Ana içeriğe atla

Gözyaşları Mutluluğa Da Akar

Evet, hakikaten mutluluğa da akarmış gözyaşları. Güzel günlerde de ağlarmış insanlar. Kabuk tutan yaralar kanayınca çok derinden duyulur acısı. İşte bu acı da derin bir korku yaratır insanda. 

O korku ile düştüğümüz yollarda yer yer elimizi ısırarak, yer yer dilimize set çekerek, düşünceleri sınırlamaya çalışarak, sapsarı benizlerle ama içten içe hep dualarla, adalet isteyişleriyle girdiğimiz stadyumdan çocuklar gibi şen çıktık. Öyle sağlamdı ki, çektiğimiz acılar birçok yeni kuşak anlam veremedi gözyaşlarımıza. Ne de olsa hep sıkıntılı dönemlerde büyüyenler, sıkıntıları içselleştiriyorlar. Sıkıntılı yaşamı normal gibi algılıyorlar. O nedenle de sadece mutlu olabilirken, kahkaha atabilirken şampiyonluk görmemiş genç kuşaklarımız, oh be hak ettiğimiz mertebelere bir yakınız diyebilmenin gözyaşlarıydı bizimkiler. 

Şimdi ise sesimin çıkmamasından gurur duyuyorum, gözlerimin sabahın köründe tuzları hissetmesinden de...

Güzel bir gün gösterdin, kıpırdadın Demirspor. Koca bir dev kıpırdadı Türkiye'yi salladı. Ya harekete geçerse!!! İşte o günlerin sinyalini gönderdiğin için çok teşekkürler Demirspor'um.

Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

Beşiktaş: 3 - Adana Demirspor: 3

 Demirspor bu; her an her şey mümkün. Oyuncular değişse de hem dibe vurup hem son saniyeye kadar heyecan yaşatmak geleneği değişmiyor.  İstanbul'da İnönü'de 3-0'dan maç çevirmek büyük iş. Takımın gerçek gücünü gösterdiği, belki de sezona merhaba dediğimiz maç oldu... Balotelli beklediğimiz patlamayı yaptı; İstanbul' da olması tesadüf değil. İlk yarıda acemice hatalar, Sinan ve Ferhat'ın dağılması, rakibin dalga dalga gelişini durduramamak can sıktı. Aslında kötü değildik ama rakip çok iyi başladı. İkinci yarı başında 3. Golü de yiyince moraller bozuldu. Ama işte Demirspor bu! Yaptı yapacağını... Rakibin oyuncu değişikliklerini lehimize çevirdik. 60. Dakikadan sonra Vargas ve Balotelli'nin şutları son dakikaya kadar umudu taşıdı. Assombalonga'nın dokunuşuyla 1 puana uzandık. Tebrikler, teşekkürler takım; devamı gelsin... 

Hajduk Split, Strum Graz...ve Livorno

Adana Futbolu kitabında kısaca bahsetmiştik. Adana Demirspor, taa '50'li yıllarda Adana'da Avrupalı takımları misafir etmiş, kendi de eski kıtaya misafir edilmişti. Hajduk Split, Strum Graz, Beogradski bunlardan bir kaçıydı... Hajduk'un uzun süredir gol yememesiyle ünlü kalecisi Beara, Met Ahmet'in şutuyla avlanmıştı. Yine Uluslararası Demiryolları Futbol Şampiyonası için karma ekipler, Adana seyircisinin önünde boy göstermişti. Demirspor da Yugoslavya, Bulgaristan, Almanya, İran ve Suriye gibi ülkelere maçlar yapmaya gitmiş ve orada Türk Futbolu'nu temsilen bulunmuştu. O yıllarda yabancı ekiplerle oynanan maçların ne kadar nadir olduğunu, ulaşım ve iletişim imkanlarının sınırlılığını hayıtlayacak olursak, ne kadar büyük bir işe imza atıldığı daha net ortaya çıkar. Adanaspor'un 1981'de UEFA Kupası'nda oynadığı son maçtan beri, Adana'ya milli takımlar haricinde ilk kez Avrupalı bir ekip geliyor. İtalya Seria A'dan, gönlümüze yakın, Livorno. İ

Karagümrük: 4 - Adana Demirspor: 0

 Kötü başladığımız lige daha da kötüye giderek devam ediyoruz. Çok net bir yenilgiyle gerçeğin tokatını yedik: Sorun Samet Aybaba'da değildi.  Balotelli'yi kontrol altında tutsun diye gelen İtalyan hoca, 15 günde takımı daha iyi hale getirmek yerine tamamen dağıtmış. Çok kötü bir oyunla farklı bir yenilgi aldık ve umarım bu alınan yanlış kararların geri dönüşü için bir dönüm noktası olur. Bir kişinin keyfiyle takım yönetilmez!