Ana içeriğe atla

Bitti.

Adana Demirspor, Güngören Belediyespor'a son dakikada yediği golle 1-0 yenilerek, üst lige çıkma şansını kullanamadı. TFF 1.lige Güngören Bld. takımı yükseldi.

1940 yılında kurulan Adana'nın ilk takımı olan Adana Demirspor, gelecek yıl da Türkiye liglerinin yukarıdan üçüncü liginde oynamaya devam edecektir. Başkanımızın, bizim rakibimiz olarak görmediği, 1983 yılında kurulan Güngören Belediyespor ise seneye, bizim bir üst ligimizde oynayacaktır. Maç sonu röportajında, başkanımıza gereken cevabı veren Güngören takımının kaptanı'na saygılarımızı sunarız. Evet, artık Güngören bizim rakibimiz değil.

DİKKAT: AN İTİBARİYLE BU BLOGTA KULLANILAN ÜSLUP VE DURUŞ DEĞİŞECEKTİR; BİLGİNİZE SAYGIYLA SUNARIZ!!

Evet, her şey bitti. Tıpkı geçen yılki gibi bir hezimet yaşadık. Bu kez 5 yemedik ama Adana'nın bir mahallesi büyüklüğündeki ve eminim bütçesi bizim 1/10umuz büyüklüğündeki bir takıma yenildik.

Onlar 90 dakika defans yaptı, tribünde bizim 10bin taraftarımıza onların 500 seyircisi vardı falan filan. Bu dakikadan sonra her şey yalan!

Artık Adana Demirspor taraftarı için sorgulama ve uygulama vaktidir. Artık Adana Demirspor taraftarı için gücünü kuvveye çevirme vaktidir. Artık Adana Demirspor taraftarı için, kendini bu duruma getirenlerden HESAP SORMA vaktidir.

Demirspor taraftarı başta Aytaç Durak ve onun piyonu Mustafa Tuncel olmak üzere, Adanaspor maçını satan, Mersin maçında oynamayan, Güngören defansını geçemeyen her bir oyuncusu ve yöneticisinden ama özellikle yöneticisinden hesap soracaktır.


Bu böyle biline...

Yorumlar

Adsız dedi ki…
Ne yazsam bilemiyorum. Sözlüğe, DvK'ya ve bilumum platforma birşeyler yazmak istiyorum, ama yazamıyorum. Elimde değil. Çünkü herşey bitti. "Yapacak bir şey yok" Çok acı bir laf ama öyle. "Yapacak bir şey yok"
kombine bilet dedi ki…
çok üzüldüm Demirspor'un elenmesine.Güngören Belediye büyük ihtimalle seneye geldiği yere dönücek. Oysa demirspor'un bir potansiyeli vardı. 1-2 yıl sonra Süper Lig'e çıktığında kıyametler kopucaktı.
Geçmiş olsun demekten başka yapılacaky yok.
Zihn-i Spor dedi ki…
Çok şey var söylenecek; çok hesap var sorulacak; ama aceleye mahal yok. Durup düşünme; kafaları toparlama; ve izlenecek yolun haritasını çizme zamanıdır. Nasıl bir tepki verilmeli acaba? Neler oluyor neler bitiyor? 90. dakikada yenilen gol müydü herşeyin sonu; yoksa yazılmış bir senaryonun son repliğini mi dile getirdi güngören belediye. Bilmiyoruz. Bilmek istiyor muyuz onu da bilmiyoruz. Duyacaklarımız karşılığında yaşayacaklarımızdan hissedeceklerimizden korkuyoruz belki de. Ama susma zamanı. Hünümüzün isyan olacağı ana hazırlanma zamanı. Çekilen çile kutsalsa sonuna kadar ve sabırla çekeceğiz; ama illa ki kutsalsa. Bilmiyorum. Susuyorum ve düşünüyorum.
Metin dedi ki…
yükselme grubunda şampiyonluğa oynamasaydı, ligi ortalarda bitirseydi şampiyon olamamasına ve 1. lige direk çıkamamasına bu kadar üzülmezdik. aynı şekilde play-off'ta keşke finale kalmasaydı en baştan iskenderun'a maçı verseydi bu kadar üzülmezdik... sanki özellikle kasıtlı bir şekilde bu benzeri görülmemiş taraftarı üzmek için özel çaba harcıyorlar, 1...2...3...4... bu kacıncı ayni duruma düşüşü akıl mantık almıyor.
ne olursa olsun, bu taraftarı bu duruma düşürmeye hakları yok.
renkler için, tarihin için, taraftarın için ölümüne oynanması gereken maçların son derece duygusuz oynanmalarına aklım fikrim yetmiyor.

