Ana içeriğe atla

Lokomotif, yol ayrımında...

Kongre yaklaşıyor, daha önce saflar belirginleşiyor demiştik, günden güne daha net görülüyor bence. “Lokomotif'in önünde 3 yol bulunuyor” görüşü forumlarda yer alıyor şu sıralar, katılıyorum. Birincisi, belediye boyunduruğuyla aynen devam, Aytaç Durak'ın atayacağı bir başkan ve yönetim. İkincisi, belediye dışından ancak belediyeyle çok ters düşmeyecek, yarı-bağımlı yarı-bağımsız bir yönetim. Bu 2.yolun Aytaç Durak’a yakın duran kısmı da mevcut, taraftara yakın duran kısmı da. Üçüncüsü, "gemileri yakmak"...Ben, yangından yanayım tam bağımsızlık için...

Henüz, mavilacivert.com dışında kimse yönetime talip olma anlamında net ve kesin bir görüş belirtmedi. Benim kendi fikirlerim şöyle;

Aytaç Durak, birinci yolu istiyor, ikinci yol alternatifini aklında tutarak. İşe ikinci yolla başlayıp daha sonra nasılsa birinci yola getiririm ben olayı diyor olmalı. "Ergun Kara medyası" en büyük destekçilerinden biri.

Mustafa Tuncel'in devam edeceğini/edebileceğini zannetmiyorum, kendisi de aday olmayacağını söylemişti. Hem taraftar, hem Aytaç Durak bir kez daha gelmesini istemiyor bence.

Selçuk Özkök ismi kulislerde duyulmaya başlandı. 2.yolun adayı olabilir bence. Aytaç Durak destekleyecektir. Kendisi, biraz uzak durmaya çalışabilir mi belediyeden, göreceğiz aday olup kendini anlatırsa.

Adem Atılgan, zannetmiyorum ki başkanlığı istiyor olsun. Ancak etkinliğini yitirmeyi de istemeyecektir. 2.yolda ısrarlı olabilir. Mehmet Gökoğlu'na da yakın durabilir, Selçuk Özkök’e de. “Aytaç Durak’sız olmaz” demeciyle 3.yolda olmadığı kesin.

Mehmet Gökoğlu, 2.yolla 3.yol arası bir noktada duruyor gibi, 2.yolun Aytaç Durak’tansa taraftara daha yakın duran kısmından bence. Ancak aday olup olmayacağına ilişkin bir bilgi vermedi. Adaylığını koyarsa, nereye daha yakın durduğunu da kestirebileceğiz.

Mavilacivert.com, direk 3.yolcu. Şu ana dek "biz talibiz" diyen bir tek onlar oldu. "Tam bağımsızlık" şiarı etrafında birleşiyorlar.

Lokomotif, önemli bir yol ayrımında…Kongreye artık gerçekten az kaldı. Bekleyip göreceğiz…

Yorumlar

Zihn-i Spor dedi ki…
Mustafa Tuncel'in basın toplantısındaki yüz ifadesi dikkatini çeken oldu mu acaba? "Şu anda yönetime talip olan mavilacivert kom tere" derken yüzünde oluşan o gülümseme; o alaycı tavıra dikkat eden. Anladığım kadarı ile ciddiye alınmıyor mavilacivert.com Mustafa Tuncel tarafından. Başkanı olduğu takımı ciddiye almayıp "dost takımı" Adanaspor için fedakarlıkta bulunan bir başkandan nasıl bir ciddiyet bekliyorsam o da ayrı tabi. Ama Mustafa Tuncel'in gülümsemesindeki sinsilik asla bizlerin yüzündeki haylaz çocuk samimiyeti ile başa çıkamaz. Kongreye az kaldı; bakalım neler olacak...
vertumnus dedi ki…
Ciddiye almamaktan çok, "ciddiye almıyormuş gibi görünmeye çalışmak"tı oradaki ifade Gürkan. Yoksa içten içe "amanın neler oluyor" dedi bence :)

"Ama Mustafa Tuncel'in gülümsemesindeki sinsilik asla bizlerin yüzündeki haylaz çocuk samimiyeti ile başa çıkamaz." budur!

