Ana içeriğe atla

Gelenler #5

sporadana.com'dan

"ŞİMŞEK’TE ÇİFTE TRANSFER

Transfer çalışmalarını büyük bir titizlik içerisinde sürdüren Adana Demirspor, Kasımpaşaspor’un forveti Serdar Akdoğan ve Konyaspor’un orta saha oyuncusu Gökhan Çakır ile anlaştı. Her iki futbolcu da, “Adana Demirspor’u başarıya taşımak için geldik” dediler.

Bakırköyspor, Kahramanmaraşspor, Süper Lig’de ise Sivasspor ve Kasımpaşaspor’da oynayan Serdar Akdoğan, “Çok güzel bir kentimizin ulu çınarı Adana Demirspor’da futbol oynamak bana büyük mutluluk verecek. Süper ligde dahi oynarken, hep Adana Demirspor’daki heyecanı takip ederdim. Allah’tan sağlıklı ve sakatlıklardan uzak bir sezon geçirmeyi diliyorum. Bol gollü günler yakında” diye konuştu.

Mavi-lacivertlilerin diğer transferi ise Konyaspor’dan Gökhan Çakır. Adana Demirspor’un orta sahasında görev yapacak olan başarılı futbolcu, “hedefi olan bir futbolcu olarak, hedefleri olan bir takıma geldiğimden dolayı çok sevinçliyim. Hep birlikte mutluluğa ve başarıya koşacağız. Bu başarıda benim de payımın olması için çok çalışacağım” şeklinde konuştu. "

Yorumlar

mustava dedi ki…
Nedenini bilemediğim bir şekilde Gökhan'dan umutluyum ben. Tamamen metafizik. Sanki bizde patlama yapacak gibi. Ha, tam tersi de çıkabilir, umarım hislerimde yanılmam.

Aslında belki de takıma yeni katılan oyuncuların klişe demeçlerinin arasında Gökhan'ın "hedefi olan bir futbolcuyum" demesi beni etkilemiştir. İnanmak istiyorum ona, ikna olmak, ikna edilmek istiyorum. Aslında bu da klişeleşmiş bir ifade ama her ne olursa olsun, eğer işin içinde "hedef" kelimesi varsa daha ciddiye alıyorum. Saygı duyduğum bir kavram yani.

Hadi bakalım Gökhan Çakır. Tribünler geçmişin yaralarını sarmanızı bekliyor. Top sende artık...

Bu blogdaki popüler yayınlar

Beşiktaş: 3 - Adana Demirspor: 3

 Demirspor bu; her an her şey mümkün. Oyuncular değişse de hem dibe vurup hem son saniyeye kadar heyecan yaşatmak geleneği değişmiyor.  İstanbul'da İnönü'de 3-0'dan maç çevirmek büyük iş. Takımın gerçek gücünü gösterdiği, belki de sezona merhaba dediğimiz maç oldu... Balotelli beklediğimiz patlamayı yaptı; İstanbul' da olması tesadüf değil. İlk yarıda acemice hatalar, Sinan ve Ferhat'ın dağılması, rakibin dalga dalga gelişini durduramamak can sıktı. Aslında kötü değildik ama rakip çok iyi başladı. İkinci yarı başında 3. Golü de yiyince moraller bozuldu. Ama işte Demirspor bu! Yaptı yapacağını... Rakibin oyuncu değişikliklerini lehimize çevirdik. 60. Dakikadan sonra Vargas ve Balotelli'nin şutları son dakikaya kadar umudu taşıdı. Assombalonga'nın dokunuşuyla 1 puana uzandık. Tebrikler, teşekkürler takım; devamı gelsin... 

Hajduk Split, Strum Graz...ve Livorno

Adana Futbolu kitabında kısaca bahsetmiştik. Adana Demirspor, taa '50'li yıllarda Adana'da Avrupalı takımları misafir etmiş, kendi de eski kıtaya misafir edilmişti. Hajduk Split, Strum Graz, Beogradski bunlardan bir kaçıydı... Hajduk'un uzun süredir gol yememesiyle ünlü kalecisi Beara, Met Ahmet'in şutuyla avlanmıştı. Yine Uluslararası Demiryolları Futbol Şampiyonası için karma ekipler, Adana seyircisinin önünde boy göstermişti. Demirspor da Yugoslavya, Bulgaristan, Almanya, İran ve Suriye gibi ülkelere maçlar yapmaya gitmiş ve orada Türk Futbolu'nu temsilen bulunmuştu. O yıllarda yabancı ekiplerle oynanan maçların ne kadar nadir olduğunu, ulaşım ve iletişim imkanlarının sınırlılığını hayıtlayacak olursak, ne kadar büyük bir işe imza atıldığı daha net ortaya çıkar. Adanaspor'un 1981'de UEFA Kupası'nda oynadığı son maçtan beri, Adana'ya milli takımlar haricinde ilk kez Avrupalı bir ekip geliyor. İtalya Seria A'dan, gönlümüze yakın, Livorno. İ

Karagümrük: 4 - Adana Demirspor: 0

 Kötü başladığımız lige daha da kötüye giderek devam ediyoruz. Çok net bir yenilgiyle gerçeğin tokatını yedik: Sorun Samet Aybaba'da değildi.  Balotelli'yi kontrol altında tutsun diye gelen İtalyan hoca, 15 günde takımı daha iyi hale getirmek yerine tamamen dağıtmış. Çok kötü bir oyunla farklı bir yenilgi aldık ve umarım bu alınan yanlış kararların geri dönüşü için bir dönüm noktası olur. Bir kişinin keyfiyle takım yönetilmez!