Ana içeriğe atla

Basın Açıklaması

Ankara Tayfası olarak yaptığımız basın açıklamamız;

DURAKLAMA DEVRİNE SON!

Bu açıklamayı takımımız şampiyon olamadığı için değil, yıllardır takılı kaldığımız yönetim anlayışını protesto etmek için yapıyoruz. Söz konusu yönetim anlayışıyla, Adana Demirsporlular olarak bir yılı daha hüsranla kapattık. Yükselme Grubu’nu başlamadan önce yaptığımız açıklamada “Artık Adana Demirspor’un başarısızlığa tahammülü yoktur. 68 yıllık maziye sahip, Türk futboluna bir çok ismi yetiştirmiş ve bir marka olarak yer etmiş bu kulübün, bu klasmanda yer alması, kabul edilir gibi değildir” demiştik. Ne yazık ki hala aynı noktadayız. “Rakibimiz olamayacak” bir takıma yenilip, bir “kardeşimiz”i üst-lige yollayıp diğer kardeşlerimizle aynı ligte kaldık.

Bu durumun sorumluları hesap vermelidir!

Bu başarısızlığın ilk sorumlusu, Adana Demirspor’u yıllardır bir başarısızlık girdabında tutan Aytaç Durak ve onun yönetim zihniyetidir. Adana Demirspor’u yıllardır “küçük olsun benim olsun” mantığıyla denetleyen Aytaç Durak, camianın önündeki en büyük el frenidir. Adana Demirspor’un başarılı olması, Durak’ın çıkarlarına uymamaktadır çünkü takımı bu haliyle kontrol altında tutmak istemektedir.

15 yıldır Adana Demirspor’u tekeline almış olan Aytaç Durak’ın denetiminde Demirspor’un başarılı olma ihtimali yoktur. Atılması gereken ilk ve acil adım, bağımsız bir Demirspor yönetimi oluşturmaktır. Demirspor’u Demirsporlular yönetmelidir; onun üzerinden siyasi çıkar hesaplarına giren kişiler değil…

Bu yıl Adanaspor maçından itibaren giriştikleri senaryolarla binlerce Demirspor’lunun onurunu ayaklar altına alan Aytaç Durak denetimindeki Demirspor yönetimi ve isimleri açıkça bilinen oyuncular, Demirspor’un imajını ve geleceğini karartmaktadırlar.

Artık Demirspor taraftarı, Demirspor yönetiminin önüne geçmiştir. Yıllardır başarısızlığa gösterdiği sabır ve her koşulda verdiği sınırsız destek, yöre takımlarına örnek olan tribün kültürünü geliştirici çabaları ile Demirspor taraftarı, Türkiye’nin tanıdığı-bildiği-sevdiği büyük bir kitledir.

Aytaç Durak ve ekibi bu kitlenin ne kadar güçlü olduğunun farkındadır. Yapmamız gereken bu gücü doğru bir şekilde harekete geçirerek, Demirspor yönetimine, Demirsporluları getirmektir.

Taraftarı neredeyse, Demirspor orada olmalıdır. Taraftar, Demirspor üzerinden çıkar gütmeyen, yarattıkları senaryolar ile camianın adını lekelemeyen yönetici ve oyuncular istemektedir. İhtiyacımız olan vizyon, altyapıdan gelen oyunculara önem veren, futbolcuların değil Demirspor’un çıkarına sözleşmeler yapan, transferlerle takımı baltalamayan, tesislerimiz yerine otellerde kamp yapmayan, kısacası Demirsporluluğu özümsemiş bir bakış açısıdır. Ancak bu şekilde, camia taraftarın bulunduğu noktaya gelir.

Aytaç Durak’a muhalif tüm Demirsporluları bir araya gelmeye ve Demirspor’un menfaatlerini tek bir kişiye endekslemeden, aynı hataları tekrarlamadan bir yönetim oluşturmaya davet ediyoruz.

YAŞASIN TAM BAĞIMSIZ ADANA DEMİRSPOR!

