Ana içeriğe atla

Hoşçakalın gözlerim...


Cebeci İnönü stadında kardes demirsporumuzun macını izlerken konu acıldı; ‘’milli takımımızın rakipleri belli oldu’’ saka ile ‘’Gidiyor muyuz? Demirsporluları birlestiren cok guzel organizasyon dusunuluyor.’’ derken kafama yattı,gitmem lazımdı. Ama yanıma dost lazım,tek olmaz,kimi kandırabilirim?Müthiş ikna kabiliyetimle Sezcan’ın kanına girdim; ‘’Ee,artık Anavarza pankartı bir stad gorsun ya,koy kasaba stadları gore gore aşındı.’’ Bu lafın üzerine Anavarza’yı kim durdurabilirdi? İş bitmişti, kafaya koymustuk.Her ilceden bir yurekti;ama Kozan’dan iki yurek dedik ve kolları sıvadık.
Neresi sıla bize neresi gurbet derken bu sefer raylar Viyana ve Cenevre kapılarına çıktı.Mavi lacivert bayrağı oralarda da dalgalandıracağız.Umarım milli takımımız istenen başarıyı yakalar ve yüzümüzü güldürür.
Bu arada Vertumnus'un koyduğu fotoğraftaki Demirsporlu bizim Mika'dan başkası da değilmiş.(fotoğrafı avrupadaki bir siteden bulmamız da ayrı bir olay :) )Ordaki Türk bayrağının üzerinde de Adana Demirspor yazıyormuş.Bizim Demirsporlular çeteyi çoktan kurmuşlar da haberimiz yokmuş.
dostlarım,ağabeylerim,kardeşlerim.Saglıcakla kalın.
HOŞÇAKALIN GÖZLERİM...Hepinizi seviyorum

Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

NE OLDU SİZE?

En sonda söyleyeceğimi en başta söyleyeyim. Bu bir tribün yazısıdır. Tribünlere yazılmıştır. Demirspor tribünlerine.  Sasa Polyester Sanayi A.Ş.  Baştuğ Metalürji San. A.Ş.  Beyteks Tekstil San. Tic. A.Ş.  Elita Gıda San. Tic. A.Ş.  Abdioğulları Plastik Ambalaj San. A.Ş.  Dioki Petrokimya San. A.Ş.  Güney Çelik Hasır ve Demir Mamulleri San. Tic. A.Ş. Bu şirketler ISO kayıtlarına göre Türkiye’nin en büyük 300 firması içinde Adana’da faaliyet göstermekte olanlar.  Bu şirketlerden bir tane forma reklamı aldık mı?  Stad sponsorluğu?  Ne bileyim altyapı desteği?  Kim takımı fonluyor?  Murat Sancak ve ilişkili şirketleri, çevresi vesilesi ile kulübe kazandırdığı sponsorlar.  Adana bu, Demirspor bu. Bunu unutmamak gerekir. Ben Murat Sancak’ı bir başkan, bir ağabey olarak çok seviyorum ve çok takdir ediyorum. Kulübümüz üzerindeki emeklerini asla yok sayamam. Benim diyen Adanalıdan, benim diyen Demirsporludan daha fazla katkısı var kulübe.  Bugün dünya yıldızı futbolcu alırız almayız ama bekley

Adana Demirspor: 3 - Sivasspor: 0

Geçen sezonun tersine bu yıl süper bir başlangıç yaptık; üçer gollü, iki de iki. Geçen sezon Giresun'a karşı deplasmanda, Sivas'a da içeride can sıkıntısı yenilgiler almıştık. Onları da düşününce ayrı bir güzellik oldu... Böylece ilk kez Süper Lig'e iki galibiyetle başlamış olduk. Pazartesi maçlarıyla kesinleşecek olsa da yine ilk kez Süper Lig'te birinci sırayı gördük.  Takım cumartesi akşamı makine gibi çalıştı. Oyunu sürklase etti. Genelde sezon başı klişelerinden olan "henüz takım oturmadı/hazır değiliz" mazereti bu sene bize uğramamış oldu. Aynı teknik adam ve tamamen değişmemiş kadronun bunda payı büyük. Vargas'ın yokluğunda 11'e yerleşen Belhanda şansını iyi kullanıyor. Onyekuru-Akintola ile desteklenmiş hücum hattı iyi işliyor. Genelde maçlarda gol yeriz ama bu kez rakibe kaleyi kapattık, o açıdan da iyi bir performans oldu.  Geçen sezondaki çıtayı yukarı taşımak için mücadeleye devam!

İsviçre, Demirsporludur !

Şefik Abi'den beklediğim fotoğraflar flickr'ına düştü. Bizimkiler, Cenevre'de kamp kurmuş durumdalar. İlk maçın içinden ve dışından görüntüler harika. Adana Demirspor, her yerde! Elinize, ayağınıza sağlık hepinizin. Harikasınız! İsviçre, Demirsporludur! O kadar!