Ana içeriğe atla

Penaltılar ?

Çek Cumhuriyeti maçının berabere bitmesi durumunda, penaltı atışlarına geçileceği her nedense pür neşe ile karşılandı ülkemizde. "Oyunu şöyle oynayalım, şöyle atak yapıp, şuradan gol bulalım" diyen sayısı pek az. Yaradana sığınıp bir Yunanistan, bir Güngören olma görüşünde birleşiyor hemen herkes. Atamasak da penaltılar var nasılsa!

E abicim, sayın abim, penaltılar var tabi de...Kalede de bir adam duracak.

O adamı Viyana lunaparkında nasıl tasvir etmişler, bir gör hele...

Penaltılara falan kalmasın, tamam kötü oynayalım, kapalı oynayalım...ama kalmasın penaltılara. Atalım, kapanalım.

Yorumlar

Baris dedi ki…
Cech iyi kaleci ona lafımız yok. Hatta dünya üzerindeki en iyi 5 kaleci arasında gösteriliyor.Belki de az önce oynanan Romanya-İtalya maçındaki dünya üzerindeki en yetenekli kaleci olan Buffon'dan sonra 2. sıradadır. Cech maç içerisinde geçilmez bir duvar ise penaltı atışlarında ise tam bir fiyasko. Örnekleri çok fazla. Mourinho'nun Chelsea'deki ilk senesinde CL yarı finalindeki Liverpool maçı.. Bu sezonun başındaki CS finalindeki Manchester United karşılaşması. Ve yakın zamandan da hatırladığımız CL finali.. Cech penaltı atışlarında çok isteksiz. Biz bu yüzden belki de penaltılarla çıkmak istiyoruz. Maç içerisinde geçemeyiz bu kaleciyi - tabii Ronaldo'nun son maçtaki şutu gibi bir pozisyon yakalayamazsak- ama penaltı atışlarında %51 biz daha avantajlıyız. Çok yakın bir örnek daha verirsek Seviila - Fb maçındaki Volkan'ın inanmışlığı.. Portekiz ve de son İsviçre maçında da görüldüğü gibi yüreğini ortaya koyuyor Volkan. Bir defa daha olacak ve Çeyrek Finalde Viyana'da olacağız. Bekle bizi Hırvatıstan az kaldı :)

Bu blogdaki popüler yayınlar

Ben Bunu Hak Ettim...

Bugüne kadar yazdığım en zor yazılardan biri bu.  Yanımda küçücük iki çocuk vardı maçta, sevdim onları öptüm. Hatta babası yorulmuştu da aldım onu omzuma maçı bir süre birlikte izledik. O esnada çocuğun nasıl heyecanlandığını gördüm. Bacakları kasılıyordu, boynumun sıkıştığını hissettim. Sonra bağırdı ve akabinde ellerini vücudunu titreme alacak kadar sıktı. Bu çocuk sanırım 4,5-5 yaşlarındaydı. Tam benim kızımın yaşlarında. İşte o anda aslında anlamalıydım hak ettiğimi bu belayı. Çünkü ben de çocuklarımı bu acıya götürüyorum. Onlar acıya doğru yürürken, ben her Demirspor deyişlerinde mutlu oluyorum. Her mavi-lacivert deyişlerinde mutlu oluyorum. Onlar da bana başarı videosu gönderiyorlar.   Ben böyle bir babayım işte. Çocuklarının bu tür videolarına bakıp, duygulanan mutlu olan bir babayım. Onlara mavili, armalı kıyafetler alıp ellerimle uçuruma götüren bir babayım. Tabi ki Allah belamı verecek.  Kendi isteğim dışında görev yerim değiştirildi. Ailem paramparça oldu. Ta

NE OLDU SİZE?

En sonda söyleyeceğimi en başta söyleyeyim. Bu bir tribün yazısıdır. Tribünlere yazılmıştır. Demirspor tribünlerine.  Sasa Polyester Sanayi A.Ş.  Baştuğ Metalürji San. A.Ş.  Beyteks Tekstil San. Tic. A.Ş.  Elita Gıda San. Tic. A.Ş.  Abdioğulları Plastik Ambalaj San. A.Ş.  Dioki Petrokimya San. A.Ş.  Güney Çelik Hasır ve Demir Mamulleri San. Tic. A.Ş. Bu şirketler ISO kayıtlarına göre Türkiye’nin en büyük 300 firması içinde Adana’da faaliyet göstermekte olanlar.  Bu şirketlerden bir tane forma reklamı aldık mı?  Stad sponsorluğu?  Ne bileyim altyapı desteği?  Kim takımı fonluyor?  Murat Sancak ve ilişkili şirketleri, çevresi vesilesi ile kulübe kazandırdığı sponsorlar.  Adana bu, Demirspor bu. Bunu unutmamak gerekir. Ben Murat Sancak’ı bir başkan, bir ağabey olarak çok seviyorum ve çok takdir ediyorum. Kulübümüz üzerindeki emeklerini asla yok sayamam. Benim diyen Adanalıdan, benim diyen Demirsporludan daha fazla katkısı var kulübe.  Bugün dünya yıldızı futbolcu alırız almayız ama bekley

Adana Demirspor: 4 - Beşiktaş: 2

 Adana Demirspor varsa umut vardır. 3. kalecisi, yedek oyuncusu, sahası, tribünü fark etmez; Demirsporlu devam eder! Bugün 4-0'a getirdiğimiz maçtan iki farklı galip ayrıldık. İç sahadaki kayıpsız gidişat devam etti. 3. haftanın erteleme maçında, öncesinde hafta sonunun kaleci ve kırmız kart krizlerinin damga vurduğu, maç içinde ilk golü atan Belhanda'nın da fenalaşıp oyuna devam edemediği, 2008'li yedek kaleci, 2005'li yedek oyuncularla kadroyu tamamladığımız günde yine skor üretmeyi bildik; yediğimizden fazlasını attık. İşte kazanmanın yolu bu! Belhanda, Niang, Emre Akbaba ve Yusuf Erdoğan'la fileleri sarstık. Niang'ın dördüncü, Yusuf Erdoğan'ın üçüncü golleri oldu. Bu lige damga vuracağımızı biliyorduk; öyle olmaya devam ediyor.