Ana içeriğe atla

K.D.Ç.Karabükspor - Adana Demirspor : 1-0 (09.03.2008)

İyi oynamadık. Ortaya koyduğumuz futbola bakılınca, sonuç normal görünüyor. Gerçi direkten dönen bir topumuz girse başka olabilirdi, hoş Karabük'e de direk izin vermedi bir sefer. Şu saatten sonra klişeye sığınmaktan başka çare yok : "Önümüzdeki maçlara bakacağız". İki maç içerideyiz, içeride 3 puan haricinde sonuç almamamız lazım.

Maça Ankara'dan gittik, GOP maçına da gitmiştik. Deplasmana gelen taraftara küfretme alışkanlığı nereden geliyor bilmiyorum. Adam beni hayatında ilk defa görmüş başlıyor sövmeye. Bu konuda Karabük taraftarı maalesef kendini aştı. 90 dakikayı aşkın bir süre boyunca küfür ettiler. Biz küfretmeme kararımızı devam ettirdik, tepki vermedik hiç alkışlamak dışında.

Düşünün, takımları bizim maçımız öncesinde lider. 1-0 öne geçiyorlar. Güzel bir Pazar günü, güneşli. Çoluk çocuk Karabüklüler gelmişler tribüne. Tribünlerden yükselen yalnızca küfür ve "Mersin İdman Yurdu" tezahüratları, bize doğru atılan "Kahrolsun PKK" sloganları, kendi içlerinde yumruk yumruğa kavga eden Karabüklüler...Futbola, taraftarlığa, misafirperverliğe, şehir kültürüne, hadi hepsini geçtim güneşli bir Pazar gününe verebildikleri tepki bu oldu.

Maç çıkışında polis bizi deplasman tribününde bekletirken, maratondan babasının elinden tutmuş çıkmaya çalışan küçük bir kız çocuğu gördüm. Böyle bir günü hiç yaşamamış olmasını dilerdim.

Bir gün öncesi Dünya Emekçi Kadınlar Günü'ydü. Ben bir Demirsporlu olarak Karabük'ün bu galibiyetini bir tek o küçük kıza armağan ediyorum.

Evde, sokakta, stadda, hayatta eşit olduğumuz günleri görmesi dileğiyle...

(Fotoğraf www.nasiriphotos.com 'dan. Keşke Karabük'lü o kızı çekebilseydik. Yenilginin hüznüyle hiç gelmedi aklıma...)

Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

Ben Bunu Hak Ettim...

Bugüne kadar yazdığım en zor yazılardan biri bu.  Yanımda küçücük iki çocuk vardı maçta, sevdim onları öptüm. Hatta babası yorulmuştu da aldım onu omzuma maçı bir süre birlikte izledik. O esnada çocuğun nasıl heyecanlandığını gördüm. Bacakları kasılıyordu, boynumun sıkıştığını hissettim. Sonra bağırdı ve akabinde ellerini vücudunu titreme alacak kadar sıktı. Bu çocuk sanırım 4,5-5 yaşlarındaydı. Tam benim kızımın yaşlarında. İşte o anda aslında anlamalıydım hak ettiğimi bu belayı. Çünkü ben de çocuklarımı bu acıya götürüyorum. Onlar acıya doğru yürürken, ben her Demirspor deyişlerinde mutlu oluyorum. Her mavi-lacivert deyişlerinde mutlu oluyorum. Onlar da bana başarı videosu gönderiyorlar.   Ben böyle bir babayım işte. Çocuklarının bu tür videolarına bakıp, duygulanan mutlu olan bir babayım. Onlara mavili, armalı kıyafetler alıp ellerimle uçuruma götüren bir babayım. Tabi ki Allah belamı verecek.  Kendi isteğim dışında görev yerim değiştirildi. Ailem paramparça oldu. Ta

NE OLDU SİZE?

En sonda söyleyeceğimi en başta söyleyeyim. Bu bir tribün yazısıdır. Tribünlere yazılmıştır. Demirspor tribünlerine.  Sasa Polyester Sanayi A.Ş.  Baştuğ Metalürji San. A.Ş.  Beyteks Tekstil San. Tic. A.Ş.  Elita Gıda San. Tic. A.Ş.  Abdioğulları Plastik Ambalaj San. A.Ş.  Dioki Petrokimya San. A.Ş.  Güney Çelik Hasır ve Demir Mamulleri San. Tic. A.Ş. Bu şirketler ISO kayıtlarına göre Türkiye’nin en büyük 300 firması içinde Adana’da faaliyet göstermekte olanlar.  Bu şirketlerden bir tane forma reklamı aldık mı?  Stad sponsorluğu?  Ne bileyim altyapı desteği?  Kim takımı fonluyor?  Murat Sancak ve ilişkili şirketleri, çevresi vesilesi ile kulübe kazandırdığı sponsorlar.  Adana bu, Demirspor bu. Bunu unutmamak gerekir. Ben Murat Sancak’ı bir başkan, bir ağabey olarak çok seviyorum ve çok takdir ediyorum. Kulübümüz üzerindeki emeklerini asla yok sayamam. Benim diyen Adanalıdan, benim diyen Demirsporludan daha fazla katkısı var kulübe.  Bugün dünya yıldızı futbolcu alırız almayız ama bekley

Adana Demirspor: 4 - Beşiktaş: 2

 Adana Demirspor varsa umut vardır. 3. kalecisi, yedek oyuncusu, sahası, tribünü fark etmez; Demirsporlu devam eder! Bugün 4-0'a getirdiğimiz maçtan iki farklı galip ayrıldık. İç sahadaki kayıpsız gidişat devam etti. 3. haftanın erteleme maçında, öncesinde hafta sonunun kaleci ve kırmız kart krizlerinin damga vurduğu, maç içinde ilk golü atan Belhanda'nın da fenalaşıp oyuna devam edemediği, 2008'li yedek kaleci, 2005'li yedek oyuncularla kadroyu tamamladığımız günde yine skor üretmeyi bildik; yediğimizden fazlasını attık. İşte kazanmanın yolu bu! Belhanda, Niang, Emre Akbaba ve Yusuf Erdoğan'la fileleri sarstık. Niang'ın dördüncü, Yusuf Erdoğan'ın üçüncü golleri oldu. Bu lige damga vuracağımızı biliyorduk; öyle olmaya devam ediyor.