Ana içeriğe atla

AYTAÇ DURAK'I NEDEN İSTEMİYORUZ? -2-

Onursal Başkanlık

Sayın DURAK siz takımımızın onursal başkanısınız. Önce bu başkanlığınızın dayanağı nedir onu göstereyim.

Adana Demirspor Kulübü Derneği Tüzüğü’nün “Kulübe Üye Olmak” başlıklı 10 uncu maddesinde kulübe maddi ve manevi bakımdan önemli destek sağlamış bulunanların yönetim kurulu kararı ile onursal üye olarak kabul edilebileceği hükme bağlanmıştır.

Kulübe sağlamış olduğunuz maddi ve manevi destekten dolayı yönetim kurulumuz size onursal başkanlığı layık görmüş. Açıkçası ben manevi desteğinizi hissetmiyorum. Maddi ve manevi destekle ilgili olarak ise son dönemlere ilişkin tespitlerim şu şekilde:

Tarih 27.03.2007: Adanaspor ve Adana Demirspor’a 40’ar bin YTL’lik çek, ayrıca Otomobil Fuarı geliri olan 30 bin YTL’nin iki takıma 15’er bin YTL olarak dağıtılması.

Tarih 17.04.2007: Adanaspor ve Adana Demirsporlu futbolculara moral yemeği verilmesi.

Tarih 03.05.2007: Takımımıza yapılan spor kompleksinden sonra Adanaspor’a da tesis yapılması sözü verilmesi.

Tesis yapılması sözü verilmesinin sonrasında Adanaspor yöneticileri Osman SÜMER, Bülent UZEL, Bayram AKGÜL çeşitli fırsatlarda size minnettar olduklarını açıklıyorlar.

Tarih 09.08.2007: Bayram AKGÜL sizin iki takıma da eşit mesafede durma sözü verdiğinizi anımsatıyor.

Tarih 10.08.2007: Adanaspor Adana Demirspor’dan İlker ÖYMEZ’i bonservis bedeli ödemeden renklerine katıyor. Bayram AKGÜL sağladığı kolaylık için size teşekkür edip stoper sorunlarını sizin sayenizde çözdüklerini ifade ediyor.

Tarih 29.08.2007: Seyhan Belediye Başkanı Azim ÖZTÜRK, belediyelerinin imkanları dahilinde Adanaspor’a destek vereceğini açıklıyor.

Bu ifadenin sonrasında çeşitli suretlerde Adanaspor’a maddi destek sağlıyor. Bir açıklamasında belediye spor fonunun %57’sini Adanaspor’a tahsis ettiğini, kalanını Adana sporu için dağıttığını ifade ediyor. Bu dönem içinde tespit edebildiğimiz tek desteği Adana Demirspor’dan 50 tane kombine alması.

Tarih 08.12.2007: Sizin ve Adana Demirsporlu yöneticilerin gayretleriyle bir iş adamından temin edildiğini ifade ettiğiniz 400 bin YTL’lik çekin Adanaspor’a verilmesi.

Tarih 25.01.2008: Adanaspor’a tarafınızdan 100 bin YTL yardımda bulunulması.

Bu belirttiklerimin yanı sıra 11.07.2007 tarihinde Dengir Mir Mehmet FIRAT ile birlikte Adanapor’a Spor Toto Genel Müdürlüğü’nden yapılan kaynak kesintisini kaldırmak yönünde girişimde bulundunuz.

08.05.2008 tarihinde Adanaspor’u Erzurum deplasmanına havaalanından uğurladınız.

Bizimle ilgili gururumuzu kurtaracak neler yaptınız Sayın Aytaç DURAK? Tarsus’ta taraftarımıza yapılanlardan sonra, yaşananların talihsizlik olduğunu, bir sorumlu aramayacağınızı, işi tatlıya bağlamanın yollarını arayacağınızı beyan ettiniz. Peki ya Demir? Peki ya tamamen masum insanların da üzerine sıkılan ve sıkılmasına asla gerek olmayan biber gazından etkilenen çoluk, çocuk, bayanlar? Bu takımın taraftarını, bu şekilde mi temsil ediyorsunuz? Temsil ediyor musunuz?

Konya’da sıkılan biber gazı sonrasında adli merciler huzurunda gerekeni yapma hususunda bir inisiyatif aldınız mı? Son durum nedir?

Her iki takıma da verdiğiniz maddi ve manevi desteklerden tespit edebildiklerimiz ortada. Şimdi bu durumda şu soruları sormadan edemiyorum:

1)Neden sadece bizim onursal başkanımızsınız?

2)Desteğinin önemli bölümünü Adanaspor’a aktaran Azim ÖZTÜRK’ün Adanaspor yönetimindeki hakimiyetin boyutu nedir?

3)Adanaspor yönetimi tarafından herhangi bir simge ile onore edildiniz mi?

4)Adanaspor yönetiminde hangi ölçüde söz sahibisiniz?

5)Adanaspor yönetimi sözünüzü dinlemezse ne olur? Dinlemediği olmuş mudur?

