13 Mayıs 2013

Konuk Yazar: Mehmet Sonkor

Okuyucularımızdan gelen mailleri paylaştığımız, bir blog geleneği konuk yazarlık müessesemizde Mehmet Sonkor'un yazısını sizlere sunuyoruz. Mehmet Bey, 34 haftalık periyotta öne çıkan noktaları işaretlemiş:

 Sevgili Ankara Tayfası,

Bu sezonu daha bitirmedik ama koca 34 haftalık maratona şöyle bir baktığımız Demirsporumuzu analiz etmek gerekli diye düşündüm. Sizler yazacaksınız elbet ama bu sezonun en önemli anları bence Adanaspor maçlarıydı her iki yarıda kırılma dönemleri oldu o maçlar sayesinde ayakta kaldık. Allah hemşerilerimizden razı olsun! ikinci devrede Rize ve Trabzon galibiyetleri de çok sürprizdi. Bizi playoffa o 6 puan taşıdı.


Bu sezona damga vuran oyuncumuz Juninho'ydu bence, çok kolay gol yesek de onun azmiyle ayakta kaldık.


Taktik olarak başarısız olsa da disiplin açısından Mustafa Uğur'un hakkını vermek gerekli takımı iyi motive etti maçlara. Şimdi herkesin aklı playofflarda ama bu takım nasıl bu hale geldi nasıl playoffa kaldı bunun analizini iyi yapmak lazım.


Geçen seneki o müthiş 5 maçlık seride görülen azim ve kararlılık var gibi görünüyor. Hele ki zor maçlarda takımın motivasyonu daha üst düzeyde oluyor. Allah playofflarda yardımcımız olsun.

Hiç yorum yok: