Ana içeriğe atla

Aytaç Durak giderse...

Biz sormakla yetindik, cevapları gelecekti tabii ki ama bazılarının cevabını bugün sporadana.com'da Alper Aslan yazmış; bu bağlantıdan okuyabilirsiniz. Her cepheden Aytaçgillerin sarayını sarsmaya devam...

Ama ondan önce, yolumuzun nereye çıkacağını ortaya koymak için küçük bir parantez;

Aytaç Durak takımdan desteğini çekmiş veya çekmemiş. Sorun bu değil; sorun, Aytaç Durak'ın Adana Demirspor üzerinden siyaset yapmasını engellemektir. İki ay "küstüm"ü oynayıp sonra Ağustos'ta tekrar Demirspor'a "uzan"masını engellemektir. Derdimiz, Aytaçgillerin takımla bağlantısını kökten koparmak olmalıdır.

Ayrıca, kim belediye başkanı olursa olsun, belediye spor fonundan takımlara yardım etmeye devam eder; bu belediyelerin kamusal bir görevidir. Belediyeler, şirket takımlarına değil, öncelikli olarak kamunun takımlarına yardım etmekle zaten görevlidir. Önemli olan, bu yardımın bir gösteriye-bir sahip çıkma tantanasına dönüşmemesidir. Aytaç Durak kendi cebinden değil, belediyenin kasasından yani hepimizin parasından Demirspor'a katkı sunmuştur ama bu katkıyı bir lütuf gibi göstermiştir.

Aytaç giderse, bir daha gelmemek üzere gitmelidir. Hatta acilen Adana kentinin, yerel siyasetten "bu adam"ın izlerini silmenin yollarını bulması-araştırması gerekmektedir.

Daha bir iki yıl önce polisi Şimşekler Grubu'nun üzerine salan; Konya'da taraftara işkence yapan polise kılını kıpırdatmayan Aytaç Durak'ın, gitse bile "icraatları"nı unutmamak ve ona göre davranmak hepimizin görevi olmalıdır.

Yorumlar

Onur BİÇER dedi ki…
Öyle sanıyorum ki bizim de bir iş planı ortaya koymamız, sürece nasıl katkıda bulunabileceğimizi tasarlamamız, bu sürecin içinde derecesinden bağımsız olarak rol almamız gerekiyor. Bu nedenle gerekirse blog üzerinden, gerekirse toplanarak ama her halükarda örgütlü bir şekilde çalışmaya hazırım. Asıl görev Adana'daki arkadaşlarımıza düşmekle birlikte, burada bizim de hazır olmamız gerektiğini düşünüyorum. Saygılar.

Bu blogdaki popüler yayınlar

Ben Bunu Hak Ettim...

Bugüne kadar yazdığım en zor yazılardan biri bu.  Yanımda küçücük iki çocuk vardı maçta, sevdim onları öptüm. Hatta babası yorulmuştu da aldım onu omzuma maçı bir süre birlikte izledik. O esnada çocuğun nasıl heyecanlandığını gördüm. Bacakları kasılıyordu, boynumun sıkıştığını hissettim. Sonra bağırdı ve akabinde ellerini vücudunu titreme alacak kadar sıktı. Bu çocuk sanırım 4,5-5 yaşlarındaydı. Tam benim kızımın yaşlarında. İşte o anda aslında anlamalıydım hak ettiğimi bu belayı. Çünkü ben de çocuklarımı bu acıya götürüyorum. Onlar acıya doğru yürürken, ben her Demirspor deyişlerinde mutlu oluyorum. Her mavi-lacivert deyişlerinde mutlu oluyorum. Onlar da bana başarı videosu gönderiyorlar.   Ben böyle bir babayım işte. Çocuklarının bu tür videolarına bakıp, duygulanan mutlu olan bir babayım. Onlara mavili, armalı kıyafetler alıp ellerimle uçuruma götüren bir babayım. Tabi ki Allah belamı verecek.  Kendi isteğim dışında görev yerim değiştirildi. Ailem paramparça oldu. Ta

NE OLDU SİZE?

En sonda söyleyeceğimi en başta söyleyeyim. Bu bir tribün yazısıdır. Tribünlere yazılmıştır. Demirspor tribünlerine.  Sasa Polyester Sanayi A.Ş.  Baştuğ Metalürji San. A.Ş.  Beyteks Tekstil San. Tic. A.Ş.  Elita Gıda San. Tic. A.Ş.  Abdioğulları Plastik Ambalaj San. A.Ş.  Dioki Petrokimya San. A.Ş.  Güney Çelik Hasır ve Demir Mamulleri San. Tic. A.Ş. Bu şirketler ISO kayıtlarına göre Türkiye’nin en büyük 300 firması içinde Adana’da faaliyet göstermekte olanlar.  Bu şirketlerden bir tane forma reklamı aldık mı?  Stad sponsorluğu?  Ne bileyim altyapı desteği?  Kim takımı fonluyor?  Murat Sancak ve ilişkili şirketleri, çevresi vesilesi ile kulübe kazandırdığı sponsorlar.  Adana bu, Demirspor bu. Bunu unutmamak gerekir. Ben Murat Sancak’ı bir başkan, bir ağabey olarak çok seviyorum ve çok takdir ediyorum. Kulübümüz üzerindeki emeklerini asla yok sayamam. Benim diyen Adanalıdan, benim diyen Demirsporludan daha fazla katkısı var kulübe.  Bugün dünya yıldızı futbolcu alırız almayız ama bekley

Adana Demirspor: 4 - Beşiktaş: 2

 Adana Demirspor varsa umut vardır. 3. kalecisi, yedek oyuncusu, sahası, tribünü fark etmez; Demirsporlu devam eder! Bugün 4-0'a getirdiğimiz maçtan iki farklı galip ayrıldık. İç sahadaki kayıpsız gidişat devam etti. 3. haftanın erteleme maçında, öncesinde hafta sonunun kaleci ve kırmız kart krizlerinin damga vurduğu, maç içinde ilk golü atan Belhanda'nın da fenalaşıp oyuna devam edemediği, 2008'li yedek kaleci, 2005'li yedek oyuncularla kadroyu tamamladığımız günde yine skor üretmeyi bildik; yediğimizden fazlasını attık. İşte kazanmanın yolu bu! Belhanda, Niang, Emre Akbaba ve Yusuf Erdoğan'la fileleri sarstık. Niang'ın dördüncü, Yusuf Erdoğan'ın üçüncü golleri oldu. Bu lige damga vuracağımızı biliyorduk; öyle olmaya devam ediyor.