Ana içeriğe atla

Anket Sonuçları : Hangi Futbolcular Gitmeli?

Blog'da bir süre önce başlattığımız "Hangi Futbolcular Gitmeli" anketi sonuçlandı. Toplam 789 oy kullanıldı. Birden fazla futbolcu ismi seçilebiliyordu ve Özgür Nasuh 679 oy alarak "gitmesi en fazla istenen futbolcu" oldu. Yukarıda yer alan tabloyu tıklayarak büyütünce tüm sonuçlara ulaşılabiliyor.

Gitmesi en fazla istenen İlk-5 i sayacak olursak;

1) Özgür Nasuh - 679 oy
2) Ünsal Aka - 572 oy
3) Serkan Turhan - 506 oy
4) Ramazan Altıntepe - 447 oy
5) Nezir Narin - 377 oy

En az oy alan, gitmesi en az istenen 5'li de şu şekilde oluştu:

1) Şahin Çakır - 66 oy
2) Emrah Bedir - 73 oy
3) İbrahim Sürer - 74 oy
4) Bora Rıza Kalyon - 81 oy
5) Erhan Çatalcam - 84 oy

Bu en az oy alanların, aldıkları oy adedinin bir kısmının kendileri nedeniyle değil, "bütün takım gitsin" görüşünde olanlar nedeniyle olduğunu düşünüyorum. Ankete katılan herkesin kendi görüşüdür elbette. Ancak bana kalırsa, ortaya gerçekçi bir tablo çıkmış oldu. Sene başından beri "Şahin" diyor hemen herkes, bu sezon kadroda olması lazım bence. Emrah Bedir'in yetenekli olduğu da genel kabul gören görüşlerden biri. İbrahim, play-off'larda hırsıyla çok göz doldurdu; Bora Rıza, adam gibi adamlığıyla. Erhan Çatalcam, ha keza..

"Onurlu Futbolcu"larla yola devam etmek istiyoruz, gerisine hayatta başarılar dileriz. Ankete katılan herkese teşekkürler.

Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

Beşiktaş: 3 - Adana Demirspor: 3

 Demirspor bu; her an her şey mümkün. Oyuncular değişse de hem dibe vurup hem son saniyeye kadar heyecan yaşatmak geleneği değişmiyor.  İstanbul'da İnönü'de 3-0'dan maç çevirmek büyük iş. Takımın gerçek gücünü gösterdiği, belki de sezona merhaba dediğimiz maç oldu... Balotelli beklediğimiz patlamayı yaptı; İstanbul' da olması tesadüf değil. İlk yarıda acemice hatalar, Sinan ve Ferhat'ın dağılması, rakibin dalga dalga gelişini durduramamak can sıktı. Aslında kötü değildik ama rakip çok iyi başladı. İkinci yarı başında 3. Golü de yiyince moraller bozuldu. Ama işte Demirspor bu! Yaptı yapacağını... Rakibin oyuncu değişikliklerini lehimize çevirdik. 60. Dakikadan sonra Vargas ve Balotelli'nin şutları son dakikaya kadar umudu taşıdı. Assombalonga'nın dokunuşuyla 1 puana uzandık. Tebrikler, teşekkürler takım; devamı gelsin... 

Hajduk Split, Strum Graz...ve Livorno

Adana Futbolu kitabında kısaca bahsetmiştik. Adana Demirspor, taa '50'li yıllarda Adana'da Avrupalı takımları misafir etmiş, kendi de eski kıtaya misafir edilmişti. Hajduk Split, Strum Graz, Beogradski bunlardan bir kaçıydı... Hajduk'un uzun süredir gol yememesiyle ünlü kalecisi Beara, Met Ahmet'in şutuyla avlanmıştı. Yine Uluslararası Demiryolları Futbol Şampiyonası için karma ekipler, Adana seyircisinin önünde boy göstermişti. Demirspor da Yugoslavya, Bulgaristan, Almanya, İran ve Suriye gibi ülkelere maçlar yapmaya gitmiş ve orada Türk Futbolu'nu temsilen bulunmuştu. O yıllarda yabancı ekiplerle oynanan maçların ne kadar nadir olduğunu, ulaşım ve iletişim imkanlarının sınırlılığını hayıtlayacak olursak, ne kadar büyük bir işe imza atıldığı daha net ortaya çıkar. Adanaspor'un 1981'de UEFA Kupası'nda oynadığı son maçtan beri, Adana'ya milli takımlar haricinde ilk kez Avrupalı bir ekip geliyor. İtalya Seria A'dan, gönlümüze yakın, Livorno. İ

Karagümrük: 4 - Adana Demirspor: 0

 Kötü başladığımız lige daha da kötüye giderek devam ediyoruz. Çok net bir yenilgiyle gerçeğin tokatını yedik: Sorun Samet Aybaba'da değildi.  Balotelli'yi kontrol altında tutsun diye gelen İtalyan hoca, 15 günde takımı daha iyi hale getirmek yerine tamamen dağıtmış. Çok kötü bir oyunla farklı bir yenilgi aldık ve umarım bu alınan yanlış kararların geri dönüşü için bir dönüm noktası olur. Bir kişinin keyfiyle takım yönetilmez!