Ana içeriğe atla

Sorular...Sorular..

Play-Off'larda yarı finale kalan 3 belediye takımına karşı, taraftarı olan tek takımız. Taraftarımızın ne denli büyük olduğunu biliyoruz, tek bilen biz değiliz besbelli. Benim birkaç sorum olacak TRT'ye ve federasyona

> Yıllardır, 2.lig, 3.lig play-off maçlarına ilgi göstermeyen TRT, canlı yayın yapmayan TRT, neden şimdi ansızın yarı finalleri canlı verme kararı almıştır?

> Federasyon, maçların 18:00'da oynanacağını açıklamışken, 26 Mayıs Pazartesi günü hakemleri atarken bir kez daha maçların 18:00'da oynanacağını belirtmişken TRT nereden aldığı bilgiyle programında maçları 17:30 olarak göstermiştir? Federasyon neden TRT'den saatler sonra maç saati değişikliğini açıklamıştır?

> Yarı finalleri canlı olarak yayınlayacak olan TRT'nin, "sonradan değişecek olan maç saatini bile öncede tahmin edebilecek kudrette" olan TRT'nin, final maç saatini bilmemesi olanaksızdır. TRT, final maçı için Cuma günü programında canlı yayına yer vermemektedir. Finale çıkacak takımların belli oluşunun ardından mı program değişecektir? Hangi turnuva vardır ki yarı finali canlı yayınlansın, finali programa alınmasın?

> Play-off finali neden Cuma günü 17:30 - 18:00 gibi bir saatte oynanmaktadır? Niçin haftasonuna alınmamıştır? Niçin saati, mesai çıkış saatlerinden öncedir?

Kimin taraftarından çekindiğiniz ortada.

Unutmayın ki; Demirspor taraftarı için canlı yayın bir lütuf değildir. Demirspor taraftarı için canlı yayın, ya hastalığından ya işinden ya da çoluk çocuğundan dolayı gidemediği, omuz omuza bağıramadığı, orada olamadığı için kahrolduğu maçlarda, içini soğutmaya yetmeyen minik bir tesellidir. Bu takım taraftarı binlerce kilometre yol yapmış, "yollar bize memleket" demekten bir an olsun dönmemiştir.

Elinizden geleni ardınıza koymayın. O stadı Salı günü de Cuma günü de yıkmamıza engel olamayacaksınız!

Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

Beşiktaş: 3 - Adana Demirspor: 3

 Demirspor bu; her an her şey mümkün. Oyuncular değişse de hem dibe vurup hem son saniyeye kadar heyecan yaşatmak geleneği değişmiyor.  İstanbul'da İnönü'de 3-0'dan maç çevirmek büyük iş. Takımın gerçek gücünü gösterdiği, belki de sezona merhaba dediğimiz maç oldu... Balotelli beklediğimiz patlamayı yaptı; İstanbul' da olması tesadüf değil. İlk yarıda acemice hatalar, Sinan ve Ferhat'ın dağılması, rakibin dalga dalga gelişini durduramamak can sıktı. Aslında kötü değildik ama rakip çok iyi başladı. İkinci yarı başında 3. Golü de yiyince moraller bozuldu. Ama işte Demirspor bu! Yaptı yapacağını... Rakibin oyuncu değişikliklerini lehimize çevirdik. 60. Dakikadan sonra Vargas ve Balotelli'nin şutları son dakikaya kadar umudu taşıdı. Assombalonga'nın dokunuşuyla 1 puana uzandık. Tebrikler, teşekkürler takım; devamı gelsin... 

Hajduk Split, Strum Graz...ve Livorno

Adana Futbolu kitabında kısaca bahsetmiştik. Adana Demirspor, taa '50'li yıllarda Adana'da Avrupalı takımları misafir etmiş, kendi de eski kıtaya misafir edilmişti. Hajduk Split, Strum Graz, Beogradski bunlardan bir kaçıydı... Hajduk'un uzun süredir gol yememesiyle ünlü kalecisi Beara, Met Ahmet'in şutuyla avlanmıştı. Yine Uluslararası Demiryolları Futbol Şampiyonası için karma ekipler, Adana seyircisinin önünde boy göstermişti. Demirspor da Yugoslavya, Bulgaristan, Almanya, İran ve Suriye gibi ülkelere maçlar yapmaya gitmiş ve orada Türk Futbolu'nu temsilen bulunmuştu. O yıllarda yabancı ekiplerle oynanan maçların ne kadar nadir olduğunu, ulaşım ve iletişim imkanlarının sınırlılığını hayıtlayacak olursak, ne kadar büyük bir işe imza atıldığı daha net ortaya çıkar. Adanaspor'un 1981'de UEFA Kupası'nda oynadığı son maçtan beri, Adana'ya milli takımlar haricinde ilk kez Avrupalı bir ekip geliyor. İtalya Seria A'dan, gönlümüze yakın, Livorno. İ

Karagümrük: 4 - Adana Demirspor: 0

 Kötü başladığımız lige daha da kötüye giderek devam ediyoruz. Çok net bir yenilgiyle gerçeğin tokatını yedik: Sorun Samet Aybaba'da değildi.  Balotelli'yi kontrol altında tutsun diye gelen İtalyan hoca, 15 günde takımı daha iyi hale getirmek yerine tamamen dağıtmış. Çok kötü bir oyunla farklı bir yenilgi aldık ve umarım bu alınan yanlış kararların geri dönüşü için bir dönüm noktası olur. Bir kişinin keyfiyle takım yönetilmez!