Ana içeriğe atla

Adana Medyası ?

Bucaspor maçımızı Yeni Asır TV naklen yayınladı. Bize özgü bir durum değil, İzmir takımlarının içeride oynadığı maçların tamamını yayınlıyorlar. "Tff 2.Lig'de naklen yayın olmuyor" diyenler için buyrun örnek.

Peki biz Adana Demirspor'un maçlarını -şayet stada gidemediysek- nasıl "izliyoruz"?

Geçen yıl Adanaspor maçlarıyla "dönüşümlü" bir biçimde, internet üzerinden, ekranın bir kenarında Ergun Kara'nın ziyadesiyle sevimli kafasının durduğu bir fotoğraftan geriye kalan alanda "eski maçlardan görüntüler"le, stadyumdan cep telefonu aracılığıyla yapılan bir radyo yayını vesilesiyle..."izliyoruz"

Zamanı gelince aslan kesilmeyi bilen Adana medyası, halk yararına bir şey yapmayı hiç düşünmez mi acaba?

(Yeni Asır grubunu hiç tanımıyorum bu arada, süper sevdiğim gibi bir fikre kapılınmasın. Yalnızca maçları yayınlamasını olumlu bulduğumdan söz ediyorum.)

Yorumlar

ultrasArtiglio dedi ki…
Türkiyenin en sağlam bölgesel basın grubudur.Egede uğraşıpta çözemedikleri sorun yok gibidir.Sabah grubunun satılmasından sonra Atatürkçü çizgimizden,çağdaş düşüncemizden saptırmaya yönelik müdehale olursa toplu halde işi bırakırız diye atar yapabilen emekçiklerle dolu sevdiğimiz bir gazetedir.
Semt Aşığı dedi ki…
Yeni asır ve adana medyasına tebrikler.ya biz napalım Sahadan.com 'dan canlı izlemekte var bu işin...

Bu blogdaki popüler yayınlar

Ben Bunu Hak Ettim...

Bugüne kadar yazdığım en zor yazılardan biri bu.  Yanımda küçücük iki çocuk vardı maçta, sevdim onları öptüm. Hatta babası yorulmuştu da aldım onu omzuma maçı bir süre birlikte izledik. O esnada çocuğun nasıl heyecanlandığını gördüm. Bacakları kasılıyordu, boynumun sıkıştığını hissettim. Sonra bağırdı ve akabinde ellerini vücudunu titreme alacak kadar sıktı. Bu çocuk sanırım 4,5-5 yaşlarındaydı. Tam benim kızımın yaşlarında. İşte o anda aslında anlamalıydım hak ettiğimi bu belayı. Çünkü ben de çocuklarımı bu acıya götürüyorum. Onlar acıya doğru yürürken, ben her Demirspor deyişlerinde mutlu oluyorum. Her mavi-lacivert deyişlerinde mutlu oluyorum. Onlar da bana başarı videosu gönderiyorlar.   Ben böyle bir babayım işte. Çocuklarının bu tür videolarına bakıp, duygulanan mutlu olan bir babayım. Onlara mavili, armalı kıyafetler alıp ellerimle uçuruma götüren bir babayım. Tabi ki Allah belamı verecek.  Kendi isteğim dışında görev yerim değiştirildi. Ailem paramparça oldu. Ta

NE OLDU SİZE?

En sonda söyleyeceğimi en başta söyleyeyim. Bu bir tribün yazısıdır. Tribünlere yazılmıştır. Demirspor tribünlerine.  Sasa Polyester Sanayi A.Ş.  Baştuğ Metalürji San. A.Ş.  Beyteks Tekstil San. Tic. A.Ş.  Elita Gıda San. Tic. A.Ş.  Abdioğulları Plastik Ambalaj San. A.Ş.  Dioki Petrokimya San. A.Ş.  Güney Çelik Hasır ve Demir Mamulleri San. Tic. A.Ş. Bu şirketler ISO kayıtlarına göre Türkiye’nin en büyük 300 firması içinde Adana’da faaliyet göstermekte olanlar.  Bu şirketlerden bir tane forma reklamı aldık mı?  Stad sponsorluğu?  Ne bileyim altyapı desteği?  Kim takımı fonluyor?  Murat Sancak ve ilişkili şirketleri, çevresi vesilesi ile kulübe kazandırdığı sponsorlar.  Adana bu, Demirspor bu. Bunu unutmamak gerekir. Ben Murat Sancak’ı bir başkan, bir ağabey olarak çok seviyorum ve çok takdir ediyorum. Kulübümüz üzerindeki emeklerini asla yok sayamam. Benim diyen Adanalıdan, benim diyen Demirsporludan daha fazla katkısı var kulübe.  Bugün dünya yıldızı futbolcu alırız almayız ama bekley

Adana Demirspor: 4 - Beşiktaş: 2

 Adana Demirspor varsa umut vardır. 3. kalecisi, yedek oyuncusu, sahası, tribünü fark etmez; Demirsporlu devam eder! Bugün 4-0'a getirdiğimiz maçtan iki farklı galip ayrıldık. İç sahadaki kayıpsız gidişat devam etti. 3. haftanın erteleme maçında, öncesinde hafta sonunun kaleci ve kırmız kart krizlerinin damga vurduğu, maç içinde ilk golü atan Belhanda'nın da fenalaşıp oyuna devam edemediği, 2008'li yedek kaleci, 2005'li yedek oyuncularla kadroyu tamamladığımız günde yine skor üretmeyi bildik; yediğimizden fazlasını attık. İşte kazanmanın yolu bu! Belhanda, Niang, Emre Akbaba ve Yusuf Erdoğan'la fileleri sarstık. Niang'ın dördüncü, Yusuf Erdoğan'ın üçüncü golleri oldu. Bu lige damga vuracağımızı biliyorduk; öyle olmaya devam ediyor.