanın iyilerindendi. Topla dikine gitmesi ve tekniği kısa boyuna rağmen hava toplarındaki hakimiyeti iyiydi. Deplasman maçlarında puan getirebilecek bir oyuncu. 10 numara olarak da düşünülebilir.

Maçın en güzel yani seyirciydi. Diyebilirim ki son yıllardaki taraftarlık adına en zevk aldığım maçtı. Kapalı b üst ve maraton tribün gruba çok iyi uyum sağladı. Hatta çoğu tezahürata onlar davette bulundu . Yenilmemize rağmen hem ortaya koyulan mücadele, hem tribündeki güzellikler insanları mutlu etmeye yetti.

Yorumlar

Adsız dedi ki…
eline sağlık göktuğ, tek tek her futbolcuyu analiz etmek zor iş. bence sen yavaş yavaş protokol tribününde elinde kağıt kalemle yerini alırsın, e kolay mı blogun spor yazarısın :)
şaka bir yana, asıl zor olan tezahürat yaparken bütün bunları tek tek akılda tutmak, kolay gelsin..
Adsız dedi ki…
abicim ellerıne ssaglık cok guzel yazmıssın

Bu blogdaki popüler yayınlar

NE OLDU SİZE?

En sonda söyleyeceğimi en başta söyleyeyim. Bu bir tribün yazısıdır. Tribünlere yazılmıştır. Demirspor tribünlerine.  Sasa Polyester Sanayi A.Ş.  Baştuğ Metalürji San. A.Ş.  Beyteks Tekstil San. Tic. A.Ş.  Elita Gıda San. Tic. A.Ş.  Abdioğulları Plastik Ambalaj San. A.Ş.  Dioki Petrokimya San. A.Ş.  Güney Çelik Hasır ve Demir Mamulleri San. Tic. A.Ş. Bu şirketler ISO kayıtlarına göre Türkiye’nin en büyük 300 firması içinde Adana’da faaliyet göstermekte olanlar.  Bu şirketlerden bir tane forma reklamı aldık mı?  Stad sponsorluğu?  Ne bileyim altyapı desteği?  Kim takımı fonluyor?  Murat Sancak ve ilişkili şirketleri, çevresi vesilesi ile kulübe kazandırdığı sponsorlar.  Adana bu, Demirspor bu. Bunu unutmamak gerekir. Ben Murat Sancak’ı bir başkan, bir ağabey olarak çok seviyorum ve çok takdir ediyorum. Kulübümüz üzerindeki emeklerini asla yok sayamam. Benim diyen Adanalıdan, benim diyen Demirsporludan daha fazla katkısı var kulübe.  Bugün dünya yıldızı futbolcu alırız almayız ama bekley

Adana Demirspor: 3 - Sivasspor: 0

Geçen sezonun tersine bu yıl süper bir başlangıç yaptık; üçer gollü, iki de iki. Geçen sezon Giresun'a karşı deplasmanda, Sivas'a da içeride can sıkıntısı yenilgiler almıştık. Onları da düşününce ayrı bir güzellik oldu... Böylece ilk kez Süper Lig'e iki galibiyetle başlamış olduk. Pazartesi maçlarıyla kesinleşecek olsa da yine ilk kez Süper Lig'te birinci sırayı gördük.  Takım cumartesi akşamı makine gibi çalıştı. Oyunu sürklase etti. Genelde sezon başı klişelerinden olan "henüz takım oturmadı/hazır değiliz" mazereti bu sene bize uğramamış oldu. Aynı teknik adam ve tamamen değişmemiş kadronun bunda payı büyük. Vargas'ın yokluğunda 11'e yerleşen Belhanda şansını iyi kullanıyor. Onyekuru-Akintola ile desteklenmiş hücum hattı iyi işliyor. Genelde maçlarda gol yeriz ama bu kez rakibe kaleyi kapattık, o açıdan da iyi bir performans oldu.  Geçen sezondaki çıtayı yukarı taşımak için mücadeleye devam!

İsviçre, Demirsporludur !

Şefik Abi'den beklediğim fotoğraflar flickr'ına düştü. Bizimkiler, Cenevre'de kamp kurmuş durumdalar. İlk maçın içinden ve dışından görüntüler harika. Adana Demirspor, her yerde! Elinize, ayağınıza sağlık hepinizin. Harikasınız! İsviçre, Demirsporludur! O kadar!