6)Adana Demirspor yönetiminin sözünüzden çıktığı olmuş mudur?

7)Adanaspor yönetimi 01.10.2007 tarihinde Çatalan’da yapacağınız tesislere gitmeme kararı aldığını beyan etmiş, sonra bu kararından dönmüştür. 04.10.2007 tarihinde takımımız yönetimi mevcut tesisleri Adanaspor’a bırakarak Çatalan’daki tesislere taşınabileceğini beyan etmiştir. Beyanların arkasındaki mantıktan tamamen bağımsız olarak soruyorum: Bizim yönetim size biz bu tesislere gitmiyoruz diyebilir miydi?

Tespitler ortadayken sayın DURAK neden sadece bizim onursal başkanımızsınız, neden sadece bizim üstümüzde hakimiyet sahibisiniz? Üstünde hakimiyet kurmadığınız takımlardan da hizmetinizi esirgemediğinizi açıkça görmemize rağmen neden sizin hakim olmadığınız bir yönetimin ölü doğacağı ve Adana Demirspor’un ışığının söneceği beyan edilmektedir?

Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

Adana Demirspor: 3 - Sivasspor: 0

Geçen sezonun tersine bu yıl süper bir başlangıç yaptık; üçer gollü, iki de iki. Geçen sezon Giresun'a karşı deplasmanda, Sivas'a da içeride can sıkıntısı yenilgiler almıştık. Onları da düşününce ayrı bir güzellik oldu... Böylece ilk kez Süper Lig'e iki galibiyetle başlamış olduk. Pazartesi maçlarıyla kesinleşecek olsa da yine ilk kez Süper Lig'te birinci sırayı gördük.  Takım cumartesi akşamı makine gibi çalıştı. Oyunu sürklase etti. Genelde sezon başı klişelerinden olan "henüz takım oturmadı/hazır değiliz" mazereti bu sene bize uğramamış oldu. Aynı teknik adam ve tamamen değişmemiş kadronun bunda payı büyük. Vargas'ın yokluğunda 11'e yerleşen Belhanda şansını iyi kullanıyor. Onyekuru-Akintola ile desteklenmiş hücum hattı iyi işliyor. Genelde maçlarda gol yeriz ama bu kez rakibe kaleyi kapattık, o açıdan da iyi bir performans oldu.  Geçen sezondaki çıtayı yukarı taşımak için mücadeleye devam!

Sezon Değerlendirmesi-II

 Oyuncular üzerinden bu sezona bakacak olursak, öncelikle yaz transferlerinde ses getiren Balotelli ve Belhanda ikilisinden başlamak gerekli sanırım.  Balotelli bütün tacizlere, önyargılara ve maç içinde hakemlerin veya rakip oyuncuların kışkırtmalarına rağmen verimli bir sezon geçirdi. Son haftadaki patlamasıyla beraber hem takımı hem ligin en golcü oyuncularından oldu. 18 lig ve 1 kupa golüyle iyi bir performans sergiledi. Golleri dışında da atakları yönlendirmesi, şut tehdidi ve rakip savunmayı yıpratmasıyla iyi bir forvetin yapması gerekenleri büyük oranda yaptı. Ama Malatya maçında olduğu gibi çok pozisyon kaçırdığı maçlarda da canımızı sıktı.  Belhanda ile ilgili duygularımı önceki yazılarda belirtmiştim. En son GS maçındaki yaptıklarıyla iyice gözümüzden düştü. Transfer olduğunda 10 gole ulaşsa yeter diye düşünüyordum; çok uzak kaldı o beklentiden. Onun dışında maç içindeki pas tercihleri, istikrarsızlığı ile bu sezonun en büyük hayal kırıklığı oldu diyebilirim. Benzer şekilde A

Fenerbahçe: 4 - Adana Demirspor: 2

 Yine hakemin hatalı kararlarının damga vurduğu maçta sezonun ilk yenilgisini aldık. Aleyhimize verilen yanlış penaltı, lehimize önce verilip sonra yanlış ofsayt kararı ile verilmeyen penaltı, rakip oyuncuya gösterilmeyen kartlarla birlikte iyi oynadığımız maçtan puan alamadık. Deplasman takımı gibi oynayarak hızlı hücumlarla ilk yarıda farkı ikiye çıkaran rakibe karşı ev sahibi gibi oynadık; iyi top yaptık, ilk dakikalardaki baskıyı iyi kırdık. İlk yarıda bir gol bulabilsek skor farklı olabilirdi. Yine de 3-0'dan sonra oyundan kopmayıp skoru 3-2'ye getirmek başarıydı. Tek kaleye döndürdüğümüz maç son dakikalardaki kırmızı kart ve 4. golle tamamlandı. Fenerbahçe'nin bu sene iyi yaptığı kolay skor bulma işini, zaten aksayan defansımızla durdurmamız kolay olmadı. Ligin en iyi top oynayan takımını izlemek için tribüne koşan Fenerbahçeliler, müthiş bir deplasman tribünü görerek evlerine döndüler; hafta içi maçta taraftarımız gece 1'e kadar tribünde bekletildi. Hafta içi bir