Ana içeriğe atla

AYTAÇ DURAK'I NEDEN İSTEMİYORUZ? -4-

Adanaspor maçı:

Adanaspor maçını kazansaydık veya en azından berabere kalsaydık şampiyonduk. Adanaspor açısından play-off oynanması garanti idi. “Adana” ilk şampiyonunu çıkarmanın hemen eşiğinde idi. O tarihlerde yöneticilerin beyanları şu şekilde:

Gönderdiğiniz Sadi TEKELİOĞLU: Adanaspor’u yenerek matematiksel olarak şampiyonluğumuzu ilan edeceğiz. Bu karşılaşma bizim için çok önemli. (Verilen beyanlar içinde kazanmamız yönünde beyan veren tek kişi Sadi TEKELİOĞLU’dur. Kim bilir belki şu anda takımda olmamasının nedenlerinden biri de budur!!!)

Aytaç DURAK: Ezeli dostluk ve Adana kazansın. Sayın DURAK bu maçta Adana’nın kazanmasının tek yolu Adanaspor’un kazanması idi. Çünkü bizim galibiyetimiz halinde matematiksel olarak doğrudan çıkmaları onların imkansız hale gelirken bizim garanti oluyordu. Diğer taraftan biz kaybedersek iki takımın da doğrudan şampiyon olmaları ihtimali doğuyordu. Bu durumda Adana’nın kazanması için maçı Adanaspor’un kazanması şarttı. Onursal başkan olarak Adana Demirspor’un şampiyon olmasındansa Adana’nın kazanması ve Adana Demirspor’un işinin ihtimallere kalmasını içeren bir açıklama yapmayı içinize nasıl sindirdiniz?

Bayram AKGÜL: İşin acı yanı bakın o tarihlerde Bayram AKGÜL ne diyor? “Bizim açımızdan rahat bir maç olacak. Adanaspor en kötü şartlarda ekstra play-off’da şampiyonluğu kovalayacaktır. İzleyenlerin zevk aldığı bir maç olsun.” Onların başkanı Adana’nın değil Adanaspor’un durumunu değerlendirirken ekstra play-off’u dikkate alıyor, bizi manevi olarak da desteklediği için onursal başkan olan siz zımnen maçı Adanaspor kazansın diyorsunuz!!!

Adanaspor Teknik Direktörü Eyüp ARIN: Maç sonrasında kazananın Adana olduğunu açıklıyor.

Mustafa TUNCEL: Yendik veya yenildik, hiç önemli değil. Zorlu maçta rövanşı rakibimize verdik. Bu Adana için hayırlı oldu. İki takımın da birinci lige çıkma şansı doğdu. İşte Sayın TUNCEL ve TUNCEL’i atayan siz Aytaç DURAK. Takımınız kazansa şampiyon olacak ve önemli değil diyorsunuz. Yazık, çok yazık.

Aytaç DURAK: Maç sonrasında çok garip bir açıklamanız daha var. Bunu açıklamanızı özellikle istiyorum. “Bu kentin valisi, Belediye Başkanı, her iki takımın yöneticileri ve taraftarlar üzerine düşen görevi yaptı. Ligin bitimine iki hafta kala Adana takımlarının el ele 1. Lige yükselmeleri için büyük fırsat doğdu. Artık söz iki takımın futbolcularında.” BU NE DEMEK SAYIN BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI???

Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

Ben Bunu Hak Ettim...

Bugüne kadar yazdığım en zor yazılardan biri bu.  Yanımda küçücük iki çocuk vardı maçta, sevdim onları öptüm. Hatta babası yorulmuştu da aldım onu omzuma maçı bir süre birlikte izledik. O esnada çocuğun nasıl heyecanlandığını gördüm. Bacakları kasılıyordu, boynumun sıkıştığını hissettim. Sonra bağırdı ve akabinde ellerini vücudunu titreme alacak kadar sıktı. Bu çocuk sanırım 4,5-5 yaşlarındaydı. Tam benim kızımın yaşlarında. İşte o anda aslında anlamalıydım hak ettiğimi bu belayı. Çünkü ben de çocuklarımı bu acıya götürüyorum. Onlar acıya doğru yürürken, ben her Demirspor deyişlerinde mutlu oluyorum. Her mavi-lacivert deyişlerinde mutlu oluyorum. Onlar da bana başarı videosu gönderiyorlar.   Ben böyle bir babayım işte. Çocuklarının bu tür videolarına bakıp, duygulanan mutlu olan bir babayım. Onlara mavili, armalı kıyafetler alıp ellerimle uçuruma götüren bir babayım. Tabi ki Allah belamı verecek.  Kendi isteğim dışında görev yerim değiştirildi. Ailem paramparça oldu. Ta

NE OLDU SİZE?

En sonda söyleyeceğimi en başta söyleyeyim. Bu bir tribün yazısıdır. Tribünlere yazılmıştır. Demirspor tribünlerine.  Sasa Polyester Sanayi A.Ş.  Baştuğ Metalürji San. A.Ş.  Beyteks Tekstil San. Tic. A.Ş.  Elita Gıda San. Tic. A.Ş.  Abdioğulları Plastik Ambalaj San. A.Ş.  Dioki Petrokimya San. A.Ş.  Güney Çelik Hasır ve Demir Mamulleri San. Tic. A.Ş. Bu şirketler ISO kayıtlarına göre Türkiye’nin en büyük 300 firması içinde Adana’da faaliyet göstermekte olanlar.  Bu şirketlerden bir tane forma reklamı aldık mı?  Stad sponsorluğu?  Ne bileyim altyapı desteği?  Kim takımı fonluyor?  Murat Sancak ve ilişkili şirketleri, çevresi vesilesi ile kulübe kazandırdığı sponsorlar.  Adana bu, Demirspor bu. Bunu unutmamak gerekir. Ben Murat Sancak’ı bir başkan, bir ağabey olarak çok seviyorum ve çok takdir ediyorum. Kulübümüz üzerindeki emeklerini asla yok sayamam. Benim diyen Adanalıdan, benim diyen Demirsporludan daha fazla katkısı var kulübe.  Bugün dünya yıldızı futbolcu alırız almayız ama bekley

Adana Demirspor: 4 - Beşiktaş: 2

 Adana Demirspor varsa umut vardır. 3. kalecisi, yedek oyuncusu, sahası, tribünü fark etmez; Demirsporlu devam eder! Bugün 4-0'a getirdiğimiz maçtan iki farklı galip ayrıldık. İç sahadaki kayıpsız gidişat devam etti. 3. haftanın erteleme maçında, öncesinde hafta sonunun kaleci ve kırmız kart krizlerinin damga vurduğu, maç içinde ilk golü atan Belhanda'nın da fenalaşıp oyuna devam edemediği, 2008'li yedek kaleci, 2005'li yedek oyuncularla kadroyu tamamladığımız günde yine skor üretmeyi bildik; yediğimizden fazlasını attık. İşte kazanmanın yolu bu! Belhanda, Niang, Emre Akbaba ve Yusuf Erdoğan'la fileleri sarstık. Niang'ın dördüncü, Yusuf Erdoğan'ın üçüncü golleri oldu. Bu lige damga vuracağımızı biliyorduk; öyle olmaya devam ediyor.