Ana içeriğe atla

2007-2008 Türkiye Kupası Performans Ödülü Adana Demirspor'un

"Geçtiğimiz sezon kupa organizasyonunda son 8 takım arasına kalarak Türkiye’nin dikkatini üzerine toplayan Adana Demirspor, başarı plaketini Türkiye Futbol Federasyonu Bölge Sorumlusu Mustafa Çürük’ten aldı. Kulüp başkanı Mehmet Gökoğlu’nun davetlisi olarak eski başkan Mustafa Tuncel de törende yer aldı".

Geçen sene Ankara ayazında 83.dakikada, herifin biri bir daha ömr-ü billah atamayacağı, attığına kendinin de şaşırdığı bir kafa golü atana dek, bırakın yarı final düşleri görmeyi; ben, Türkiye Kupası'nın bir ucundan tutmuştum...Davulsuzluktan hemen belimin altında yer alan Ziraat Bankası levhasına vurmaktan avuç içlerim kızarmış, "grup gelmedi, biz Ankara Tayfası olarak onları aratmamalıyız, tüm Adana dinliyor şu an, bu boğaz yırtılsa da sesimiz gitmeli" diye düşünmekten nefesimin önemli bir kısmını o tribünde bırakmış bir haldeyken...

Çok güzeldi be! Çok güzeldi!!

Yorumlar

serdanka dedi ki…
Ah o günler! Ah o bizim başımızın sonuna kadar dik kalabildiği zamanlar! O maç sonrası Metro'nun düştüğü hal! Unutmadık! Geri geleceğiz! Hemde gümbür gümbür! Ankara'da tur atacağız! Biliyorum Ankara'da öyle bir maç kazanacağız ki herşey baştan değişecek! Herşeyin başladığı yerde her şey yeniden anlam kazanacak! Ben inanıyorum!
myown dedi ki…
gerçekten harikaydı yahu...
tüm spor programları bizi konuşuyordu...

Bu blogdaki popüler yayınlar

NE OLDU SİZE?

En sonda söyleyeceğimi en başta söyleyeyim. Bu bir tribün yazısıdır. Tribünlere yazılmıştır. Demirspor tribünlerine.  Sasa Polyester Sanayi A.Ş.  Baştuğ Metalürji San. A.Ş.  Beyteks Tekstil San. Tic. A.Ş.  Elita Gıda San. Tic. A.Ş.  Abdioğulları Plastik Ambalaj San. A.Ş.  Dioki Petrokimya San. A.Ş.  Güney Çelik Hasır ve Demir Mamulleri San. Tic. A.Ş. Bu şirketler ISO kayıtlarına göre Türkiye’nin en büyük 300 firması içinde Adana’da faaliyet göstermekte olanlar.  Bu şirketlerden bir tane forma reklamı aldık mı?  Stad sponsorluğu?  Ne bileyim altyapı desteği?  Kim takımı fonluyor?  Murat Sancak ve ilişkili şirketleri, çevresi vesilesi ile kulübe kazandırdığı sponsorlar.  Adana bu, Demirspor bu. Bunu unutmamak gerekir. Ben Murat Sancak’ı bir başkan, bir ağabey olarak çok seviyorum ve çok takdir ediyorum. Kulübümüz üzerindeki emeklerini asla yok sayamam. Benim diyen Adanalıdan, benim diyen Demirsporludan daha fazla katkısı var kulübe.  Bugün dünya yıldızı futbolcu alırız almayız ama bekley

Adana Demirspor: 3 - Sivasspor: 0

Geçen sezonun tersine bu yıl süper bir başlangıç yaptık; üçer gollü, iki de iki. Geçen sezon Giresun'a karşı deplasmanda, Sivas'a da içeride can sıkıntısı yenilgiler almıştık. Onları da düşününce ayrı bir güzellik oldu... Böylece ilk kez Süper Lig'e iki galibiyetle başlamış olduk. Pazartesi maçlarıyla kesinleşecek olsa da yine ilk kez Süper Lig'te birinci sırayı gördük.  Takım cumartesi akşamı makine gibi çalıştı. Oyunu sürklase etti. Genelde sezon başı klişelerinden olan "henüz takım oturmadı/hazır değiliz" mazereti bu sene bize uğramamış oldu. Aynı teknik adam ve tamamen değişmemiş kadronun bunda payı büyük. Vargas'ın yokluğunda 11'e yerleşen Belhanda şansını iyi kullanıyor. Onyekuru-Akintola ile desteklenmiş hücum hattı iyi işliyor. Genelde maçlarda gol yeriz ama bu kez rakibe kaleyi kapattık, o açıdan da iyi bir performans oldu.  Geçen sezondaki çıtayı yukarı taşımak için mücadeleye devam!

İsviçre, Demirsporludur !

Şefik Abi'den beklediğim fotoğraflar flickr'ına düştü. Bizimkiler, Cenevre'de kamp kurmuş durumdalar. İlk maçın içinden ve dışından görüntüler harika. Adana Demirspor, her yerde! Elinize, ayağınıza sağlık hepinizin. Harikasınız! İsviçre, Demirsporludur! O kadar!