Ana içeriğe atla

Minik Rafet, Beyaz Show'da...

Rafet, bu Cuma Kanal D'de yayınlanacak olan Beyaz Show'a konuk oluyor. Bu taraftarın sevgilisi o, Adana Demirspor'un maskotu.

Adana'daki Beşiktaş - Bursaspor maçında sahaya Adana Demirspor formasıyla girip üçlü çektirmesi sonucunda eleştirilere hedef oldu biraz. Benim fikrimce, esas talihsizliği Bursaspor seyircisinin stadyumda yer almıyor oluşuydu (resmi anlamda söylüyorum, yoksa elbette içeride Bursasporlular vardı, bir tribünleri yoktu yalnızca) Her iki takım taraftarı da o esnada orada olsaydı, Rafet'in mavi-lacivertler içinde tüm stada üçlü çektirmesi, bize özgü bir "hoşgeldin" demek olurdu.

Ben, kişisel olarak Rafet'in o üçlüsünü bu şekilde anlamaktan yanayım. Bizimle beraber deplasmanlara gelmiş, emek vermiş, ter dökmüş...Şimşekler Grubunun da Beşiktaş - Bursaspor maçında herhangi bir tarafta yer almadığı defalarca açıklanmış ve kanıtlanmış...Dolayısıyla, Rafet'e karşı az da olsa burukluk hissedenlerin bence barışmaları daha güzel olacak.

Küçük bir çocuğun omuzlarına, taşıyabileceğinden fazla yük koymayalım biz Demirsporlular olarak. Medya zaten belli bir ilgiyle dolduruyor Rafet'i. Beyaz Show'dan sonra işi daha zor olacak. Çıksın oraya hep giydiği mavi-lacivert formasıyla, gülsün, eğlensin, takımı sorulduğunda haykırarak "Adana Demirspor" desin, üçlü çektirsin, bu ülkenin 3-4 takımdan ve onların taraftarından ibaret olmadığını bir defa daha göstersin, aslanlar gibi geri gelsin.

Son bir şey de Beyaz için; etliye sütlüye karışmayan "ailenizin komedyeni" anlayışıyla, Demirsporluluk duruşunu kavrayabilmesi çok mümkün görünmüyor. Rafet'i oraya çıkardığı için "minnettar" olacak değiliz. Bir Adana tabiriyle: Biz, Bizik.

Biz, bize yeteriz.

Yorumlar

yavuzy dedi ki…
keşke çıkmasaydı. yine bi ton saçma sapan yoruma cevap vermek zorunda kalacağız...küçücük çocuk bu ayak oyunlarının çok berisinde bir saflığa sahip; yazık olucak...
Kutal dedi ki…
Rafet keşke demirsporlulukla beraber anılan , 5 Ocak'ın bir parçası olarak kalsaydı... Umarım bir tribün maskotu değil sade bir demirsporlu olarak kalsa orada da... Programda büyük ihtimalle demirsporluluk fazla göz önünde olmayacak ve büyük ihtimalle beşiktaş maçında olan olaylardan dolayı sorular sorulacak...Umuyorum orda Alen'i örnek alıyorum demez ve demesin ki turuncular'ın siz "Çarşıyla kardeşsiniz..." lafında elaleme bir argüman kazandırmayız.

Bu blogdaki popüler yayınlar

Ben Bunu Hak Ettim...

Bugüne kadar yazdığım en zor yazılardan biri bu.  Yanımda küçücük iki çocuk vardı maçta, sevdim onları öptüm. Hatta babası yorulmuştu da aldım onu omzuma maçı bir süre birlikte izledik. O esnada çocuğun nasıl heyecanlandığını gördüm. Bacakları kasılıyordu, boynumun sıkıştığını hissettim. Sonra bağırdı ve akabinde ellerini vücudunu titreme alacak kadar sıktı. Bu çocuk sanırım 4,5-5 yaşlarındaydı. Tam benim kızımın yaşlarında. İşte o anda aslında anlamalıydım hak ettiğimi bu belayı. Çünkü ben de çocuklarımı bu acıya götürüyorum. Onlar acıya doğru yürürken, ben her Demirspor deyişlerinde mutlu oluyorum. Her mavi-lacivert deyişlerinde mutlu oluyorum. Onlar da bana başarı videosu gönderiyorlar.   Ben böyle bir babayım işte. Çocuklarının bu tür videolarına bakıp, duygulanan mutlu olan bir babayım. Onlara mavili, armalı kıyafetler alıp ellerimle uçuruma götüren bir babayım. Tabi ki Allah belamı verecek.  Kendi isteğim dışında görev yerim değiştirildi. Ailem paramparça oldu. Ta

NE OLDU SİZE?

En sonda söyleyeceğimi en başta söyleyeyim. Bu bir tribün yazısıdır. Tribünlere yazılmıştır. Demirspor tribünlerine.  Sasa Polyester Sanayi A.Ş.  Baştuğ Metalürji San. A.Ş.  Beyteks Tekstil San. Tic. A.Ş.  Elita Gıda San. Tic. A.Ş.  Abdioğulları Plastik Ambalaj San. A.Ş.  Dioki Petrokimya San. A.Ş.  Güney Çelik Hasır ve Demir Mamulleri San. Tic. A.Ş. Bu şirketler ISO kayıtlarına göre Türkiye’nin en büyük 300 firması içinde Adana’da faaliyet göstermekte olanlar.  Bu şirketlerden bir tane forma reklamı aldık mı?  Stad sponsorluğu?  Ne bileyim altyapı desteği?  Kim takımı fonluyor?  Murat Sancak ve ilişkili şirketleri, çevresi vesilesi ile kulübe kazandırdığı sponsorlar.  Adana bu, Demirspor bu. Bunu unutmamak gerekir. Ben Murat Sancak’ı bir başkan, bir ağabey olarak çok seviyorum ve çok takdir ediyorum. Kulübümüz üzerindeki emeklerini asla yok sayamam. Benim diyen Adanalıdan, benim diyen Demirsporludan daha fazla katkısı var kulübe.  Bugün dünya yıldızı futbolcu alırız almayız ama bekley

Adana Demirspor: 4 - Beşiktaş: 2

 Adana Demirspor varsa umut vardır. 3. kalecisi, yedek oyuncusu, sahası, tribünü fark etmez; Demirsporlu devam eder! Bugün 4-0'a getirdiğimiz maçtan iki farklı galip ayrıldık. İç sahadaki kayıpsız gidişat devam etti. 3. haftanın erteleme maçında, öncesinde hafta sonunun kaleci ve kırmız kart krizlerinin damga vurduğu, maç içinde ilk golü atan Belhanda'nın da fenalaşıp oyuna devam edemediği, 2008'li yedek kaleci, 2005'li yedek oyuncularla kadroyu tamamladığımız günde yine skor üretmeyi bildik; yediğimizden fazlasını attık. İşte kazanmanın yolu bu! Belhanda, Niang, Emre Akbaba ve Yusuf Erdoğan'la fileleri sarstık. Niang'ın dördüncü, Yusuf Erdoğan'ın üçüncü golleri oldu. Bu lige damga vuracağımızı biliyorduk; öyle olmaya devam ediyor.