Ana içeriğe atla

"Demirspor taraftarından yanıt"

Adana Demirspor Taraftarlar Derneği, Aytaç Durak'a yanıtı kendisine yakışır şekilde verdi. Dernek Başkanı Talat Şahin, Büyükşehir Belediye Başkanı Durak'ın son dönemlerde makamına, yaşına yakışmayan provakatif açıklamalarına ve Demirspor taraftarını küçük düşürmeye yönelik çabalarına, bir basın toplantısı ile cevapladı.

Şahin, ulusal ve yerel basından Demirspor taraftarına dair çıkan yorumları ve övgü dolu sözlerden oluşan küpürleri okuduğu; kan bağışı, LÖSEV ziyareti gibi sosyal destek projelerinden ve küfüre karşı uyarı için dağıtılan bildirilerden bahsettiği basın toplantısında Durak'ın açıklamalarının Demirspor'u kaosa sürüklediğini ve sorumluluk sahibi kişilerin camiayı düze çıkarma konusunda hiçbir adım atmadığını vurguladı. Tüm Türkiye'nin övdüğü taraftarı karalama kampanyası ile Demirspor gündemini saptırmaya çalışıldığını söyleyen Şahin, bu boş çabaların geerçekleri değiştirmeyeceğini belirtti.

Şahin ayrıca önümüzdeki hafta gerçekleşecek kongrenin demokratik bir ortamda gerçekleşmesi gerektiğini hatırlattı. Kongrenin seçeceği listeye saygı duyulması gerektiğini kaydeden Başka Talat Şahin, kişi ve kurumlardan gelmesi gereken maddi-manevi desteğin devam etmesinin bir zorunluluk olduğunu da sözlerine ekledi.

Basın toplantısının görüntülerini www.sporadana.com adresindeki Demirspor taraftarından yanıt başlığından izleyebilirsiniz.

Yorumlar

Adsız dedi ki…
Basın toplantısında tribün liderlerimizden Adem Tel'de vardı; şunları söyledi:

Aytaç Durak yaptığı açıklamada bizleri kastederek, "bir türlü terbiye edemedim bunları" gibi bir ifade kullanmıştı. Bizi terbiye edenler, önce ailemiz sonra da öğretmenlerimizdir. Belediye başkanına düşmez bizi terbiye etmek...

Aytaç Durak'ın sürekli taraftarı hedef alan açıklamalarının tek nedeni kıskançlıktır.

14 yıldır acı çeken taraftar mı suçludur yoksa onlara bu gözyaşlarını döktürenler mi?

Ayrıca başkanımız Talat Şahin, konuşması sırasında şunları da söyledi:

Bizim mafyalaştığımızı söyleyenler, 14 yılda 6 başkan değiştirdiğimizin farkında değiller. Şimşekler Grubu, demokratik bir yapıya sahiptir. Amacımız bu yapıyı, klübümüze de taşımaktır...

Bu blogdaki popüler yayınlar

NE OLDU SİZE?

En sonda söyleyeceğimi en başta söyleyeyim. Bu bir tribün yazısıdır. Tribünlere yazılmıştır. Demirspor tribünlerine.  Sasa Polyester Sanayi A.Ş.  Baştuğ Metalürji San. A.Ş.  Beyteks Tekstil San. Tic. A.Ş.  Elita Gıda San. Tic. A.Ş.  Abdioğulları Plastik Ambalaj San. A.Ş.  Dioki Petrokimya San. A.Ş.  Güney Çelik Hasır ve Demir Mamulleri San. Tic. A.Ş. Bu şirketler ISO kayıtlarına göre Türkiye’nin en büyük 300 firması içinde Adana’da faaliyet göstermekte olanlar.  Bu şirketlerden bir tane forma reklamı aldık mı?  Stad sponsorluğu?  Ne bileyim altyapı desteği?  Kim takımı fonluyor?  Murat Sancak ve ilişkili şirketleri, çevresi vesilesi ile kulübe kazandırdığı sponsorlar.  Adana bu, Demirspor bu. Bunu unutmamak gerekir. Ben Murat Sancak’ı bir başkan, bir ağabey olarak çok seviyorum ve çok takdir ediyorum. Kulübümüz üzerindeki emeklerini asla yok sayamam. Benim diyen Adanalıdan, benim diyen Demirsporludan daha fazla katkısı var kulübe.  Bugün dünya yıldızı futbolcu alırız almayız ama bekley

Adana Demirspor: 3 - Sivasspor: 0

Geçen sezonun tersine bu yıl süper bir başlangıç yaptık; üçer gollü, iki de iki. Geçen sezon Giresun'a karşı deplasmanda, Sivas'a da içeride can sıkıntısı yenilgiler almıştık. Onları da düşününce ayrı bir güzellik oldu... Böylece ilk kez Süper Lig'e iki galibiyetle başlamış olduk. Pazartesi maçlarıyla kesinleşecek olsa da yine ilk kez Süper Lig'te birinci sırayı gördük.  Takım cumartesi akşamı makine gibi çalıştı. Oyunu sürklase etti. Genelde sezon başı klişelerinden olan "henüz takım oturmadı/hazır değiliz" mazereti bu sene bize uğramamış oldu. Aynı teknik adam ve tamamen değişmemiş kadronun bunda payı büyük. Vargas'ın yokluğunda 11'e yerleşen Belhanda şansını iyi kullanıyor. Onyekuru-Akintola ile desteklenmiş hücum hattı iyi işliyor. Genelde maçlarda gol yeriz ama bu kez rakibe kaleyi kapattık, o açıdan da iyi bir performans oldu.  Geçen sezondaki çıtayı yukarı taşımak için mücadeleye devam!

İsviçre, Demirsporludur !

Şefik Abi'den beklediğim fotoğraflar flickr'ına düştü. Bizimkiler, Cenevre'de kamp kurmuş durumdalar. İlk maçın içinden ve dışından görüntüler harika. Adana Demirspor, her yerde! Elinize, ayağınıza sağlık hepinizin. Harikasınız! İsviçre, Demirsporludur! O kadar!