Ana içeriğe atla

Kanal-A'nın kongre haberi

Medya'nın tarafsız bir şekilde haber vermediği hepimizin malumu; okuduğumuz bir çok habere inanmıyoruz. Gazeteler bile muhabirlik başarısı ile değil, köşe yazarlarının etkisi ile satıyor. Haberlerden ziyade yorumlar dikkate alınıyor. Hele ki yerel medyada bu işler iyice "kör gözüne parmağım" şeklinde yürüyor. Muhabirlik ve gazete-televizyon yönetimi, güç sahiplerinin lütfundan yararlanmak için takla atmakla eş değer hale geliyor.

Bunun teknik ismi, "gündem oluşturmak". Televizyonunla ve gazetenle kamuoyunu yönlendirirsin, bilgileri çarpıtırsın ve süreci etkilersin. İşte bunun en net örneği, Kanal-A'nın kongre haberine bakın:

"Konuşmalarda ilk olarak eski yöneticilerden Edip Gülnar kürsüye çıktı. Başkan Aytaç Durak'a edilen küfürleri kınayan Gülnar, Mustafa Tuncel yönetimine yönelik "Durak hariç kimse siyaset yapamaz" ifadesinden sonra ortam gerildi. Başkan Mustafa Tuncel'de konuşmaya itiraz edince salona alınan taraftarlar ayaklandı. Tuncel'e yönelik yapılan küfürlerin devamında bir taraftar Başkan Tuncel'e doğru hamle yapınca olayların fitili çekilmiş oldu. Saldırgan etkisiz hale getirilirken, emniyet olayları güçlükle önledi. Aynı zamanda divan başkanı Abdullah Akat, yaptığı açıklamada, kongrenin süresiz bir şekilde ertelendiği belirtti."
(http://www.kanal-a.com.tr/?mod=haber&id=10697)

(Her şeyden önce, "Tuncel'de değil Tuncel de" denmeliydi; geçtik artık bu dilbilgisi hatasını, fikir bilgisine gelelim: )

Başkan Tuncel, konuşmaya "itiraz etmedi" sevgili Ergun Kara, Tuncel KÜFRETTİ! Demirspor'un başkanı, canlı yayında kalitesini ortaya koydu. Haber eksik-hatta kasıtlı bir şekilde yanlış! "Bir taraftar, Tuncel'e saldırdı ve kongre iptal oldu." Bu mudur herşeyin özeti?

Tebrikler Kanal-A, Tebrikler "bağımsız" haberin öncüsü... Siz sadece gerçeklerden bağımsızsınız.

Demirspor'un başarısızlığından çıkar sağlayan zihniyetle birlikte sizin saltanatınız da sona erecek, merak etmeyin!

Yorumlar

Metin dedi ki…
eğer Mustafa Tuncel küfür etmeseydi kongre çok daha farklı geçebilirdi. Cahil insandan başkan olursa olacağı budur...

Bu blogdaki popüler yayınlar

Ben Bunu Hak Ettim...

Bugüne kadar yazdığım en zor yazılardan biri bu.  Yanımda küçücük iki çocuk vardı maçta, sevdim onları öptüm. Hatta babası yorulmuştu da aldım onu omzuma maçı bir süre birlikte izledik. O esnada çocuğun nasıl heyecanlandığını gördüm. Bacakları kasılıyordu, boynumun sıkıştığını hissettim. Sonra bağırdı ve akabinde ellerini vücudunu titreme alacak kadar sıktı. Bu çocuk sanırım 4,5-5 yaşlarındaydı. Tam benim kızımın yaşlarında. İşte o anda aslında anlamalıydım hak ettiğimi bu belayı. Çünkü ben de çocuklarımı bu acıya götürüyorum. Onlar acıya doğru yürürken, ben her Demirspor deyişlerinde mutlu oluyorum. Her mavi-lacivert deyişlerinde mutlu oluyorum. Onlar da bana başarı videosu gönderiyorlar.   Ben böyle bir babayım işte. Çocuklarının bu tür videolarına bakıp, duygulanan mutlu olan bir babayım. Onlara mavili, armalı kıyafetler alıp ellerimle uçuruma götüren bir babayım. Tabi ki Allah belamı verecek.  Kendi isteğim dışında görev yerim değiştirildi. Ailem paramparça oldu. Ta

NE OLDU SİZE?

En sonda söyleyeceğimi en başta söyleyeyim. Bu bir tribün yazısıdır. Tribünlere yazılmıştır. Demirspor tribünlerine.  Sasa Polyester Sanayi A.Ş.  Baştuğ Metalürji San. A.Ş.  Beyteks Tekstil San. Tic. A.Ş.  Elita Gıda San. Tic. A.Ş.  Abdioğulları Plastik Ambalaj San. A.Ş.  Dioki Petrokimya San. A.Ş.  Güney Çelik Hasır ve Demir Mamulleri San. Tic. A.Ş. Bu şirketler ISO kayıtlarına göre Türkiye’nin en büyük 300 firması içinde Adana’da faaliyet göstermekte olanlar.  Bu şirketlerden bir tane forma reklamı aldık mı?  Stad sponsorluğu?  Ne bileyim altyapı desteği?  Kim takımı fonluyor?  Murat Sancak ve ilişkili şirketleri, çevresi vesilesi ile kulübe kazandırdığı sponsorlar.  Adana bu, Demirspor bu. Bunu unutmamak gerekir. Ben Murat Sancak’ı bir başkan, bir ağabey olarak çok seviyorum ve çok takdir ediyorum. Kulübümüz üzerindeki emeklerini asla yok sayamam. Benim diyen Adanalıdan, benim diyen Demirsporludan daha fazla katkısı var kulübe.  Bugün dünya yıldızı futbolcu alırız almayız ama bekley

Adana Demirspor: 4 - Beşiktaş: 2

 Adana Demirspor varsa umut vardır. 3. kalecisi, yedek oyuncusu, sahası, tribünü fark etmez; Demirsporlu devam eder! Bugün 4-0'a getirdiğimiz maçtan iki farklı galip ayrıldık. İç sahadaki kayıpsız gidişat devam etti. 3. haftanın erteleme maçında, öncesinde hafta sonunun kaleci ve kırmız kart krizlerinin damga vurduğu, maç içinde ilk golü atan Belhanda'nın da fenalaşıp oyuna devam edemediği, 2008'li yedek kaleci, 2005'li yedek oyuncularla kadroyu tamamladığımız günde yine skor üretmeyi bildik; yediğimizden fazlasını attık. İşte kazanmanın yolu bu! Belhanda, Niang, Emre Akbaba ve Yusuf Erdoğan'la fileleri sarstık. Niang'ın dördüncü, Yusuf Erdoğan'ın üçüncü golleri oldu. Bu lige damga vuracağımızı biliyorduk; öyle olmaya devam ediyor.