Ana içeriğe atla

Minik Rafet, Beyaz Show'da...

Rafet, bu Cuma Kanal D'de yayınlanacak olan Beyaz Show'a konuk oluyor. Bu taraftarın sevgilisi o, Adana Demirspor'un maskotu.

Adana'daki Beşiktaş - Bursaspor maçında sahaya Adana Demirspor formasıyla girip üçlü çektirmesi sonucunda eleştirilere hedef oldu biraz. Benim fikrimce, esas talihsizliği Bursaspor seyircisinin stadyumda yer almıyor oluşuydu (resmi anlamda söylüyorum, yoksa elbette içeride Bursasporlular vardı, bir tribünleri yoktu yalnızca) Her iki takım taraftarı da o esnada orada olsaydı, Rafet'in mavi-lacivertler içinde tüm stada üçlü çektirmesi, bize özgü bir "hoşgeldin" demek olurdu.

Ben, kişisel olarak Rafet'in o üçlüsünü bu şekilde anlamaktan yanayım. Bizimle beraber deplasmanlara gelmiş, emek vermiş, ter dökmüş...Şimşekler Grubunun da Beşiktaş - Bursaspor maçında herhangi bir tarafta yer almadığı defalarca açıklanmış ve kanıtlanmış...Dolayısıyla, Rafet'e karşı az da olsa burukluk hissedenlerin bence barışmaları daha güzel olacak.

Küçük bir çocuğun omuzlarına, taşıyabileceğinden fazla yük koymayalım biz Demirsporlular olarak. Medya zaten belli bir ilgiyle dolduruyor Rafet'i. Beyaz Show'dan sonra işi daha zor olacak. Çıksın oraya hep giydiği mavi-lacivert formasıyla, gülsün, eğlensin, takımı sorulduğunda haykırarak "Adana Demirspor" desin, üçlü çektirsin, bu ülkenin 3-4 takımdan ve onların taraftarından ibaret olmadığını bir defa daha göstersin, aslanlar gibi geri gelsin.

Son bir şey de Beyaz için; etliye sütlüye karışmayan "ailenizin komedyeni" anlayışıyla, Demirsporluluk duruşunu kavrayabilmesi çok mümkün görünmüyor. Rafet'i oraya çıkardığı için "minnettar" olacak değiliz. Bir Adana tabiriyle: Biz, Bizik.

Biz, bize yeteriz.

Yorumlar

yavuzy dedi ki…
keşke çıkmasaydı. yine bi ton saçma sapan yoruma cevap vermek zorunda kalacağız...küçücük çocuk bu ayak oyunlarının çok berisinde bir saflığa sahip; yazık olucak...
Kutal dedi ki…
Rafet keşke demirsporlulukla beraber anılan , 5 Ocak'ın bir parçası olarak kalsaydı... Umarım bir tribün maskotu değil sade bir demirsporlu olarak kalsa orada da... Programda büyük ihtimalle demirsporluluk fazla göz önünde olmayacak ve büyük ihtimalle beşiktaş maçında olan olaylardan dolayı sorular sorulacak...Umuyorum orda Alen'i örnek alıyorum demez ve demesin ki turuncular'ın siz "Çarşıyla kardeşsiniz..." lafında elaleme bir argüman kazandırmayız.

Bu blogdaki popüler yayınlar

NE OLDU SİZE?

En sonda söyleyeceğimi en başta söyleyeyim. Bu bir tribün yazısıdır. Tribünlere yazılmıştır. Demirspor tribünlerine.  Sasa Polyester Sanayi A.Ş.  Baştuğ Metalürji San. A.Ş.  Beyteks Tekstil San. Tic. A.Ş.  Elita Gıda San. Tic. A.Ş.  Abdioğulları Plastik Ambalaj San. A.Ş.  Dioki Petrokimya San. A.Ş.  Güney Çelik Hasır ve Demir Mamulleri San. Tic. A.Ş. Bu şirketler ISO kayıtlarına göre Türkiye’nin en büyük 300 firması içinde Adana’da faaliyet göstermekte olanlar.  Bu şirketlerden bir tane forma reklamı aldık mı?  Stad sponsorluğu?  Ne bileyim altyapı desteği?  Kim takımı fonluyor?  Murat Sancak ve ilişkili şirketleri, çevresi vesilesi ile kulübe kazandırdığı sponsorlar.  Adana bu, Demirspor bu. Bunu unutmamak gerekir. Ben Murat Sancak’ı bir başkan, bir ağabey olarak çok seviyorum ve çok takdir ediyorum. Kulübümüz üzerindeki emeklerini asla yok sayamam. Benim diyen Adanalıdan, benim diyen Demirsporludan daha fazla katkısı var kulübe.  Bugün dünya yıldızı futbolcu alırız almayız ama bekley

Adana Demirspor: 3 - Sivasspor: 0

Geçen sezonun tersine bu yıl süper bir başlangıç yaptık; üçer gollü, iki de iki. Geçen sezon Giresun'a karşı deplasmanda, Sivas'a da içeride can sıkıntısı yenilgiler almıştık. Onları da düşününce ayrı bir güzellik oldu... Böylece ilk kez Süper Lig'e iki galibiyetle başlamış olduk. Pazartesi maçlarıyla kesinleşecek olsa da yine ilk kez Süper Lig'te birinci sırayı gördük.  Takım cumartesi akşamı makine gibi çalıştı. Oyunu sürklase etti. Genelde sezon başı klişelerinden olan "henüz takım oturmadı/hazır değiliz" mazereti bu sene bize uğramamış oldu. Aynı teknik adam ve tamamen değişmemiş kadronun bunda payı büyük. Vargas'ın yokluğunda 11'e yerleşen Belhanda şansını iyi kullanıyor. Onyekuru-Akintola ile desteklenmiş hücum hattı iyi işliyor. Genelde maçlarda gol yeriz ama bu kez rakibe kaleyi kapattık, o açıdan da iyi bir performans oldu.  Geçen sezondaki çıtayı yukarı taşımak için mücadeleye devam!

İsviçre, Demirsporludur !

Şefik Abi'den beklediğim fotoğraflar flickr'ına düştü. Bizimkiler, Cenevre'de kamp kurmuş durumdalar. İlk maçın içinden ve dışından görüntüler harika. Adana Demirspor, her yerde! Elinize, ayağınıza sağlık hepinizin. Harikasınız! İsviçre, Demirsporludur! O kadar!