Ana içeriğe atla

Adana'da Aytaç Durak, Ankara'da Melih Gökçek

Ankara'da yaşayan bir Demirsporlu, hayatının her alanında belediye başkanlarından çok çekiyor. Adana ile ilgili sorunlara daha önce çok kereler değindik. Aytaç Durak ne ise, Melih Gökçek de aşağı yukarı o. Susuz kalmış bir başkent, trafiğine çözüm diye getirilen alt geçitleriyle şehiriçinin otobana çevrilmesi ve merkezlerde yaşanan ölümlü kazalar, abuk subuk parklar, kime para kazandırıldığı belli olmayan inşaat işleri...liste uzadıkça uzuyor. Yıllardır ne Aytaç Durak'tan ne de Melih Gökçek'ten kurtulmak nasip olmadı. Ama bitecek bu işkence...Bu ülkenin hala onurlu insanları var. Bu şehrin hala onurlu insanları var. Bu şehrin Ankara Tayfası var. Bir de bu şehrin Odtülüleri var.

Melih Gökçek'in en son Odtü'de bilmemkaç binayı yıkabileceğini ima etmesi ve bu yönde harekete geçmesi üzerine Odtü Mezunlar Derneği Yönetim Kurulu aşağıda yer alan açıklamayı yaptı. 5 yılımı geçirdiğim okulumun bir mezunu olarak gurur duyuyorum.

Aytaç'a da Melih'e de son...Şehirlere özgürlük!

"ODTÜ'ye uzanan eller kırılır!...

ODTÜ üzerinde oynanan oyunlar yeni değildir. Siyasal iktidarlar üniversitemizi her zaman kendileri için bir “tehlike” olarak görmüşler ve ele geçirmek istemişlerdir. Bu konuda yakın tarihimizde en bilinen saldırı, 1977’e Hasan TAN’ın ODTÜ’ye rektör atanması ile başlayan süreçtir. Milliyetçi Cephe hükümetinin bu tasarrufu ile devrimci-demokrat-yurtsever-ilerici güçlerin kalesi olan Üniversitemiz içeriden yıkılmak istenmiştir. Ancak öğrencisi, öğretim üyesi, işçisi ile tüm ODTÜ mensuplarının 9 ay süren mücadelesi sonunda Hasan TAN ve okulumuza yerleştirmeye çalıştığı eli kanlı yüzlerce faşist militan arkalarına bakmadan kaçmışlardır.

Bugün bu oyunun yeni yönetmeni olarak karşımıza çıkan ve yıllardır Ankara’yı akıldışı-çağdışı bir anlayışla yöneterek Ankara’yı kocaman bir köye çeviren Melih GÖKÇEK’e ODTÜ mezunları olarak hatırlatmak isteriz ki, bizler hala 30 yıl önceki ODTÜ’lüleriz. İnançlarımız, değerlerimiz, sevdiklerimiz için savaşmayı biliriz. ODTÜ’ye karşı girişeceğiniz her harekette bizi de karşınızda bulacaksınız.

Bunu görmek isterseniz biz sizi ODTÜ kapısında bekliyor olacağız, eğer gelmeye cesaret edebilirseniz.

Saygılarımızla,
ODTÜ Mezunları Derneği
Yönetim Kurulu
"

Yorumlar

Kutal dedi ki…
Bir ODTÜ'lü olarak buna ne izin vereceğim ne de seyirci olacağım, böyle tutarsız, sinsi ve cahilce bir tutuma kalemimizle, yüreğimizle hep karşılık vereceğiz.

Bu blogdaki popüler yayınlar

Beşiktaş: 3 - Adana Demirspor: 3

 Demirspor bu; her an her şey mümkün. Oyuncular değişse de hem dibe vurup hem son saniyeye kadar heyecan yaşatmak geleneği değişmiyor.  İstanbul'da İnönü'de 3-0'dan maç çevirmek büyük iş. Takımın gerçek gücünü gösterdiği, belki de sezona merhaba dediğimiz maç oldu... Balotelli beklediğimiz patlamayı yaptı; İstanbul' da olması tesadüf değil. İlk yarıda acemice hatalar, Sinan ve Ferhat'ın dağılması, rakibin dalga dalga gelişini durduramamak can sıktı. Aslında kötü değildik ama rakip çok iyi başladı. İkinci yarı başında 3. Golü de yiyince moraller bozuldu. Ama işte Demirspor bu! Yaptı yapacağını... Rakibin oyuncu değişikliklerini lehimize çevirdik. 60. Dakikadan sonra Vargas ve Balotelli'nin şutları son dakikaya kadar umudu taşıdı. Assombalonga'nın dokunuşuyla 1 puana uzandık. Tebrikler, teşekkürler takım; devamı gelsin... 

Karagümrük: 4 - Adana Demirspor: 0

 Kötü başladığımız lige daha da kötüye giderek devam ediyoruz. Çok net bir yenilgiyle gerçeğin tokatını yedik: Sorun Samet Aybaba'da değildi.  Balotelli'yi kontrol altında tutsun diye gelen İtalyan hoca, 15 günde takımı daha iyi hale getirmek yerine tamamen dağıtmış. Çok kötü bir oyunla farklı bir yenilgi aldık ve umarım bu alınan yanlış kararların geri dönüşü için bir dönüm noktası olur. Bir kişinin keyfiyle takım yönetilmez! 

İtler Çakallar Vınlayanlar

 Kimse Demirspor taraftarına itler çakallar diyemez; kimse böyle bir sözün söyleneceği ortam yaratamaz.  Buna teşebbüs edenler oldu tabii ama unutulup gittiler. Bugüne kadar bu takımın sadece ama sadece kendine muhtaç olduğunu sanan onca kişi gelip geçti. Vikipedia'da Adana Demirspor sayfasına bakın, ne çok isim var. Zannettiler ki hepsi tek, değişilmez. Ama Demirspor'a musallat ettikleriyle birlikte çekip gittiler.  "Ben olmazsam Yenice'yi geçemezseniz" diyen Aytaç Durak ve hüküm sürdüğü yıllarda, onun ağzının içine bakanlar, sarı zarflarından medet umanlar, İstanbul takımlarını destekleyenler, topuğuna basıp gezenler, iki çift lafı bir araya getiremeyenler, kayyumla tehdit edenler, borcu kongreye doğru katlayarak büyütenler, öldük bittik geberdik gittik diyenler... Hepsi vınlayıp gittiler.  Kim kaldı? Taraftar olan, içimizden biri, Bekir Çınar kaldı mesela. Demirspor için emek, zaman, para harcayana saygı duyan ama kendine yapılan saygısızlığı unutmayan taraftar