Ana içeriğe atla

Yeni Sezon Yeni Umut

Yeni bir sezona merhaba dememize çok az kaldı. Geçen senelere nazaran takımda yönetim ve futbolcu seçimi adına bazı farlılıkların olduğu açık. Yıllar sonra ilk defa atanmışlar tarafından değilde isteyerek seçilmişler tarafından yönetileceğiz. Bana kalırsa bu sene bir yol ayrımıydı, yolumuzu ayırdık.Ama bundan sonrası daha önemli. Niye yol ayrımına geldiğimizin farkında olunmalı. Geçen senelerde yapılan yanlışlardan kaçınılmalı.
Yönetim kayyumdan devraldığı takıma kimsenin beklemediği transferler yaptı. İnanıyorum ki herkesin beklentisi kongre sonrası bugünkünden azdı. Oyuncu transferinde ilk defa tavan-taban fiyat gibi kriterlere göre hareket edildi. Geçen senelere nazaran yaş ortalaması daha düşük bir takım yaratıldı.Kombine uygulaması gerek kalıcı gelir açısından, gerek taraftarın işin içine katılması bakımından yararlı oldu.İleriki günlerde kongre üyeliğinin tekrardan gözden geçirilecek olması ise sevindirici gelişmelerden bir diğeri. Ne olursa olsun, bu yönetim yıllardır çekinilen bazı çevreleri karşısına alarak bu işe soyundu.
Tüm bu yapılanları doğru bulmama rağmen bazı çekincelerim ve birde temennim var. Tarih birçok defa göstermiştir ki bozulan düzeni değiştirmek için yola çıkanlar ve bu şekilde yetkiyi elde edenler bir zaman sonra eskiye dönme eğilimine girmişlerdir.Bu durum bazen baştaki kişiden, bazende yönetilenlerin davranışlarından kaynaklanmıştır. Hem yöneticilerimiz hemde bizler bundan sonra alışılmış düzeni değiştirmek için mücadele etmeliyiz.Alışılmışlığın büyüsüne tekrardan kapılmadan, Demirspor adını kimseyle birlikte anılmayan sade ve tek olarak hakettiği yerlere getirmeliyiz. Bunu yaparken emeği geçenlere haklarını vermeliyiz.

Yorumlar

myown dedi ki…
yeni bir başlangıçın tam zamanı ve yeri...her şey güzel olsun

Bu blogdaki popüler yayınlar

Ben Bunu Hak Ettim...

Bugüne kadar yazdığım en zor yazılardan biri bu.  Yanımda küçücük iki çocuk vardı maçta, sevdim onları öptüm. Hatta babası yorulmuştu da aldım onu omzuma maçı bir süre birlikte izledik. O esnada çocuğun nasıl heyecanlandığını gördüm. Bacakları kasılıyordu, boynumun sıkıştığını hissettim. Sonra bağırdı ve akabinde ellerini vücudunu titreme alacak kadar sıktı. Bu çocuk sanırım 4,5-5 yaşlarındaydı. Tam benim kızımın yaşlarında. İşte o anda aslında anlamalıydım hak ettiğimi bu belayı. Çünkü ben de çocuklarımı bu acıya götürüyorum. Onlar acıya doğru yürürken, ben her Demirspor deyişlerinde mutlu oluyorum. Her mavi-lacivert deyişlerinde mutlu oluyorum. Onlar da bana başarı videosu gönderiyorlar.   Ben böyle bir babayım işte. Çocuklarının bu tür videolarına bakıp, duygulanan mutlu olan bir babayım. Onlara mavili, armalı kıyafetler alıp ellerimle uçuruma götüren bir babayım. Tabi ki Allah belamı verecek.  Kendi isteğim dışında görev yerim değiştirildi. Ailem paramparça oldu. Ta

NE OLDU SİZE?

En sonda söyleyeceğimi en başta söyleyeyim. Bu bir tribün yazısıdır. Tribünlere yazılmıştır. Demirspor tribünlerine.  Sasa Polyester Sanayi A.Ş.  Baştuğ Metalürji San. A.Ş.  Beyteks Tekstil San. Tic. A.Ş.  Elita Gıda San. Tic. A.Ş.  Abdioğulları Plastik Ambalaj San. A.Ş.  Dioki Petrokimya San. A.Ş.  Güney Çelik Hasır ve Demir Mamulleri San. Tic. A.Ş. Bu şirketler ISO kayıtlarına göre Türkiye’nin en büyük 300 firması içinde Adana’da faaliyet göstermekte olanlar.  Bu şirketlerden bir tane forma reklamı aldık mı?  Stad sponsorluğu?  Ne bileyim altyapı desteği?  Kim takımı fonluyor?  Murat Sancak ve ilişkili şirketleri, çevresi vesilesi ile kulübe kazandırdığı sponsorlar.  Adana bu, Demirspor bu. Bunu unutmamak gerekir. Ben Murat Sancak’ı bir başkan, bir ağabey olarak çok seviyorum ve çok takdir ediyorum. Kulübümüz üzerindeki emeklerini asla yok sayamam. Benim diyen Adanalıdan, benim diyen Demirsporludan daha fazla katkısı var kulübe.  Bugün dünya yıldızı futbolcu alırız almayız ama bekley

Adana Demirspor: 4 - Beşiktaş: 2

 Adana Demirspor varsa umut vardır. 3. kalecisi, yedek oyuncusu, sahası, tribünü fark etmez; Demirsporlu devam eder! Bugün 4-0'a getirdiğimiz maçtan iki farklı galip ayrıldık. İç sahadaki kayıpsız gidişat devam etti. 3. haftanın erteleme maçında, öncesinde hafta sonunun kaleci ve kırmız kart krizlerinin damga vurduğu, maç içinde ilk golü atan Belhanda'nın da fenalaşıp oyuna devam edemediği, 2008'li yedek kaleci, 2005'li yedek oyuncularla kadroyu tamamladığımız günde yine skor üretmeyi bildik; yediğimizden fazlasını attık. İşte kazanmanın yolu bu! Belhanda, Niang, Emre Akbaba ve Yusuf Erdoğan'la fileleri sarstık. Niang'ın dördüncü, Yusuf Erdoğan'ın üçüncü golleri oldu. Bu lige damga vuracağımızı biliyorduk; öyle olmaya devam ediyor.