Ana içeriğe atla

Adana'da Aytaç Durak, Ankara'da Melih Gökçek

Ankara'da yaşayan bir Demirsporlu, hayatının her alanında belediye başkanlarından çok çekiyor. Adana ile ilgili sorunlara daha önce çok kereler değindik. Aytaç Durak ne ise, Melih Gökçek de aşağı yukarı o. Susuz kalmış bir başkent, trafiğine çözüm diye getirilen alt geçitleriyle şehiriçinin otobana çevrilmesi ve merkezlerde yaşanan ölümlü kazalar, abuk subuk parklar, kime para kazandırıldığı belli olmayan inşaat işleri...liste uzadıkça uzuyor. Yıllardır ne Aytaç Durak'tan ne de Melih Gökçek'ten kurtulmak nasip olmadı. Ama bitecek bu işkence...Bu ülkenin hala onurlu insanları var. Bu şehrin hala onurlu insanları var. Bu şehrin Ankara Tayfası var. Bir de bu şehrin Odtülüleri var.

Melih Gökçek'in en son Odtü'de bilmemkaç binayı yıkabileceğini ima etmesi ve bu yönde harekete geçmesi üzerine Odtü Mezunlar Derneği Yönetim Kurulu aşağıda yer alan açıklamayı yaptı. 5 yılımı geçirdiğim okulumun bir mezunu olarak gurur duyuyorum.

Aytaç'a da Melih'e de son...Şehirlere özgürlük!

"ODTÜ'ye uzanan eller kırılır!...

ODTÜ üzerinde oynanan oyunlar yeni değildir. Siyasal iktidarlar üniversitemizi her zaman kendileri için bir “tehlike” olarak görmüşler ve ele geçirmek istemişlerdir. Bu konuda yakın tarihimizde en bilinen saldırı, 1977’e Hasan TAN’ın ODTÜ’ye rektör atanması ile başlayan süreçtir. Milliyetçi Cephe hükümetinin bu tasarrufu ile devrimci-demokrat-yurtsever-ilerici güçlerin kalesi olan Üniversitemiz içeriden yıkılmak istenmiştir. Ancak öğrencisi, öğretim üyesi, işçisi ile tüm ODTÜ mensuplarının 9 ay süren mücadelesi sonunda Hasan TAN ve okulumuza yerleştirmeye çalıştığı eli kanlı yüzlerce faşist militan arkalarına bakmadan kaçmışlardır.

Bugün bu oyunun yeni yönetmeni olarak karşımıza çıkan ve yıllardır Ankara’yı akıldışı-çağdışı bir anlayışla yöneterek Ankara’yı kocaman bir köye çeviren Melih GÖKÇEK’e ODTÜ mezunları olarak hatırlatmak isteriz ki, bizler hala 30 yıl önceki ODTÜ’lüleriz. İnançlarımız, değerlerimiz, sevdiklerimiz için savaşmayı biliriz. ODTÜ’ye karşı girişeceğiniz her harekette bizi de karşınızda bulacaksınız.

Bunu görmek isterseniz biz sizi ODTÜ kapısında bekliyor olacağız, eğer gelmeye cesaret edebilirseniz.

Saygılarımızla,
ODTÜ Mezunları Derneği
Yönetim Kurulu
"

Yorumlar

Kutal dedi ki…
Bir ODTÜ'lü olarak buna ne izin vereceğim ne de seyirci olacağım, böyle tutarsız, sinsi ve cahilce bir tutuma kalemimizle, yüreğimizle hep karşılık vereceğiz.

Bu blogdaki popüler yayınlar

Beşiktaş: 3 - Adana Demirspor: 3

 Demirspor bu; her an her şey mümkün. Oyuncular değişse de hem dibe vurup hem son saniyeye kadar heyecan yaşatmak geleneği değişmiyor.  İstanbul'da İnönü'de 3-0'dan maç çevirmek büyük iş. Takımın gerçek gücünü gösterdiği, belki de sezona merhaba dediğimiz maç oldu... Balotelli beklediğimiz patlamayı yaptı; İstanbul' da olması tesadüf değil. İlk yarıda acemice hatalar, Sinan ve Ferhat'ın dağılması, rakibin dalga dalga gelişini durduramamak can sıktı. Aslında kötü değildik ama rakip çok iyi başladı. İkinci yarı başında 3. Golü de yiyince moraller bozuldu. Ama işte Demirspor bu! Yaptı yapacağını... Rakibin oyuncu değişikliklerini lehimize çevirdik. 60. Dakikadan sonra Vargas ve Balotelli'nin şutları son dakikaya kadar umudu taşıdı. Assombalonga'nın dokunuşuyla 1 puana uzandık. Tebrikler, teşekkürler takım; devamı gelsin... 

Karagümrük: 4 - Adana Demirspor: 0

 Kötü başladığımız lige daha da kötüye giderek devam ediyoruz. Çok net bir yenilgiyle gerçeğin tokatını yedik: Sorun Samet Aybaba'da değildi.  Balotelli'yi kontrol altında tutsun diye gelen İtalyan hoca, 15 günde takımı daha iyi hale getirmek yerine tamamen dağıtmış. Çok kötü bir oyunla farklı bir yenilgi aldık ve umarım bu alınan yanlış kararların geri dönüşü için bir dönüm noktası olur. Bir kişinin keyfiyle takım yönetilmez! 

Hajduk Split, Strum Graz...ve Livorno

Adana Futbolu kitabında kısaca bahsetmiştik. Adana Demirspor, taa '50'li yıllarda Adana'da Avrupalı takımları misafir etmiş, kendi de eski kıtaya misafir edilmişti. Hajduk Split, Strum Graz, Beogradski bunlardan bir kaçıydı... Hajduk'un uzun süredir gol yememesiyle ünlü kalecisi Beara, Met Ahmet'in şutuyla avlanmıştı. Yine Uluslararası Demiryolları Futbol Şampiyonası için karma ekipler, Adana seyircisinin önünde boy göstermişti. Demirspor da Yugoslavya, Bulgaristan, Almanya, İran ve Suriye gibi ülkelere maçlar yapmaya gitmiş ve orada Türk Futbolu'nu temsilen bulunmuştu. O yıllarda yabancı ekiplerle oynanan maçların ne kadar nadir olduğunu, ulaşım ve iletişim imkanlarının sınırlılığını hayıtlayacak olursak, ne kadar büyük bir işe imza atıldığı daha net ortaya çıkar. Adanaspor'un 1981'de UEFA Kupası'nda oynadığı son maçtan beri, Adana'ya milli takımlar haricinde ilk kez Avrupalı bir ekip geliyor. İtalya Seria A'dan, gönlümüze yakın, Livorno. İ