Ana içeriğe atla

Penaltılar ?

Çek Cumhuriyeti maçının berabere bitmesi durumunda, penaltı atışlarına geçileceği her nedense pür neşe ile karşılandı ülkemizde. "Oyunu şöyle oynayalım, şöyle atak yapıp, şuradan gol bulalım" diyen sayısı pek az. Yaradana sığınıp bir Yunanistan, bir Güngören olma görüşünde birleşiyor hemen herkes. Atamasak da penaltılar var nasılsa!

E abicim, sayın abim, penaltılar var tabi de...Kalede de bir adam duracak.

O adamı Viyana lunaparkında nasıl tasvir etmişler, bir gör hele...

Penaltılara falan kalmasın, tamam kötü oynayalım, kapalı oynayalım...ama kalmasın penaltılara. Atalım, kapanalım.

Yorumlar

Baris dedi ki…
Cech iyi kaleci ona lafımız yok. Hatta dünya üzerindeki en iyi 5 kaleci arasında gösteriliyor.Belki de az önce oynanan Romanya-İtalya maçındaki dünya üzerindeki en yetenekli kaleci olan Buffon'dan sonra 2. sıradadır. Cech maç içerisinde geçilmez bir duvar ise penaltı atışlarında ise tam bir fiyasko. Örnekleri çok fazla. Mourinho'nun Chelsea'deki ilk senesinde CL yarı finalindeki Liverpool maçı.. Bu sezonun başındaki CS finalindeki Manchester United karşılaşması. Ve yakın zamandan da hatırladığımız CL finali.. Cech penaltı atışlarında çok isteksiz. Biz bu yüzden belki de penaltılarla çıkmak istiyoruz. Maç içerisinde geçemeyiz bu kaleciyi - tabii Ronaldo'nun son maçtaki şutu gibi bir pozisyon yakalayamazsak- ama penaltı atışlarında %51 biz daha avantajlıyız. Çok yakın bir örnek daha verirsek Seviila - Fb maçındaki Volkan'ın inanmışlığı.. Portekiz ve de son İsviçre maçında da görüldüğü gibi yüreğini ortaya koyuyor Volkan. Bir defa daha olacak ve Çeyrek Finalde Viyana'da olacağız. Bekle bizi Hırvatıstan az kaldı :)

Bu blogdaki popüler yayınlar

Beşiktaş: 3 - Adana Demirspor: 3

 Demirspor bu; her an her şey mümkün. Oyuncular değişse de hem dibe vurup hem son saniyeye kadar heyecan yaşatmak geleneği değişmiyor.  İstanbul'da İnönü'de 3-0'dan maç çevirmek büyük iş. Takımın gerçek gücünü gösterdiği, belki de sezona merhaba dediğimiz maç oldu... Balotelli beklediğimiz patlamayı yaptı; İstanbul' da olması tesadüf değil. İlk yarıda acemice hatalar, Sinan ve Ferhat'ın dağılması, rakibin dalga dalga gelişini durduramamak can sıktı. Aslında kötü değildik ama rakip çok iyi başladı. İkinci yarı başında 3. Golü de yiyince moraller bozuldu. Ama işte Demirspor bu! Yaptı yapacağını... Rakibin oyuncu değişikliklerini lehimize çevirdik. 60. Dakikadan sonra Vargas ve Balotelli'nin şutları son dakikaya kadar umudu taşıdı. Assombalonga'nın dokunuşuyla 1 puana uzandık. Tebrikler, teşekkürler takım; devamı gelsin... 

Hajduk Split, Strum Graz...ve Livorno

Adana Futbolu kitabında kısaca bahsetmiştik. Adana Demirspor, taa '50'li yıllarda Adana'da Avrupalı takımları misafir etmiş, kendi de eski kıtaya misafir edilmişti. Hajduk Split, Strum Graz, Beogradski bunlardan bir kaçıydı... Hajduk'un uzun süredir gol yememesiyle ünlü kalecisi Beara, Met Ahmet'in şutuyla avlanmıştı. Yine Uluslararası Demiryolları Futbol Şampiyonası için karma ekipler, Adana seyircisinin önünde boy göstermişti. Demirspor da Yugoslavya, Bulgaristan, Almanya, İran ve Suriye gibi ülkelere maçlar yapmaya gitmiş ve orada Türk Futbolu'nu temsilen bulunmuştu. O yıllarda yabancı ekiplerle oynanan maçların ne kadar nadir olduğunu, ulaşım ve iletişim imkanlarının sınırlılığını hayıtlayacak olursak, ne kadar büyük bir işe imza atıldığı daha net ortaya çıkar. Adanaspor'un 1981'de UEFA Kupası'nda oynadığı son maçtan beri, Adana'ya milli takımlar haricinde ilk kez Avrupalı bir ekip geliyor. İtalya Seria A'dan, gönlümüze yakın, Livorno. İ

Karagümrük: 4 - Adana Demirspor: 0

 Kötü başladığımız lige daha da kötüye giderek devam ediyoruz. Çok net bir yenilgiyle gerçeğin tokatını yedik: Sorun Samet Aybaba'da değildi.  Balotelli'yi kontrol altında tutsun diye gelen İtalyan hoca, 15 günde takımı daha iyi hale getirmek yerine tamamen dağıtmış. Çok kötü bir oyunla farklı bir yenilgi aldık ve umarım bu alınan yanlış kararların geri dönüşü için bir dönüm noktası olur. Bir kişinin keyfiyle takım yönetilmez!