Bu blogdaki popüler yayınlar

Ben Bunu Hak Ettim...

Bugüne kadar yazdığım en zor yazılardan biri bu.  Yanımda küçücük iki çocuk vardı maçta, sevdim onları öptüm. Hatta babası yorulmuştu da aldım onu omzuma maçı bir süre birlikte izledik. O esnada çocuğun nasıl heyecanlandığını gördüm. Bacakları kasılıyordu, boynumun sıkıştığını hissettim. Sonra bağırdı ve akabinde ellerini vücudunu titreme alacak kadar sıktı. Bu çocuk sanırım 4,5-5 yaşlarındaydı. Tam benim kızımın yaşlarında. İşte o anda aslında anlamalıydım hak ettiğimi bu belayı. Çünkü ben de çocuklarımı bu acıya götürüyorum. Onlar acıya doğru yürürken, ben her Demirspor deyişlerinde mutlu oluyorum. Her mavi-lacivert deyişlerinde mutlu oluyorum. Onlar da bana başarı videosu gönderiyorlar.   Ben böyle bir babayım işte. Çocuklarının bu tür videolarına bakıp, duygulanan mutlu olan bir babayım. Onlara mavili, armalı kıyafetler alıp ellerimle uçuruma götüren bir babayım. Tabi ki Allah belamı verecek.  Kendi isteğim dışında görev yerim değiştirildi. Ailem paramparça oldu. Ta

NE OLDU SİZE?

En sonda söyleyeceğimi en başta söyleyeyim. Bu bir tribün yazısıdır. Tribünlere yazılmıştır. Demirspor tribünlerine.  Sasa Polyester Sanayi A.Ş.  Baştuğ Metalürji San. A.Ş.  Beyteks Tekstil San. Tic. A.Ş.  Elita Gıda San. Tic. A.Ş.  Abdioğulları Plastik Ambalaj San. A.Ş.  Dioki Petrokimya San. A.Ş.  Güney Çelik Hasır ve Demir Mamulleri San. Tic. A.Ş. Bu şirketler ISO kayıtlarına göre Türkiye’nin en büyük 300 firması içinde Adana’da faaliyet göstermekte olanlar.  Bu şirketlerden bir tane forma reklamı aldık mı?  Stad sponsorluğu?  Ne bileyim altyapı desteği?  Kim takımı fonluyor?  Murat Sancak ve ilişkili şirketleri, çevresi vesilesi ile kulübe kazandırdığı sponsorlar.  Adana bu, Demirspor bu. Bunu unutmamak gerekir. Ben Murat Sancak’ı bir başkan, bir ağabey olarak çok seviyorum ve çok takdir ediyorum. Kulübümüz üzerindeki emeklerini asla yok sayamam. Benim diyen Adanalıdan, benim diyen Demirsporludan daha fazla katkısı var kulübe.  Bugün dünya yıldızı futbolcu alırız almayız ama bekley

Adana Demirspor: 4 - Beşiktaş: 2

 Adana Demirspor varsa umut vardır. 3. kalecisi, yedek oyuncusu, sahası, tribünü fark etmez; Demirsporlu devam eder! Bugün 4-0'a getirdiğimiz maçtan iki farklı galip ayrıldık. İç sahadaki kayıpsız gidişat devam etti. 3. haftanın erteleme maçında, öncesinde hafta sonunun kaleci ve kırmız kart krizlerinin damga vurduğu, maç içinde ilk golü atan Belhanda'nın da fenalaşıp oyuna devam edemediği, 2008'li yedek kaleci, 2005'li yedek oyuncularla kadroyu tamamladığımız günde yine skor üretmeyi bildik; yediğimizden fazlasını attık. İşte kazanmanın yolu bu! Belhanda, Niang, Emre Akbaba ve Yusuf Erdoğan'la fileleri sarstık. Niang'ın dördüncü, Yusuf Erdoğan'ın üçüncü golleri oldu. Bu lige damga vuracağımızı biliyorduk; öyle olmaya devam ediyor.