12 Aralık 2011

Sporcukurova'dan Cevap Var

Yerel basın'da intihal vakaları başlıklı yazımız üzerine, sporcukurova.com adına Demirhan Yılgın'dan mail aldık. Bunu bir tekzip metni olarak görüp, bu yönde bir istekleri olmamasına rağmen yayınlıyorum. Kendi cevabımı da yorum olarak ekleyeceğim.

--

"Sevgili ankara tayfası son zamanlar yargısız infaz derecesine varan eleştirilerinize cevap vermek istedim ; Adana Demirspor - Elazığspor maçında haberin geç girmesine yaptığınız eleştiriden ötürü sizi kutlarım doğru editörler ve ben uyuduk sonuna kadar haklısınız ; ama övdüğünüz içinde bulunduğunuz adana demirspor platformuda gece 23:00 dan sonra galibiyet haberini girdi ama onu görmezden geldiniz ??

Haber koylama olayı kesinlikle yoktur burda duralım ! Ergun KARA haberleri mail olarak hem bizimle hemde adana demirspor platformu ile paylaşmaktadır kimin editör'ü aktifse o site haberi hızlı bir şekilde paylaşmaktadır...

Son olarak bizim kuruluş amacımız bellidir "spor01" bilindiği üzere bu zamana kadar Adana Demirspor'u karıştırmaktan öte bir mesafe kat edememiştir.. Bizde Menajerlerin yada teknik direktörlerin yada futbolcu , yöneticilerin kölesi olmadan onlardan nemalanmadan sadece Adana Demirspor'un menfaati ve adana spor basının pislikten arınmış sadece haber yapan cebibi doldurmuyan bir spor sitesi olması için çabalıyoruz..."

1 yorum:

disconnectus erectus dedi ki...

Bizim sporcukurova'yı kötülemek, platform'u övmek gibi bir amacımız yok. Dahası yerel medyadaki kişisel çekişmelerden çok uzağız ve uzak kalmak istiyoruz. Dün gece Mustafa'nın blogtaki yazısında belirttiği gibi, bizim derdimiz kişilerle değil; medyanın bağımsızlığı ile... Biz Adana medyasından mesleğini yapmasını istiyoruz. Gazetecilik faaliyeti bekliyoruz. Ergun Kara'ya güvenmediğimizi daha önce defalarca dile getirdik. Hatta geçen yıllarda onunla ilgili de, esprili eleştiri yazıları da yazdık.

Platform'u fikir olarak destekledik, ancak herhangi organik bir bağımız yoktur. Bunu da not edelim.