Ana içeriğe atla

Adana Demirspor 2-0 Elazığspor

Hazırlık maçlarında toparlanmaya devam ediyoruz. Bu kez Elazığspor'u mağlup etmişiz: 2-0. Gollerimizden ilkini Elazığsporlu İsmail kendi kalesine atmış. İkinci golümüzü ise Alican atmış. Alican 1992 doğumlu imiş.

Esasen hazırlık maçları nedeniyle çok havaya girmemeli, şimdiden şampiyonluk şarkıları söylememeliyiz.

Hazırlık maçlarının sonuçlarından gençlerimize fazlasıyla kendilerini tanıtmaları imkanı doğduğu ve onların da bunu gayet iyi kullandıklarını gördüğüm için haz alıyorum. Görüyorum ki gençlerimiz hatalar yapabilirler, maçlar kaybedebilirler ama Adana Demirspor ve Adana Demirsporlu duruşuna zeval getirmeyecek potansiyele sahipler.

Aynen devam arkadaşlar. Aldığınız sonuçlardan bağımsız olarak size güveniyoruz.

Yorumlar

Onur BİÇER dedi ki…
Bugün Alican adında 20 yaşında bir forvet transfer ettiğimiz yazıyor. Basına geç düştüyse haber, kimbilir belki de hazırlık maçındaki golümüzü de 16 yaşındaki değil de 20 yaşındaki Alican atmıştır.

Bu blogdaki popüler yayınlar

Beşiktaş: 3 - Adana Demirspor: 3

 Demirspor bu; her an her şey mümkün. Oyuncular değişse de hem dibe vurup hem son saniyeye kadar heyecan yaşatmak geleneği değişmiyor.  İstanbul'da İnönü'de 3-0'dan maç çevirmek büyük iş. Takımın gerçek gücünü gösterdiği, belki de sezona merhaba dediğimiz maç oldu... Balotelli beklediğimiz patlamayı yaptı; İstanbul' da olması tesadüf değil. İlk yarıda acemice hatalar, Sinan ve Ferhat'ın dağılması, rakibin dalga dalga gelişini durduramamak can sıktı. Aslında kötü değildik ama rakip çok iyi başladı. İkinci yarı başında 3. Golü de yiyince moraller bozuldu. Ama işte Demirspor bu! Yaptı yapacağını... Rakibin oyuncu değişikliklerini lehimize çevirdik. 60. Dakikadan sonra Vargas ve Balotelli'nin şutları son dakikaya kadar umudu taşıdı. Assombalonga'nın dokunuşuyla 1 puana uzandık. Tebrikler, teşekkürler takım; devamı gelsin... 

Karagümrük: 4 - Adana Demirspor: 0

 Kötü başladığımız lige daha da kötüye giderek devam ediyoruz. Çok net bir yenilgiyle gerçeğin tokatını yedik: Sorun Samet Aybaba'da değildi.  Balotelli'yi kontrol altında tutsun diye gelen İtalyan hoca, 15 günde takımı daha iyi hale getirmek yerine tamamen dağıtmış. Çok kötü bir oyunla farklı bir yenilgi aldık ve umarım bu alınan yanlış kararların geri dönüşü için bir dönüm noktası olur. Bir kişinin keyfiyle takım yönetilmez! 

İtler Çakallar Vınlayanlar

 Kimse Demirspor taraftarına itler çakallar diyemez; kimse böyle bir sözün söyleneceği ortam yaratamaz.  Buna teşebbüs edenler oldu tabii ama unutulup gittiler. Bugüne kadar bu takımın sadece ama sadece kendine muhtaç olduğunu sanan onca kişi gelip geçti. Vikipedia'da Adana Demirspor sayfasına bakın, ne çok isim var. Zannettiler ki hepsi tek, değişilmez. Ama Demirspor'a musallat ettikleriyle birlikte çekip gittiler.  "Ben olmazsam Yenice'yi geçemezseniz" diyen Aytaç Durak ve hüküm sürdüğü yıllarda, onun ağzının içine bakanlar, sarı zarflarından medet umanlar, İstanbul takımlarını destekleyenler, topuğuna basıp gezenler, iki çift lafı bir araya getiremeyenler, kayyumla tehdit edenler, borcu kongreye doğru katlayarak büyütenler, öldük bittik geberdik gittik diyenler... Hepsi vınlayıp gittiler.  Kim kaldı? Taraftar olan, içimizden biri, Bekir Çınar kaldı mesela. Demirspor için emek, zaman, para harcayana saygı duyan ama kendine yapılan saygısızlığı unutmayan taraftar