Yorumlar

Adsız dedi ki…
taraftarı çok güzel biliçlendiriyosunuz..teşekkür ederim....http://emre-adanademirspor.blogspot.com/ bu sitedede sizn yazdığınız yazılardan faydalanarak yapıyorum..iznizle tabı..alt taraftada belittim bazı yazıları http://demirgibiyiz.blogspot.com/ aldığımı.....saygılarımla
vertumnus dedi ki…
Merhaba Emre, ben bugün gördüm blogunu, son yazına yorum da bırakmıştım. Bağlantılara da ekledim bizim blogdan. Teşekkürler düşüncelerin için. Sevgiler, saygılar..
Baris dedi ki…
bu arada mavilacivert.com daki videoyu izleyemiyorum..
yavuzy dedi ki…
Yediğimiz golün videosu o...tekrar üzülmek istersen, sporadana.com'dan da izleyebilirsin.
Baris dedi ki…
bende maçın tamamı var her gün bakıp bakıp sövüyorum zaten. istersen yollayayım size de ? :)

Bu blogdaki popüler yayınlar

Ben Bunu Hak Ettim...

Bugüne kadar yazdığım en zor yazılardan biri bu.  Yanımda küçücük iki çocuk vardı maçta, sevdim onları öptüm. Hatta babası yorulmuştu da aldım onu omzuma maçı bir süre birlikte izledik. O esnada çocuğun nasıl heyecanlandığını gördüm. Bacakları kasılıyordu, boynumun sıkıştığını hissettim. Sonra bağırdı ve akabinde ellerini vücudunu titreme alacak kadar sıktı. Bu çocuk sanırım 4,5-5 yaşlarındaydı. Tam benim kızımın yaşlarında. İşte o anda aslında anlamalıydım hak ettiğimi bu belayı. Çünkü ben de çocuklarımı bu acıya götürüyorum. Onlar acıya doğru yürürken, ben her Demirspor deyişlerinde mutlu oluyorum. Her mavi-lacivert deyişlerinde mutlu oluyorum. Onlar da bana başarı videosu gönderiyorlar.   Ben böyle bir babayım işte. Çocuklarının bu tür videolarına bakıp, duygulanan mutlu olan bir babayım. Onlara mavili, armalı kıyafetler alıp ellerimle uçuruma götüren bir babayım. Tabi ki Allah belamı verecek.  Kendi isteğim dışında görev yerim değiştirildi. Ailem paramparça oldu. Ta

NE OLDU SİZE?

En sonda söyleyeceğimi en başta söyleyeyim. Bu bir tribün yazısıdır. Tribünlere yazılmıştır. Demirspor tribünlerine.  Sasa Polyester Sanayi A.Ş.  Baştuğ Metalürji San. A.Ş.  Beyteks Tekstil San. Tic. A.Ş.  Elita Gıda San. Tic. A.Ş.  Abdioğulları Plastik Ambalaj San. A.Ş.  Dioki Petrokimya San. A.Ş.  Güney Çelik Hasır ve Demir Mamulleri San. Tic. A.Ş. Bu şirketler ISO kayıtlarına göre Türkiye’nin en büyük 300 firması içinde Adana’da faaliyet göstermekte olanlar.  Bu şirketlerden bir tane forma reklamı aldık mı?  Stad sponsorluğu?  Ne bileyim altyapı desteği?  Kim takımı fonluyor?  Murat Sancak ve ilişkili şirketleri, çevresi vesilesi ile kulübe kazandırdığı sponsorlar.  Adana bu, Demirspor bu. Bunu unutmamak gerekir. Ben Murat Sancak’ı bir başkan, bir ağabey olarak çok seviyorum ve çok takdir ediyorum. Kulübümüz üzerindeki emeklerini asla yok sayamam. Benim diyen Adanalıdan, benim diyen Demirsporludan daha fazla katkısı var kulübe.  Bugün dünya yıldızı futbolcu alırız almayız ama bekley

Adana Demirspor: 4 - Beşiktaş: 2

 Adana Demirspor varsa umut vardır. 3. kalecisi, yedek oyuncusu, sahası, tribünü fark etmez; Demirsporlu devam eder! Bugün 4-0'a getirdiğimiz maçtan iki farklı galip ayrıldık. İç sahadaki kayıpsız gidişat devam etti. 3. haftanın erteleme maçında, öncesinde hafta sonunun kaleci ve kırmız kart krizlerinin damga vurduğu, maç içinde ilk golü atan Belhanda'nın da fenalaşıp oyuna devam edemediği, 2008'li yedek kaleci, 2005'li yedek oyuncularla kadroyu tamamladığımız günde yine skor üretmeyi bildik; yediğimizden fazlasını attık. İşte kazanmanın yolu bu! Belhanda, Niang, Emre Akbaba ve Yusuf Erdoğan'la fileleri sarstık. Niang'ın dördüncü, Yusuf Erdoğan'ın üçüncü golleri oldu. Bu lige damga vuracağımızı biliyorduk; öyle olmaya devam ediyor.