Ana içeriğe atla

Dernek'ten Çağrı...

Adana Demirspor yönetimi, TİY maçı nedeniyle verilen seyircisiz maç cezası için Tahikm'e başvuracak. Bu yönde çabalara Taraftarlar Derneği de müdahil oldu ve tüm Demirsporlulara TFF'ye bir mail atma çağrısında bulundu; yayınlanan metin şöyle:

"Türkiye Futbol Federasyonu yönetiminin dikkatine,

Bizler Adana Demirspor taraftarları, Tarsus maçında mağdur olan taraftık. Sizdeki ve bizdeki görüntüleri iyi incelerseniz sahadaki bayanların-çocukların yada diğer taraftarların biber gazından etkilenerek polislerin açtığı kapıdan içeri alındığını görürsünüz. Şampiyonluk yolunda kenetlenmişken hiç istemediğimiz bu olayların tek organizatörü Tarsus Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz’dır. Tarsus kulüp başkanı hafta içi yaptığı açıklamada 'gelen bütün Demirsporlu taraftarlara yer konusunda yardımcı olacağız' demiştir. Ama maç günü belediye başkanı Burhanettin Kocamaz kendi kulüp başkanının açıklamasını yok sayıp bu olayların mimarı olmuştur.

2500 kişi civarında maça giden Demirspor taraftarı ne istasyonda, ne istasyondan stada yürüyüşte ne de gördüğü haksızlığa rağmen maçtan sonra stattan istasyona yürüyüşte Demirspor duruşuna uygunsuz harekette bulunmamıştır. Bunlar da görüntülerde mevcuttur.

Siz federasyondaki büyüklerimizden bunları göz önünde bulundurarak bir yanlıştan dönülmesi yönünde çaba sarfetmenizi bekliyoruz. Çünkü bu davranış biz Demirspor taraftarlarının sizlerin tarafsızlığına olan inancını pekiştirecektir. Bu takımın lig-b de 15 bin kişi ortalamayla oynadığı lütfen unutulmasın ve 5-ocak stadına gelen gözlemcilere sorarsanız küfürün tamamen kalktığını duyarsınız. Haketmediğimiz bu cezaya bizden çok siz tepki vermeli ve Türk futbolu adına doğruların yanında olmalısınız.

Sizlere güveniyoruz. Saygılarımızla."

Metin tff@tff.org adresine gönderilebilir.

Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

Ben Bunu Hak Ettim...

Bugüne kadar yazdığım en zor yazılardan biri bu.  Yanımda küçücük iki çocuk vardı maçta, sevdim onları öptüm. Hatta babası yorulmuştu da aldım onu omzuma maçı bir süre birlikte izledik. O esnada çocuğun nasıl heyecanlandığını gördüm. Bacakları kasılıyordu, boynumun sıkıştığını hissettim. Sonra bağırdı ve akabinde ellerini vücudunu titreme alacak kadar sıktı. Bu çocuk sanırım 4,5-5 yaşlarındaydı. Tam benim kızımın yaşlarında. İşte o anda aslında anlamalıydım hak ettiğimi bu belayı. Çünkü ben de çocuklarımı bu acıya götürüyorum. Onlar acıya doğru yürürken, ben her Demirspor deyişlerinde mutlu oluyorum. Her mavi-lacivert deyişlerinde mutlu oluyorum. Onlar da bana başarı videosu gönderiyorlar.   Ben böyle bir babayım işte. Çocuklarının bu tür videolarına bakıp, duygulanan mutlu olan bir babayım. Onlara mavili, armalı kıyafetler alıp ellerimle uçuruma götüren bir babayım. Tabi ki Allah belamı verecek.  Kendi isteğim dışında görev yerim değiştirildi. Ailem paramparça oldu. Ta

NE OLDU SİZE?

En sonda söyleyeceğimi en başta söyleyeyim. Bu bir tribün yazısıdır. Tribünlere yazılmıştır. Demirspor tribünlerine.  Sasa Polyester Sanayi A.Ş.  Baştuğ Metalürji San. A.Ş.  Beyteks Tekstil San. Tic. A.Ş.  Elita Gıda San. Tic. A.Ş.  Abdioğulları Plastik Ambalaj San. A.Ş.  Dioki Petrokimya San. A.Ş.  Güney Çelik Hasır ve Demir Mamulleri San. Tic. A.Ş. Bu şirketler ISO kayıtlarına göre Türkiye’nin en büyük 300 firması içinde Adana’da faaliyet göstermekte olanlar.  Bu şirketlerden bir tane forma reklamı aldık mı?  Stad sponsorluğu?  Ne bileyim altyapı desteği?  Kim takımı fonluyor?  Murat Sancak ve ilişkili şirketleri, çevresi vesilesi ile kulübe kazandırdığı sponsorlar.  Adana bu, Demirspor bu. Bunu unutmamak gerekir. Ben Murat Sancak’ı bir başkan, bir ağabey olarak çok seviyorum ve çok takdir ediyorum. Kulübümüz üzerindeki emeklerini asla yok sayamam. Benim diyen Adanalıdan, benim diyen Demirsporludan daha fazla katkısı var kulübe.  Bugün dünya yıldızı futbolcu alırız almayız ama bekley

Adana Demirspor: 4 - Beşiktaş: 2

 Adana Demirspor varsa umut vardır. 3. kalecisi, yedek oyuncusu, sahası, tribünü fark etmez; Demirsporlu devam eder! Bugün 4-0'a getirdiğimiz maçtan iki farklı galip ayrıldık. İç sahadaki kayıpsız gidişat devam etti. 3. haftanın erteleme maçında, öncesinde hafta sonunun kaleci ve kırmız kart krizlerinin damga vurduğu, maç içinde ilk golü atan Belhanda'nın da fenalaşıp oyuna devam edemediği, 2008'li yedek kaleci, 2005'li yedek oyuncularla kadroyu tamamladığımız günde yine skor üretmeyi bildik; yediğimizden fazlasını attık. İşte kazanmanın yolu bu! Belhanda, Niang, Emre Akbaba ve Yusuf Erdoğan'la fileleri sarstık. Niang'ın dördüncü, Yusuf Erdoğan'ın üçüncü golleri oldu. Bu lige damga vuracağımızı biliyorduk; öyle olmaya devam ediyor.