Ana içeriğe atla

Konyasporlular Derneği'nden Açıklama...

"Dernek Başkanımız Sayın Ekrem Coşkun yaptığı yazılı açıklamasında Konya’da oynanacak 2. Lig Play Off maçlarına değindi. Coşkun öncelikle Konya’ya gelecek 2. Lig’in güzide takımlarına hoş geldiniz diyerek başarılar diledi.

Bilindiği gibi 8 takımın Bank Asya 1. Lige çıkacak tek takım olmak için mücadele edeceğine değinirken Bu takımlar arasında Adana Demirspor’un Konyaspor taraftarının gönlünde ayrı bir yeri olduğunu söyledi. Adana Demirspor ile Yıllar öncesine dayanan dostluğumuz var Nasip böyleymiş ki Bank Asya’ya çıkacak takımı Konya’da oynanacak maçlar belirleyecek. Bundan dolayı Adana Demirspor takımına ve taraftarına Konyaspor takımı ve taraftarları olarak elimizden gelen bütün yardımı Mevlana hoşgörüsüne dayanarak yapacağız dedi.

Adana’dan gelen taraftarlar en iyi şekilde ağırlanacak olup Adana Demirspor ve Şimşekler onuruna Konya’mızın meşhur pilav yemeğinden ikram edilecektir. Tüm taraftar gurupları Adanademirspor’un yanında destek vereceklerdir. Adana Demirspor takımına ve taraftarlarına söylemek istediğimiz son sözümüz ise Maçlar başladığından itibaren Mavi Şimşek tarafsız bir sahada değil de adeta kendi evinde maçlarını oynayacaktır. Şimdiden dostlarımızı Konya’ya beklemekteyiz ve Şampiyonun hak eden takımın olmasını, bununda Adana Demirspor olacağından şüphemizin olmadığını bildiriyoruz dedi."


http://www.konyasporlulardernegi.org/detay.php?id=447#

Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

Ben Bunu Hak Ettim...

Bugüne kadar yazdığım en zor yazılardan biri bu.  Yanımda küçücük iki çocuk vardı maçta, sevdim onları öptüm. Hatta babası yorulmuştu da aldım onu omzuma maçı bir süre birlikte izledik. O esnada çocuğun nasıl heyecanlandığını gördüm. Bacakları kasılıyordu, boynumun sıkıştığını hissettim. Sonra bağırdı ve akabinde ellerini vücudunu titreme alacak kadar sıktı. Bu çocuk sanırım 4,5-5 yaşlarındaydı. Tam benim kızımın yaşlarında. İşte o anda aslında anlamalıydım hak ettiğimi bu belayı. Çünkü ben de çocuklarımı bu acıya götürüyorum. Onlar acıya doğru yürürken, ben her Demirspor deyişlerinde mutlu oluyorum. Her mavi-lacivert deyişlerinde mutlu oluyorum. Onlar da bana başarı videosu gönderiyorlar.   Ben böyle bir babayım işte. Çocuklarının bu tür videolarına bakıp, duygulanan mutlu olan bir babayım. Onlara mavili, armalı kıyafetler alıp ellerimle uçuruma götüren bir babayım. Tabi ki Allah belamı verecek.  Kendi isteğim dışında görev yerim değiştirildi. Ailem paramparça oldu. Ta

NE OLDU SİZE?

En sonda söyleyeceğimi en başta söyleyeyim. Bu bir tribün yazısıdır. Tribünlere yazılmıştır. Demirspor tribünlerine.  Sasa Polyester Sanayi A.Ş.  Baştuğ Metalürji San. A.Ş.  Beyteks Tekstil San. Tic. A.Ş.  Elita Gıda San. Tic. A.Ş.  Abdioğulları Plastik Ambalaj San. A.Ş.  Dioki Petrokimya San. A.Ş.  Güney Çelik Hasır ve Demir Mamulleri San. Tic. A.Ş. Bu şirketler ISO kayıtlarına göre Türkiye’nin en büyük 300 firması içinde Adana’da faaliyet göstermekte olanlar.  Bu şirketlerden bir tane forma reklamı aldık mı?  Stad sponsorluğu?  Ne bileyim altyapı desteği?  Kim takımı fonluyor?  Murat Sancak ve ilişkili şirketleri, çevresi vesilesi ile kulübe kazandırdığı sponsorlar.  Adana bu, Demirspor bu. Bunu unutmamak gerekir. Ben Murat Sancak’ı bir başkan, bir ağabey olarak çok seviyorum ve çok takdir ediyorum. Kulübümüz üzerindeki emeklerini asla yok sayamam. Benim diyen Adanalıdan, benim diyen Demirsporludan daha fazla katkısı var kulübe.  Bugün dünya yıldızı futbolcu alırız almayız ama bekley

Adana Demirspor: 4 - Beşiktaş: 2

 Adana Demirspor varsa umut vardır. 3. kalecisi, yedek oyuncusu, sahası, tribünü fark etmez; Demirsporlu devam eder! Bugün 4-0'a getirdiğimiz maçtan iki farklı galip ayrıldık. İç sahadaki kayıpsız gidişat devam etti. 3. haftanın erteleme maçında, öncesinde hafta sonunun kaleci ve kırmız kart krizlerinin damga vurduğu, maç içinde ilk golü atan Belhanda'nın da fenalaşıp oyuna devam edemediği, 2008'li yedek kaleci, 2005'li yedek oyuncularla kadroyu tamamladığımız günde yine skor üretmeyi bildik; yediğimizden fazlasını attık. İşte kazanmanın yolu bu! Belhanda, Niang, Emre Akbaba ve Yusuf Erdoğan'la fileleri sarstık. Niang'ın dördüncü, Yusuf Erdoğan'ın üçüncü golleri oldu. Bu lige damga vuracağımızı biliyorduk; öyle olmaya devam ediyor.