Bu blogdaki popüler yayınlar

Ben Bunu Hak Ettim...

Bugüne kadar yazdığım en zor yazılardan biri bu.  Yanımda küçücük iki çocuk vardı maçta, sevdim onları öptüm. Hatta babası yorulmuştu da aldım onu omzuma maçı bir süre birlikte izledik. O esnada çocuğun nasıl heyecanlandığını gördüm. Bacakları kasılıyordu, boynumun sıkıştığını hissettim. Sonra bağırdı ve akabinde ellerini vücudunu titreme alacak kadar sıktı. Bu çocuk sanırım 4,5-5 yaşlarındaydı. Tam benim kızımın yaşlarında. İşte o anda aslında anlamalıydım hak ettiğimi bu belayı. Çünkü ben de çocuklarımı bu acıya götürüyorum. Onlar acıya doğru yürürken, ben her Demirspor deyişlerinde mutlu oluyorum. Her mavi-lacivert deyişlerinde mutlu oluyorum. Onlar da bana başarı videosu gönderiyorlar.   Ben böyle bir babayım işte. Çocuklarının bu tür videolarına bakıp, duygulanan mutlu olan bir babayım. Onlara mavili, armalı kıyafetler alıp ellerimle uçuruma götüren bir babayım. Tabi ki Allah belamı verecek.  Kendi isteğim dışında görev yerim değiştirildi. Ailem paramparça oldu. Ta

NE OLDU SİZE?

En sonda söyleyeceğimi en başta söyleyeyim. Bu bir tribün yazısıdır. Tribünlere yazılmıştır. Demirspor tribünlerine.  Sasa Polyester Sanayi A.Ş.  Baştuğ Metalürji San. A.Ş.  Beyteks Tekstil San. Tic. A.Ş.  Elita Gıda San. Tic. A.Ş.  Abdioğulları Plastik Ambalaj San. A.Ş.  Dioki Petrokimya San. A.Ş.  Güney Çelik Hasır ve Demir Mamulleri San. Tic. A.Ş. Bu şirketler ISO kayıtlarına göre Türkiye’nin en büyük 300 firması içinde Adana’da faaliyet göstermekte olanlar.  Bu şirketlerden bir tane forma reklamı aldık mı?  Stad sponsorluğu?  Ne bileyim altyapı desteği?  Kim takımı fonluyor?  Murat Sancak ve ilişkili şirketleri, çevresi vesilesi ile kulübe kazandırdığı sponsorlar.  Adana bu, Demirspor bu. Bunu unutmamak gerekir. Ben Murat Sancak’ı bir başkan, bir ağabey olarak çok seviyorum ve çok takdir ediyorum. Kulübümüz üzerindeki emeklerini asla yok sayamam. Benim diyen Adanalıdan, benim diyen Demirsporludan daha fazla katkısı var kulübe.  Bugün dünya yıldızı futbolcu alırız almayız ama bekley

Adana Demirspor: 4 - Beşiktaş: 2

 Adana Demirspor varsa umut vardır. 3. kalecisi, yedek oyuncusu, sahası, tribünü fark etmez; Demirsporlu devam eder! Bugün 4-0'a getirdiğimiz maçtan iki farklı galip ayrıldık. İç sahadaki kayıpsız gidişat devam etti. 3. haftanın erteleme maçında, öncesinde hafta sonunun kaleci ve kırmız kart krizlerinin damga vurduğu, maç içinde ilk golü atan Belhanda'nın da fenalaşıp oyuna devam edemediği, 2008'li yedek kaleci, 2005'li yedek oyuncularla kadroyu tamamladığımız günde yine skor üretmeyi bildik; yediğimizden fazlasını attık. İşte kazanmanın yolu bu! Belhanda, Niang, Emre Akbaba ve Yusuf Erdoğan'la fileleri sarstık. Niang'ın dördüncü, Yusuf Erdoğan'ın üçüncü golleri oldu. Bu lige damga vuracağımızı biliyorduk; öyle olmaya devam ediyor.