Ana içeriğe atla

200, iki-yüz'e karşı!

Tarsus maçına, deplasman tribününde Demirspor taraftarı için 200 kişilik yer ayrılacağı açıklandı. Geçen yıl kaç kişi gitmiştik: 3,000...

Burhanettin, biz 200 kişi de yeteriz sana...
Bekle, geliyoruz...

Yorumlar

mustava dedi ki…
şimdi bize çok dikkatli olmak düşüyor. 200 kişiden bir fazla olmayalım, iki-yüz'ün eline koz vermeyelim...
Semt Aşığı dedi ki…
4568 kişilik stad varmı var?Yönetmelik %25 demiyormu? yalnışmı biliyorum.doğru olduğunu var sayarak.1142 kişilik deplasman seyircisi eder.1142-200=942 kişinin maç izleme isteği gasp edilerek.Özgürlük kısıtlanmıştır.Belediye başkanlığı imzasıyla suç işlenmektedir.
Burhanettin lütfen siz ve sizin gibiler belediyenizi yönetim klüplere fon ayırın parayı verin susun.
vertumnus dedi ki…
@semt aşığı:

yanılıyor olabilirim, yönetmeliği bulma imkanım olmadı ama ben %5 ayrılır yazıyor diye biliyor. %5 de 228 kişi ediyor. gene de 28 kişinin hakkı yenmiş, o doğru...
Semt Aşığı dedi ki…
maça 228 kişi gidilip 28 kişi içeriye giremediğini belgeleyip dava açsa acaba sonuç ne olur?
Baris dedi ki…
200'ün sonuna bir sıfır daha koy burhan işte o kadar adam gelip bayramda elini öpücez.
MiTo1940 dedi ki…
200 kişi gidecek... Anlamlı bir pankart şart... 200 KİŞİ 200 LÜYE KARŞI...
göktuğ dedi ki…
@semt aşığı: Dava açarsak hiçbirşey kazanamayız. Alınan kararda kaymakamlığın imzası var. Tarsus İdman Yurdu kulübü böyle bir karar alsaydı federasyona başvuru hakkımız doğardı. Kaymakamlık güvenlik gerekçesini öne sürecektir. Örnekleride ülkemizde mevcuttur. Karşılıklı maça taraftar götürülmemesi gibi.
vertumnus dedi ki…
@semt aşığı: Göktuğ'un söylediği doğru. Federasyon yönetmeliği kaymakamlık "güvenlik gerekçesiyle" dediği anda fıslıyor. Bu noktada kaymakamlık hiç taraftar gelmesin deme hakkına da sahip.

Ha, bunu bu noktadan alıp, federasyonun %5 kontenjanına atıfta bulunarak, "vatandaşın futbol izleme hakkı elinden alınamaz" noktasında vurmaya çalışacak avukat bulunur mu? onu bilmiyorum. bulunur da mahkemeden olumlu yanıt çıkarsa emsal teşkil eder mi? yalnızca Adana Demirsporlular olarak değil belki tüm taraftarlar böyle bir hukuki platformu zorlasak ne kazanırız gibi sorular mevcut...Ama hep hayal düzeyinde işte, benim kafamda en azından...
serdanka dedi ki…
Burada idari yargı yolu ile kaymakamım görevini suistimal ettiğine dair bir şeyler aranabilir ancak ama yinede bu tip davalar en az 1-2 yıl sürebilir hele de elde var olan delillere bakıldığında böyle bir dava iki yerde açılır, idare mahkemesi ve ağır cezada ama bunlarda anlamsız kalır ve iş yine sarpa sarar, bir hukukçu olarak burda yapılabilecek tek şey önemli bir baskı gücü haline gelmek bu tip olaylara müdahil olmak yerine bu tip olayları engelleyebilecek kamuoyu baskısını yaratabilecek seviyeye gelmektir. Saygılar.

Bu blogdaki popüler yayınlar

NE OLDU SİZE?

En sonda söyleyeceğimi en başta söyleyeyim. Bu bir tribün yazısıdır. Tribünlere yazılmıştır. Demirspor tribünlerine.  Sasa Polyester Sanayi A.Ş.  Baştuğ Metalürji San. A.Ş.  Beyteks Tekstil San. Tic. A.Ş.  Elita Gıda San. Tic. A.Ş.  Abdioğulları Plastik Ambalaj San. A.Ş.  Dioki Petrokimya San. A.Ş.  Güney Çelik Hasır ve Demir Mamulleri San. Tic. A.Ş. Bu şirketler ISO kayıtlarına göre Türkiye’nin en büyük 300 firması içinde Adana’da faaliyet göstermekte olanlar.  Bu şirketlerden bir tane forma reklamı aldık mı?  Stad sponsorluğu?  Ne bileyim altyapı desteği?  Kim takımı fonluyor?  Murat Sancak ve ilişkili şirketleri, çevresi vesilesi ile kulübe kazandırdığı sponsorlar.  Adana bu, Demirspor bu. Bunu unutmamak gerekir. Ben Murat Sancak’ı bir başkan, bir ağabey olarak çok seviyorum ve çok takdir ediyorum. Kulübümüz üzerindeki emeklerini asla yok sayamam. Benim diyen Adanalıdan, benim diyen Demirsporludan daha fazla katkısı var kulübe.  Bugün dünya yıldızı futbolcu alırız almayız ama bekley

Adana Demirspor: 3 - Sivasspor: 0

Geçen sezonun tersine bu yıl süper bir başlangıç yaptık; üçer gollü, iki de iki. Geçen sezon Giresun'a karşı deplasmanda, Sivas'a da içeride can sıkıntısı yenilgiler almıştık. Onları da düşününce ayrı bir güzellik oldu... Böylece ilk kez Süper Lig'e iki galibiyetle başlamış olduk. Pazartesi maçlarıyla kesinleşecek olsa da yine ilk kez Süper Lig'te birinci sırayı gördük.  Takım cumartesi akşamı makine gibi çalıştı. Oyunu sürklase etti. Genelde sezon başı klişelerinden olan "henüz takım oturmadı/hazır değiliz" mazereti bu sene bize uğramamış oldu. Aynı teknik adam ve tamamen değişmemiş kadronun bunda payı büyük. Vargas'ın yokluğunda 11'e yerleşen Belhanda şansını iyi kullanıyor. Onyekuru-Akintola ile desteklenmiş hücum hattı iyi işliyor. Genelde maçlarda gol yeriz ama bu kez rakibe kaleyi kapattık, o açıdan da iyi bir performans oldu.  Geçen sezondaki çıtayı yukarı taşımak için mücadeleye devam!

İsviçre, Demirsporludur !

Şefik Abi'den beklediğim fotoğraflar flickr'ına düştü. Bizimkiler, Cenevre'de kamp kurmuş durumdalar. İlk maçın içinden ve dışından görüntüler harika. Adana Demirspor, her yerde! Elinize, ayağınıza sağlık hepinizin. Harikasınız! İsviçre, Demirsporludur! O kadar!