Ana içeriğe atla

Adana Demirspor Blogları

Ankara Tayfası olarak bu blogu açtığımızdan beri, "iyi bir şey yaptık" diye düşünüyorum açıkcası. Ses vereceğimiz bir mecramız daha oldu burası sayesinde. Gösterilen ilgi de, başlangıçta beklediğimden iyi oldu bence. Bu vesileyle bir defa daha hem yazma hem okuma hem de eleştirme anlamında desteği olan herkese teşekkürlerimi ileteyim.

Adana Demirspor taraftarları içerisinde blog tutan yalnızca biz değiliz elbet. Şöyle genel bir taramayla ulaşabildiklerimi sıraladım aşağıda, atladığım varsa şimdiden affola.

Bu tarama sırasında, en çok üzüldüğüm şey genelde blogların bir heves başlanmış ancak sonra bırakılmış olması oldu, hatta içlerinde bazılarının sadece adresleri alınıp öylece bırakılmıştı. Kimi zaman terkedilmiş bir kasabada yürüyormuş gibi hissettim kendimi. Oysa, yazmaya devam edilse çok güzel yerlere gelebilecek bloglar var aralarında. Örneğin, bir ton başka işi olmasına rağmen, bencilce, Anavarza'nın bloguna devam etmesini çok isterim. Yine örneğin, yazarlarını tanımasam da merakımdan ADS KKTC'nin düzenli yazması harika olurdu benim açımdan, oradaki Demirsporlulardan blog formatında haber almak güzel olurdu. Bir istisna olarak systeMechanic'in blogu bunların dışında kalıyor, aşağıdaki listenin en dolu dolu blogu bence. Ellerine sağlık diyorum kendisine. Hem Demirspor hem systeMechanic'in kendi ilgi alanlarına dair bir çok şeye ulaşmak mümkün, çok güzel bir blog olmuş. Bedirhan Durak'ın blogu da henüz nispeten az yazı içermesine karşın güzel bir blog, devam etmesini dilerim açıkcası...Evet, özetle böyle sanırım. Meraklısı, linklere tıklayarak ulaşabilir bloglarımıza. Başta dediğim gibi, listede atladığım varsa haber etsin, direk eklerim.

Adanademirspor.blogcu.com
Adana Demirsporluyuz
ADS KKTC
Anavarza
Bedirhan Durak
Blog De Adana Demirspor
Canerixxx
Cebesoylu Şimşekler
Halikarnas01
Mavi Lacivert
Mavi Şimşek
Mavi Şimşekler
Muko ADS
Snap Dragon
systeMechanic
Tüm Adana Demirsporluların Buluşma Noktası

Yorumlar

Semt Aşığı dedi ki…
Blogcu,blogum ıvır zıvır bunlar ne kadar kötü yerler ya bir kez daha anladım.Beklenen ilgiyi görmeyince böyle oluyor bloglar.Bakalım ben ne zaman bırakıcam...

İtiraf etmeliyimki Bedirhan Durak blogunu aytaç durak resimleri yazıları var mı diye açtım ama soyad olayından gafil avlandım.

Bu blogdaki popüler yayınlar

Beşiktaş: 3 - Adana Demirspor: 3

 Demirspor bu; her an her şey mümkün. Oyuncular değişse de hem dibe vurup hem son saniyeye kadar heyecan yaşatmak geleneği değişmiyor.  İstanbul'da İnönü'de 3-0'dan maç çevirmek büyük iş. Takımın gerçek gücünü gösterdiği, belki de sezona merhaba dediğimiz maç oldu... Balotelli beklediğimiz patlamayı yaptı; İstanbul' da olması tesadüf değil. İlk yarıda acemice hatalar, Sinan ve Ferhat'ın dağılması, rakibin dalga dalga gelişini durduramamak can sıktı. Aslında kötü değildik ama rakip çok iyi başladı. İkinci yarı başında 3. Golü de yiyince moraller bozuldu. Ama işte Demirspor bu! Yaptı yapacağını... Rakibin oyuncu değişikliklerini lehimize çevirdik. 60. Dakikadan sonra Vargas ve Balotelli'nin şutları son dakikaya kadar umudu taşıdı. Assombalonga'nın dokunuşuyla 1 puana uzandık. Tebrikler, teşekkürler takım; devamı gelsin... 

Hajduk Split, Strum Graz...ve Livorno

Adana Futbolu kitabında kısaca bahsetmiştik. Adana Demirspor, taa '50'li yıllarda Adana'da Avrupalı takımları misafir etmiş, kendi de eski kıtaya misafir edilmişti. Hajduk Split, Strum Graz, Beogradski bunlardan bir kaçıydı... Hajduk'un uzun süredir gol yememesiyle ünlü kalecisi Beara, Met Ahmet'in şutuyla avlanmıştı. Yine Uluslararası Demiryolları Futbol Şampiyonası için karma ekipler, Adana seyircisinin önünde boy göstermişti. Demirspor da Yugoslavya, Bulgaristan, Almanya, İran ve Suriye gibi ülkelere maçlar yapmaya gitmiş ve orada Türk Futbolu'nu temsilen bulunmuştu. O yıllarda yabancı ekiplerle oynanan maçların ne kadar nadir olduğunu, ulaşım ve iletişim imkanlarının sınırlılığını hayıtlayacak olursak, ne kadar büyük bir işe imza atıldığı daha net ortaya çıkar. Adanaspor'un 1981'de UEFA Kupası'nda oynadığı son maçtan beri, Adana'ya milli takımlar haricinde ilk kez Avrupalı bir ekip geliyor. İtalya Seria A'dan, gönlümüze yakın, Livorno. İ

Karagümrük: 4 - Adana Demirspor: 0

 Kötü başladığımız lige daha da kötüye giderek devam ediyoruz. Çok net bir yenilgiyle gerçeğin tokatını yedik: Sorun Samet Aybaba'da değildi.  Balotelli'yi kontrol altında tutsun diye gelen İtalyan hoca, 15 günde takımı daha iyi hale getirmek yerine tamamen dağıtmış. Çok kötü bir oyunla farklı bir yenilgi aldık ve umarım bu alınan yanlış kararların geri dönüşü için bir dönüm noktası olur. Bir kişinin keyfiyle takım yönetilmez!