Ana içeriğe atla

AYTAÇ DURAK'I NEDEN İSTEMİYORUZ? -1-

Sayın Aytaç DURAK, sizinle ilgili aslında çok da kötü şeyler yazamayacağım. Bunun nedeni hangi amaçla olursa olsun, hangi sonuca ulaştırırsa ulaştırsın takımımıza bir şeyler katmanız.

Şunu belirtmeliyiz ki, biz nefret dolu bir topluluk değiliz, yazdıklarımdan sonra nereye varacağımızı neden bağımsız bir Adana Demirspor istediğimizi belki daha iyi anlayacaksınız. Kim bilir belki bu bağımsız Adana Demirspor’a siz de katkıda bulunacaksınız ki; bence bu sizin göreviniz! Bu sadece ve sadece sizin de kendi pencerenizi belki de bir an için bırakıp bizim penceremizden bakabilmeniz yoluyla mümkün olacaktır. İstediklerimden asla geri adım atmıyorum, BAĞIMSIZ BİR ADANA DEMİRSPOR İSTİYORUM, tek adam istemiyorum, taraftarın da sesini dinleyen bir yönetim istiyorum, yaptıklarını lütuf değil hizmet ve görevinin gereği olarak gören bir anlayış istiyorum.

Takımımıza verdiklerinizin kendinizden değil de Büyükşehir Belediyesi Kanunu’nun size verdiği yetkiden kaynaklandığını, daha doğrusu Büyükşehir Belediyesi Başkanlığı koltuğunu size bahşeden Adana kentinin çok önemli bir bölümünü oluşturan Adana Demirspor taraftarının oylarının da katkısıyla bu yetkileri haiz olduğunuzu bilerek hareket etmenizi, takımımız üzerinde tahakküm oluşturmamanızı istiyorum. Son olarak tıpkı Mustafa TUNCEL’e yazdığımda söylediğim gibi size bunları ağzımdan tek küfür, tek kem söz etmemiş birisi olarak yazıyorum. Yaptığınız şeyleri kanıtlama imkanımız yok; bu nedenle çok da somut şeyler yazamayacağım. Ancak eğer Adana Demirspor’u çıkarlarınız uğrunda kullandıysanız, eğer bazı maçlarda takımımızı küçük hesaplar doğrultusunda yanlış yollara soktuysanız, eğer kukla yönetimleri iş başına getirmek suretiyle takımıma ve onun duruşuna zarar verdiyseniz, bilin ki yediğimiz biber gazlarının, çektiğimiz her türlü eziyetin, döktüğümüz her bir damla gözyaşının müsebbibi olacaksınız. Eğer bu varsayımlar yanlış ise sizden şimdiden özür dilerim. Ama eğer doğruysa Sayın Aytaç DURAK; size de beddua ediyorum. Bunları yaşamamızda payınız veya rolünüz varsa eğer, kat kat fazlasının önce sizden sonra ailenizden, çoluğunuzdan çocuğunuzdan çıkmasını diliyorum.

Aşağıda sıralayacağım hususların hepsi beni rencide eden, bazı şeyleri sorgulamamı gerektiren ve tamamıyla bazı yerel gazetelerin internet arşivlerinden alınan haberlerden kaynaklanmaktadır.

Yönetimlerimizin seçimi:

Sayın DURAK burada yazdıklarım aslında malumun ilanından öte geçmiyor. Herkesin bildiğini bir kez daha gösteriyorum.

"Büyükşehir Belediyesi ve Adana Demirspor Onursal Başkanı Aytaç Durak, önceki gün makamında kabul ettiği Adem Atılgan ve yöneticilerinin istifalarına "ONAY" verdi. Adana Demirspor'da kulüp başkanlığı ve yönetim kurulu için son sözü Büyükşehir Belediyesi ve Adana Demirspor Onursal Başkanı Aytaç Durak söyleyecek.

Mavi-Lacivertli ekibin en büyük destekçisi olan Büyükşehir Belediye Başkanı ve Adana Demirspor Kulübü Onursal Başkanı Aytaç Durak, Adana Demirspor'da kulüp başkanı ve yönetim kuruluna girecek isimleri belirlemek için çalışmalara başladığı öğrenildi."

