Ana içeriğe atla

Teşekkürler...

Teşekkürler Aytaç Durak, Teşekkürler Mustafa Tuncel. Elbirliğiyle asıldığınız fren, takımı bir kez daha durdu. Yıllardır oynanan oyunların bir yenisini seyrettik hafta sounu. Demirspor'un kendilerine muhtaç kalması için, kendilerine bağlı kalması için ayak oyunlarını başarıyla çevirenler, yıllardır ustalıkla götürdükleri düzeni bir kez daha yerine getirdiler. Demirspor, bir başarızılığa daha imza attı sayenizde.

Play-Off'tan çıkarsak bir üst lige bu sözlerimin hepsi aynen geçerli; çünkü bu bütçeyle bu destekle bu taraftarla Adana Demirspor'un play-off oynaması başarısızlıktır.

İki hafta önce şampiyonluğumuzu ilan etme şansımız vardı ama Adanaspor da potaya girsin diye asılmadık maça; olanlar oldu; onlar potanın taa içinden geçip şampiyonluğu tadarken biz yine Aytaç Bey'in senaryosunun kurbanı olduk.

Birkaç yıl önce halı sahadan bozma stadda deplasmanına gittiğimiz Antep Bld., bizim üstümüzde; geçen yıl başa baş oynadığımız Bolu, Selçuk Dereli sayesinde-ki geçen hafta bizi de yakmaya çalışmıştı- Süper Lig'in kapısından döndü; geçen yıl yendiğimiz Karabük, bu yıl üstümüzde; iki yıl önce kapalı olan Adanaspor, bu yıl üstümüzde-sayemizde... Ama Demirspor nerede? Hala Aytaç Bey'in iki dudağının arasında; dur-dur, git-git; düş-düş. O ne derse,o! ve Demirspor yıllardır aynı çizgide: başarızlık çizgisi.

Koca bir kent ona alternatif yaratamıyor; koca bir camia, Demirspor'u Demirsporlular yönetmelidir diyemiyor. Yıllar önce karşısında Demirsporlu rakip varken Adanasporlu olan, sonra on yıl kadar denge politikasıyla teraziyi sarsmayan Aytaç Durak ve heyeti, Demirspor'u kaybeden hanesine yazmakta hiç zorlanmıyor; çünkü ona "hop dur" diyen yok, çünkü o Demirspor'un derdinde değil sadece siyasi hesaplarının derdinde...

Demirspor, yıllardır kötü yönetiliyor. Aslında yönetilmiyor, idare ediliyor. Ne uzuyor ne kısalıyor. Olduğu yerde, birilerine muhtaç vaziyette tutuluyor.

Yorumlar

Adsız dedi ki…
bu olayın özü şudur; Aytaç Durak denen onutlu ve yüce şahsiyet büyük insan(!)seçimlerin yaklşaması nedeni ile hem Adanademirpsor taraftarı ve hemde adanaspor taraftarından oy koparmak için aklınca iki takımı elele çıkaracaktı. Adanasporun durumu kötüye samimi arkadaşı ,can yoldaşı (!)(menfaat yoldaşı) Mustafa Tuncel'e "siz adanaspora bu maçı verin nasıl olsa karabük'ü yenersiniz mersinide hallederiz" diyerek maçı adanaspora verdiler. karabükü yendi ama mersinle anlaşamadı. Mersin maçındada göremedim Onurlu (!) Aytaç Bey'i

Bu blogdaki popüler yayınlar

Ben Bunu Hak Ettim...

Bugüne kadar yazdığım en zor yazılardan biri bu.  Yanımda küçücük iki çocuk vardı maçta, sevdim onları öptüm. Hatta babası yorulmuştu da aldım onu omzuma maçı bir süre birlikte izledik. O esnada çocuğun nasıl heyecanlandığını gördüm. Bacakları kasılıyordu, boynumun sıkıştığını hissettim. Sonra bağırdı ve akabinde ellerini vücudunu titreme alacak kadar sıktı. Bu çocuk sanırım 4,5-5 yaşlarındaydı. Tam benim kızımın yaşlarında. İşte o anda aslında anlamalıydım hak ettiğimi bu belayı. Çünkü ben de çocuklarımı bu acıya götürüyorum. Onlar acıya doğru yürürken, ben her Demirspor deyişlerinde mutlu oluyorum. Her mavi-lacivert deyişlerinde mutlu oluyorum. Onlar da bana başarı videosu gönderiyorlar.   Ben böyle bir babayım işte. Çocuklarının bu tür videolarına bakıp, duygulanan mutlu olan bir babayım. Onlara mavili, armalı kıyafetler alıp ellerimle uçuruma götüren bir babayım. Tabi ki Allah belamı verecek.  Kendi isteğim dışında görev yerim değiştirildi. Ailem paramparça oldu. Ta

NE OLDU SİZE?

En sonda söyleyeceğimi en başta söyleyeyim. Bu bir tribün yazısıdır. Tribünlere yazılmıştır. Demirspor tribünlerine.  Sasa Polyester Sanayi A.Ş.  Baştuğ Metalürji San. A.Ş.  Beyteks Tekstil San. Tic. A.Ş.  Elita Gıda San. Tic. A.Ş.  Abdioğulları Plastik Ambalaj San. A.Ş.  Dioki Petrokimya San. A.Ş.  Güney Çelik Hasır ve Demir Mamulleri San. Tic. A.Ş. Bu şirketler ISO kayıtlarına göre Türkiye’nin en büyük 300 firması içinde Adana’da faaliyet göstermekte olanlar.  Bu şirketlerden bir tane forma reklamı aldık mı?  Stad sponsorluğu?  Ne bileyim altyapı desteği?  Kim takımı fonluyor?  Murat Sancak ve ilişkili şirketleri, çevresi vesilesi ile kulübe kazandırdığı sponsorlar.  Adana bu, Demirspor bu. Bunu unutmamak gerekir. Ben Murat Sancak’ı bir başkan, bir ağabey olarak çok seviyorum ve çok takdir ediyorum. Kulübümüz üzerindeki emeklerini asla yok sayamam. Benim diyen Adanalıdan, benim diyen Demirsporludan daha fazla katkısı var kulübe.  Bugün dünya yıldızı futbolcu alırız almayız ama bekley

Adana Demirspor: 4 - Beşiktaş: 2

 Adana Demirspor varsa umut vardır. 3. kalecisi, yedek oyuncusu, sahası, tribünü fark etmez; Demirsporlu devam eder! Bugün 4-0'a getirdiğimiz maçtan iki farklı galip ayrıldık. İç sahadaki kayıpsız gidişat devam etti. 3. haftanın erteleme maçında, öncesinde hafta sonunun kaleci ve kırmız kart krizlerinin damga vurduğu, maç içinde ilk golü atan Belhanda'nın da fenalaşıp oyuna devam edemediği, 2008'li yedek kaleci, 2005'li yedek oyuncularla kadroyu tamamladığımız günde yine skor üretmeyi bildik; yediğimizden fazlasını attık. İşte kazanmanın yolu bu! Belhanda, Niang, Emre Akbaba ve Yusuf Erdoğan'la fileleri sarstık. Niang'ın dördüncü, Yusuf Erdoğan'ın üçüncü golleri oldu. Bu lige damga vuracağımızı biliyorduk; öyle olmaya devam ediyor.