Ana içeriğe atla

Aytaç Durak giderse...

Biz sormakla yetindik, cevapları gelecekti tabii ki ama bazılarının cevabını bugün sporadana.com'da Alper Aslan yazmış; bu bağlantıdan okuyabilirsiniz. Her cepheden Aytaçgillerin sarayını sarsmaya devam...

Ama ondan önce, yolumuzun nereye çıkacağını ortaya koymak için küçük bir parantez;

Aytaç Durak takımdan desteğini çekmiş veya çekmemiş. Sorun bu değil; sorun, Aytaç Durak'ın Adana Demirspor üzerinden siyaset yapmasını engellemektir. İki ay "küstüm"ü oynayıp sonra Ağustos'ta tekrar Demirspor'a "uzan"masını engellemektir. Derdimiz, Aytaçgillerin takımla bağlantısını kökten koparmak olmalıdır.

Ayrıca, kim belediye başkanı olursa olsun, belediye spor fonundan takımlara yardım etmeye devam eder; bu belediyelerin kamusal bir görevidir. Belediyeler, şirket takımlarına değil, öncelikli olarak kamunun takımlarına yardım etmekle zaten görevlidir. Önemli olan, bu yardımın bir gösteriye-bir sahip çıkma tantanasına dönüşmemesidir. Aytaç Durak kendi cebinden değil, belediyenin kasasından yani hepimizin parasından Demirspor'a katkı sunmuştur ama bu katkıyı bir lütuf gibi göstermiştir.

Aytaç giderse, bir daha gelmemek üzere gitmelidir. Hatta acilen Adana kentinin, yerel siyasetten "bu adam"ın izlerini silmenin yollarını bulması-araştırması gerekmektedir.

Daha bir iki yıl önce polisi Şimşekler Grubu'nun üzerine salan; Konya'da taraftara işkence yapan polise kılını kıpırdatmayan Aytaç Durak'ın, gitse bile "icraatları"nı unutmamak ve ona göre davranmak hepimizin görevi olmalıdır.

Yorumlar

Onur BİÇER dedi ki…
Öyle sanıyorum ki bizim de bir iş planı ortaya koymamız, sürece nasıl katkıda bulunabileceğimizi tasarlamamız, bu sürecin içinde derecesinden bağımsız olarak rol almamız gerekiyor. Bu nedenle gerekirse blog üzerinden, gerekirse toplanarak ama her halükarda örgütlü bir şekilde çalışmaya hazırım. Asıl görev Adana'daki arkadaşlarımıza düşmekle birlikte, burada bizim de hazır olmamız gerektiğini düşünüyorum. Saygılar.

Bu blogdaki popüler yayınlar

NE OLDU SİZE?

En sonda söyleyeceğimi en başta söyleyeyim. Bu bir tribün yazısıdır. Tribünlere yazılmıştır. Demirspor tribünlerine.  Sasa Polyester Sanayi A.Ş.  Baştuğ Metalürji San. A.Ş.  Beyteks Tekstil San. Tic. A.Ş.  Elita Gıda San. Tic. A.Ş.  Abdioğulları Plastik Ambalaj San. A.Ş.  Dioki Petrokimya San. A.Ş.  Güney Çelik Hasır ve Demir Mamulleri San. Tic. A.Ş. Bu şirketler ISO kayıtlarına göre Türkiye’nin en büyük 300 firması içinde Adana’da faaliyet göstermekte olanlar.  Bu şirketlerden bir tane forma reklamı aldık mı?  Stad sponsorluğu?  Ne bileyim altyapı desteği?  Kim takımı fonluyor?  Murat Sancak ve ilişkili şirketleri, çevresi vesilesi ile kulübe kazandırdığı sponsorlar.  Adana bu, Demirspor bu. Bunu unutmamak gerekir. Ben Murat Sancak’ı bir başkan, bir ağabey olarak çok seviyorum ve çok takdir ediyorum. Kulübümüz üzerindeki emeklerini asla yok sayamam. Benim diyen Adanalıdan, benim diyen Demirsporludan daha fazla katkısı var kulübe.  Bugün dünya yıldızı futbolcu alırız almayız ama bekley

Adana Demirspor: 3 - Sivasspor: 0

Geçen sezonun tersine bu yıl süper bir başlangıç yaptık; üçer gollü, iki de iki. Geçen sezon Giresun'a karşı deplasmanda, Sivas'a da içeride can sıkıntısı yenilgiler almıştık. Onları da düşününce ayrı bir güzellik oldu... Böylece ilk kez Süper Lig'e iki galibiyetle başlamış olduk. Pazartesi maçlarıyla kesinleşecek olsa da yine ilk kez Süper Lig'te birinci sırayı gördük.  Takım cumartesi akşamı makine gibi çalıştı. Oyunu sürklase etti. Genelde sezon başı klişelerinden olan "henüz takım oturmadı/hazır değiliz" mazereti bu sene bize uğramamış oldu. Aynı teknik adam ve tamamen değişmemiş kadronun bunda payı büyük. Vargas'ın yokluğunda 11'e yerleşen Belhanda şansını iyi kullanıyor. Onyekuru-Akintola ile desteklenmiş hücum hattı iyi işliyor. Genelde maçlarda gol yeriz ama bu kez rakibe kaleyi kapattık, o açıdan da iyi bir performans oldu.  Geçen sezondaki çıtayı yukarı taşımak için mücadeleye devam!

İsviçre, Demirsporludur !

Şefik Abi'den beklediğim fotoğraflar flickr'ına düştü. Bizimkiler, Cenevre'de kamp kurmuş durumdalar. İlk maçın içinden ve dışından görüntüler harika. Adana Demirspor, her yerde! Elinize, ayağınıza sağlık hepinizin. Harikasınız! İsviçre, Demirsporludur! O kadar!