Mehmet Gökoğlu, düzenlediği basın toplantısında “Daha iki yıl öncesi onursal başkanımız sayın Aytaç Durak’ın telefonlarına çıkmayanlar, bugün onursal başkanımız sayın Aytaç Durak’a işaret edilmek için kulisler yapmaktadırlar.” dedi. Adana Demirspor’da yarın yapılacak olağanüstü kongre için geri sayım başladı. Büyükşehir Belediye Başkanı Aytaç Durak’ın başkanlık için işaret ettiği Adana Barosu Başkanı Avukat İbrahim Gazioğlu’na büyük tepkiler geliyor.

Tarih 14.06.2007: Spor camiasının ve iş dünyasının tanınmış isimlerinden Osman Çetinkaya “Şahsım olarak yeni oluşturulacak yönetim kurulunda yeralmak istiyorum. Bizler spora ve Adana'ya maddi-manevi büyük hizmetler veren Başkanımız Sayın Aytaç Durak'ın yönetim konusunda yelpazeyi biraz daha geniş tutmasını arzu ediyoruz. Yıllardır Demirspor'u sırtlayan Başkanımızın kendine yakışanı yapacağını umut ediyoruz.” ifadelerini kullandı.

Tarih 15.06.2007: Durak, "Kulüpler taraftarların desteğiyle ayakta kalmalıdır. Yönetim kurulu başkanı kim olacak? Eli cebinde olacak kişiler yönetimde olsun. Sayın Gazioğlu bütün ısrarlara rağmen yönetime girmeyi kabul etmedi. Kenan Şenbayrak, kulüp başkanı olabileceğini ve belediyenin belirleyeceği bir listeyle çalışabileceğini söyledi. Mehmet Gökoğlu kulüp başkanı olabileceğini ve çalışabileceği yönetimi kendisinin belirleyeceğini iletti. 4-5 kulüp başkanın daha ismi geçti. Sonunda Mustafa Tuncel'de karar kıldık. Adana Demirspor camiasına hayırlı olsun" diye konuştu.

Tarih 16.06.2007: Tuncel, görev bölümü için son sözü Büyükşehir Belediye Başkanı ve Demirspor Kulübü Onursal Başkanı Aytaç Durak’ın söyleyeceğini açıkladı. Sayın DURAK, bu ilk yönetim seçimi değil. Daha önce de böyle de oldu. Tamam, takımın onursal başkanısınız. Takıma göreviniz olan katkıyı da yapıyorsunuz. Lakin göz ardı ettiğiniz bir husus var, bu takım 1940’ta kuruldu, 68 yıldır ayakta, takım sizin değil. Ortalama 10.000 kişiye oynuyor ve siz öyle bir ortam oluşturuyorsunuz ki sizin onay vermediğiniz kişi/kişiler takımın yanına yaklaşamıyor. Sizin onayınız olmadan yönetim kurulamıyor, bırakın yönetim kurulmasını ipler o kadar elinizde ki ONAYINIZ OLMADAN GÖREV BÖLÜMÜ YAPILAMIYOR.

Sayın DURAK, dünyanın en iyi niyetli insanı bile olsanız ben böyle bir tahakküme, baskıya, monarşiye karşıyım. Siz, yönetimleri tayin edince ne oluyor, herkes size borçlu, herkes size minnettar, kimse yaptıklarınıza hayır diyemiyor, hayır diyen olursa sizin katkılarınıza yönetime gelecek olanlar da hazır.

Diyelim ki; elinizdeki gücü sonuna kadar iyi niyetle kullanıyorsunuz. 68 yıllık bu camiaya Aytaç Durak Spor dedirtmeye hakkınız var mı? Daha önceki yazımda sormuştum, yine soruyorum siz nasıl karşılardınız çalışacağınız kadroyu sadece benim belirlememi, arkadaşlarınızı benim seçmemi, hatta kızınızı vereceğiniz kişiyi bile benim belirlememi?

Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

Sezon Değerlendirmesi-II

 Oyuncular üzerinden bu sezona bakacak olursak, öncelikle yaz transferlerinde ses getiren Balotelli ve Belhanda ikilisinden başlamak gerekli sanırım.  Balotelli bütün tacizlere, önyargılara ve maç içinde hakemlerin veya rakip oyuncuların kışkırtmalarına rağmen verimli bir sezon geçirdi. Son haftadaki patlamasıyla beraber hem takımı hem ligin en golcü oyuncularından oldu. 18 lig ve 1 kupa golüyle iyi bir performans sergiledi. Golleri dışında da atakları yönlendirmesi, şut tehdidi ve rakip savunmayı yıpratmasıyla iyi bir forvetin yapması gerekenleri büyük oranda yaptı. Ama Malatya maçında olduğu gibi çok pozisyon kaçırdığı maçlarda da canımızı sıktı.  Belhanda ile ilgili duygularımı önceki yazılarda belirtmiştim. En son GS maçındaki yaptıklarıyla iyice gözümüzden düştü. Transfer olduğunda 10 gole ulaşsa yeter diye düşünüyordum; çok uzak kaldı o beklentiden. Onun dışında maç içindeki pas tercihleri, istikrarsızlığı ile bu sezonun en büyük hayal kırıklığı oldu diyebilirim. Benzer şekilde A

Adana Demirspor: 3 - Sivasspor: 0

Geçen sezonun tersine bu yıl süper bir başlangıç yaptık; üçer gollü, iki de iki. Geçen sezon Giresun'a karşı deplasmanda, Sivas'a da içeride can sıkıntısı yenilgiler almıştık. Onları da düşününce ayrı bir güzellik oldu... Böylece ilk kez Süper Lig'e iki galibiyetle başlamış olduk. Pazartesi maçlarıyla kesinleşecek olsa da yine ilk kez Süper Lig'te birinci sırayı gördük.  Takım cumartesi akşamı makine gibi çalıştı. Oyunu sürklase etti. Genelde sezon başı klişelerinden olan "henüz takım oturmadı/hazır değiliz" mazereti bu sene bize uğramamış oldu. Aynı teknik adam ve tamamen değişmemiş kadronun bunda payı büyük. Vargas'ın yokluğunda 11'e yerleşen Belhanda şansını iyi kullanıyor. Onyekuru-Akintola ile desteklenmiş hücum hattı iyi işliyor. Genelde maçlarda gol yeriz ama bu kez rakibe kaleyi kapattık, o açıdan da iyi bir performans oldu.  Geçen sezondaki çıtayı yukarı taşımak için mücadeleye devam!

Fenerbahçe: 4 - Adana Demirspor: 2

 Yine hakemin hatalı kararlarının damga vurduğu maçta sezonun ilk yenilgisini aldık. Aleyhimize verilen yanlış penaltı, lehimize önce verilip sonra yanlış ofsayt kararı ile verilmeyen penaltı, rakip oyuncuya gösterilmeyen kartlarla birlikte iyi oynadığımız maçtan puan alamadık. Deplasman takımı gibi oynayarak hızlı hücumlarla ilk yarıda farkı ikiye çıkaran rakibe karşı ev sahibi gibi oynadık; iyi top yaptık, ilk dakikalardaki baskıyı iyi kırdık. İlk yarıda bir gol bulabilsek skor farklı olabilirdi. Yine de 3-0'dan sonra oyundan kopmayıp skoru 3-2'ye getirmek başarıydı. Tek kaleye döndürdüğümüz maç son dakikalardaki kırmızı kart ve 4. golle tamamlandı. Fenerbahçe'nin bu sene iyi yaptığı kolay skor bulma işini, zaten aksayan defansımızla durdurmamız kolay olmadı. Ligin en iyi top oynayan takımını izlemek için tribüne koşan Fenerbahçeliler, müthiş bir deplasman tribünü görerek evlerine döndüler; hafta içi maçta taraftarımız gece 1'e kadar tribünde bekletildi. Hafta içi bir