3 Aralık 2008

Yerel Seçimlere Yaklaşırken29 Mart 2009 günü yerel seçimler yapılacak. Seçime giden süreçte her mahalli idarede meslek odalarının , sendikaların , futbol takımlarının kapısı çalınacak , ''gönülleri'' oyları alınmak istenecek.

**Eğer bu süreçte Demirspor'unda kapısı çalınırsa ki çalınacak nasıl bir duruş sergilenmeli ?

**Ülkedeki siyaset-futbol ilişkisi gözönündeyken Demirspor siyasetin dışında kalabilir mi?

**Siyasetin girmesi engellenemezse nasıl bir yol izlenmeli ? Herşey oluruna bırakılıp beklenmeli mi? Yoksa siyasi taraf olup bu işten kazançlı çıkmanın yolları aranmalı mı?

Bana kalırsa önümüzdeki kongre ve sonrasında yaşayacaklarımız bu sorulara vereceğimiz cevaplarla belli olacak. Ortada bir oyun varsa hamlelerimizi belirlemeliyiz yoksa yine geç kalabiliriz...

3 yorum:

Onur BİÇER dedi ki...

Bence hiçbir siyasiye aman bize yardım edin, dememeliyiz. Bizim duruşumuz belli. Siyasetçinin oyuncağı olmamalıyız. Siyasetçi isterse yanımızda olabilir. Kapattığımız bir kapı yok. Koca bir kitle var. Taraftar doğru yönlendirilirse, yanımızda olmak isteyen siyasetçi bundan karlı çıkacaktır. Bence kime yaranacağımıza değil, kimin yanımıza daha net geleceğine bakmalı, mesajımızı buna göre vermeliyiz.

Anonim dedi ki...

Burada önemli olan Demirspor'un menfaatleridir. Biz kimseye ön yargı ile yaklaşmıyoruz. Biz cami avlusuna bırakılan çocuk da değiliz. Eğer siyasiler Demirspor üzerinden rant sağlamak isterlerse bunun karşılığını da Demirspor'a da vermek zorundadırlar. Tabi bu karşılığı verirken de Demirspor'u satın aldığını sanmadan, karşılıklı faydalanma şeklinde olaya bakmak gerekir düşüncesindeyim.

Anonim dedi ki...

Bugüne kadar siyasi seçimlerde çalınan DEMİRSPOR kapısı,iyice kızışan ve bana göre bir daha eşi benzeri görülmeyecek bir yerel şeçim öncesi daha hararetli çalınacağa benziyor.Tabiki DEMİRSPORUN menfaatleri doğrultusunda adım atılacaktır.X bir partinin bize sağlayacağı destekle biz o partinin kucağına otururuz anlayışını bir kere beynimizden silmemiz lazım.Olaya farklı yönden bakıp ''zaten halkın parasını,halkın takımına verecekler''anlayışıyla karşılamamız lazım.Çünkü bizler taraftar olarak duruşumuzu koruyup,aksi bir durumda tribünde 5 dakikamızı ayırdıgımız vakit zaten bir problem kalmayacaktır oratada.Çünkü bu takımın asıl sahipleri her zaman oldugu gibi TARAFTARDIR.Şu anda belli partilerden destek alan m.i.y ve eskişehiri göz önünde bulundurursak ne demek istediğim daha net anlaşılır.Takımımızın nefes almasını ve rahat sezonlar geçirip şehri tekrar canlandırmasını istiyorsak duygusallıgı bırakıp biraz daha gerçekçi düşünüp tavırlarımızı ona göre belirlememiz lazım.Her zaman diyoruz ya HERŞEY ADANADEMİRSPOR İÇİN..