Ana içeriğe atla

Adana Demirspor Blogları

Ankara Tayfası olarak bu blogu açtığımızdan beri, "iyi bir şey yaptık" diye düşünüyorum açıkcası. Ses vereceğimiz bir mecramız daha oldu burası sayesinde. Gösterilen ilgi de, başlangıçta beklediğimden iyi oldu bence. Bu vesileyle bir defa daha hem yazma hem okuma hem de eleştirme anlamında desteği olan herkese teşekkürlerimi ileteyim.

Adana Demirspor taraftarları içerisinde blog tutan yalnızca biz değiliz elbet. Şöyle genel bir taramayla ulaşabildiklerimi sıraladım aşağıda, atladığım varsa şimdiden affola.

Bu tarama sırasında, en çok üzüldüğüm şey genelde blogların bir heves başlanmış ancak sonra bırakılmış olması oldu, hatta içlerinde bazılarının sadece adresleri alınıp öylece bırakılmıştı. Kimi zaman terkedilmiş bir kasabada yürüyormuş gibi hissettim kendimi. Oysa, yazmaya devam edilse çok güzel yerlere gelebilecek bloglar var aralarında. Örneğin, bir ton başka işi olmasına rağmen, bencilce, Anavarza'nın bloguna devam etmesini çok isterim. Yine örneğin, yazarlarını tanımasam da merakımdan ADS KKTC'nin düzenli yazması harika olurdu benim açımdan, oradaki Demirsporlulardan blog formatında haber almak güzel olurdu. Bir istisna olarak systeMechanic'in blogu bunların dışında kalıyor, aşağıdaki listenin en dolu dolu blogu bence. Ellerine sağlık diyorum kendisine. Hem Demirspor hem systeMechanic'in kendi ilgi alanlarına dair bir çok şeye ulaşmak mümkün, çok güzel bir blog olmuş. Bedirhan Durak'ın blogu da henüz nispeten az yazı içermesine karşın güzel bir blog, devam etmesini dilerim açıkcası...Evet, özetle böyle sanırım. Meraklısı, linklere tıklayarak ulaşabilir bloglarımıza. Başta dediğim gibi, listede atladığım varsa haber etsin, direk eklerim.

Adanademirspor.blogcu.com
Adana Demirsporluyuz
ADS KKTC
Anavarza
Bedirhan Durak
Blog De Adana Demirspor
Canerixxx
Cebesoylu Şimşekler
Halikarnas01
Mavi Lacivert
Mavi Şimşek
Mavi Şimşekler
Muko ADS
Snap Dragon
systeMechanic
Tüm Adana Demirsporluların Buluşma Noktası

Yorumlar

Semt Aşığı dedi ki…
Blogcu,blogum ıvır zıvır bunlar ne kadar kötü yerler ya bir kez daha anladım.Beklenen ilgiyi görmeyince böyle oluyor bloglar.Bakalım ben ne zaman bırakıcam...

İtiraf etmeliyimki Bedirhan Durak blogunu aytaç durak resimleri yazıları var mı diye açtım ama soyad olayından gafil avlandım.

Bu blogdaki popüler yayınlar

Ben Bunu Hak Ettim...

Bugüne kadar yazdığım en zor yazılardan biri bu.  Yanımda küçücük iki çocuk vardı maçta, sevdim onları öptüm. Hatta babası yorulmuştu da aldım onu omzuma maçı bir süre birlikte izledik. O esnada çocuğun nasıl heyecanlandığını gördüm. Bacakları kasılıyordu, boynumun sıkıştığını hissettim. Sonra bağırdı ve akabinde ellerini vücudunu titreme alacak kadar sıktı. Bu çocuk sanırım 4,5-5 yaşlarındaydı. Tam benim kızımın yaşlarında. İşte o anda aslında anlamalıydım hak ettiğimi bu belayı. Çünkü ben de çocuklarımı bu acıya götürüyorum. Onlar acıya doğru yürürken, ben her Demirspor deyişlerinde mutlu oluyorum. Her mavi-lacivert deyişlerinde mutlu oluyorum. Onlar da bana başarı videosu gönderiyorlar.   Ben böyle bir babayım işte. Çocuklarının bu tür videolarına bakıp, duygulanan mutlu olan bir babayım. Onlara mavili, armalı kıyafetler alıp ellerimle uçuruma götüren bir babayım. Tabi ki Allah belamı verecek.  Kendi isteğim dışında görev yerim değiştirildi. Ailem paramparça oldu. Ta

NE OLDU SİZE?

En sonda söyleyeceğimi en başta söyleyeyim. Bu bir tribün yazısıdır. Tribünlere yazılmıştır. Demirspor tribünlerine.  Sasa Polyester Sanayi A.Ş.  Baştuğ Metalürji San. A.Ş.  Beyteks Tekstil San. Tic. A.Ş.  Elita Gıda San. Tic. A.Ş.  Abdioğulları Plastik Ambalaj San. A.Ş.  Dioki Petrokimya San. A.Ş.  Güney Çelik Hasır ve Demir Mamulleri San. Tic. A.Ş. Bu şirketler ISO kayıtlarına göre Türkiye’nin en büyük 300 firması içinde Adana’da faaliyet göstermekte olanlar.  Bu şirketlerden bir tane forma reklamı aldık mı?  Stad sponsorluğu?  Ne bileyim altyapı desteği?  Kim takımı fonluyor?  Murat Sancak ve ilişkili şirketleri, çevresi vesilesi ile kulübe kazandırdığı sponsorlar.  Adana bu, Demirspor bu. Bunu unutmamak gerekir. Ben Murat Sancak’ı bir başkan, bir ağabey olarak çok seviyorum ve çok takdir ediyorum. Kulübümüz üzerindeki emeklerini asla yok sayamam. Benim diyen Adanalıdan, benim diyen Demirsporludan daha fazla katkısı var kulübe.  Bugün dünya yıldızı futbolcu alırız almayız ama bekley

Adana Demirspor: 4 - Beşiktaş: 2

 Adana Demirspor varsa umut vardır. 3. kalecisi, yedek oyuncusu, sahası, tribünü fark etmez; Demirsporlu devam eder! Bugün 4-0'a getirdiğimiz maçtan iki farklı galip ayrıldık. İç sahadaki kayıpsız gidişat devam etti. 3. haftanın erteleme maçında, öncesinde hafta sonunun kaleci ve kırmız kart krizlerinin damga vurduğu, maç içinde ilk golü atan Belhanda'nın da fenalaşıp oyuna devam edemediği, 2008'li yedek kaleci, 2005'li yedek oyuncularla kadroyu tamamladığımız günde yine skor üretmeyi bildik; yediğimizden fazlasını attık. İşte kazanmanın yolu bu! Belhanda, Niang, Emre Akbaba ve Yusuf Erdoğan'la fileleri sarstık. Niang'ın dördüncü, Yusuf Erdoğan'ın üçüncü golleri oldu. Bu lige damga vuracağımızı biliyorduk; öyle olmaya devam ediyor.