24 Şubat 2011

Hüseyin Ataş'tan Ali Güneş Röportajı

Hüseyin Ataş, Kent Gazetesi için teknik direktör Ali Güneş ile söyleşi yapmış. Tam metni şuradan okuyabilirsiniz:

http://www.gazetekent.com/haberdetay.asp?ID=1568

Benim öne çıkaracağım iki cevap şu:

H.A.:Elinizde geniş bir kadro var özellikle orta sahada çok alternatifiniz var. Bu durumdan memnunsunuzdur…

A.G.:Hem memnunum hem memnun değilim. Rekabet ortamını yaratmak açısından büyük bir avantaj kadro genişliği. Memnuniyetim bu. Ancak oyuncu sayımız çok fazla haliyle tüm oyuncuları oynatamayacağız kadroya girip oynayamayan, kadroya dahil edilemeyen oyunculara ne kadar değer verseniz hazır tutmak isteseniz de onların moralini yüksek tutmak kolay olmayacak.

H.A:Aydın’ı serbest pozisyonda oynatmak adına Samet Albayrak’ı sağ kanada hapsedip bu oyuncunun hücum yeteneklerinden daha az faydalandığınız şeklinde eleştiriler var..

A.G:Ben Samet ile çalışmadım ama onu hep forvet arkası pozisyonda hatırlıyorum. Kendisine hangi mevkide takıma faydalı olup olamayacağını sordum. O da bana: “Dardanelspor ve Demirspor’da sezonun ilk yarısında adam yokluğundan beni hep forvet arkası oynattılar esas mevkiim sağ kanat hocam” dedi. Samet’in bu sözleri beni rahatlattı açıkçası. Aydın’ı forvet arkası Samet’i de esas mevkiinde görevlendirerek taşları doğru yerleştirmeye çalıştık.


Hocanın Çorumspor'dan tanıdığı Aydın Tuna'ya daha merkezi bir rol vereceği görülüyor.

5 yorum:

murat dedi ki...

Sevgili Ankara Tayfası, birileri yönetime sormalı, adanaspordan gelen ahmet çenet, tanıl ve cihan ünal neden bu takımdan yollanamıyor. Bunların yerine altyapıda başarılı sonuçlar alan gençler takıma kazandırılamazmı.
Yeter artık bıktık. Başarısız veya verim alınamayan oyuncularla yolların ayrılması ve yerine kaliteli isimler alınması gerekir. ama gerçek anlamda başarısız olanlar yollanamıyor. Bizim kadromuz neden 24 e inmez. Yönetim çıksın açıklasın, ahmet çenet, tanıl ve cihan ünal takıma katkısı olmadığı halde ve hocanın raporuna rağmen neden gönderilemiyor. artık torpilli oyuncu istemiyoruz. Takımın kadrosu şuan 32, Türkiye liglerinde böyle birşey yok. Torpili olan gitsin belediyede kadro alsın. Böyle takım yönetilmez. Biz taraftar olarak bilinçli davranıp, bu soruları yönetime sormalıyız. Yoksa başarı asla gelmez. Lütfen bizim sesimizi yönetime duyurun. Çünki duruşunuzla ve yaptıklarınızla camia sizi takip ediyor.

Onur BİÇER dedi ki...

Ahmet Çenet bildiğim kadarıyla Bekir Çınar döneminde rica üzerine transfer edilmişti. Kendisine uzun süre forma verilmedi. Sonrasında oynamaya başladı. Güzel maçlar çıkarırken kolu kırıldı. O nedenle formadan uzak kaldı. Bunun üzerine Bekir Çınar yönetimi büyük bir vefa örneği göstererek futbolcunun sözleşmesini daha o hastanedeyken yeniledi.

Evet, kentin diğer takımından geldi ve bu kentin dokusuna uygun şekilde sinyalle, hatır gönülle geldi ama farklı bir oyuncu izlenimi verdi bana Ahmet Çenet.

disconnectus erectus dedi ki...

Murat Bey, bize böyle bir sorumluluk yüklemeyin. Yönetime sesini duyurmak isteyen herkes bizi bir aşama olarak kullanmasın. Gelsin sözünü üslubunca söylesin ama bize bunu da yazın şunu da yazın diye öneriler salık vermesin.

Sorulmayan soruları, ele alınmayan konuları, dile takılan yaraları konu ediyoruz; ama kendimizce yazıp çiziyoruz. Bunun ötesi yok. Yazdıklarımız etkili olur veya olmaz; biz yazıyoruz. Takip ediliyorsa, demek ki etkili olmuşuz bugüne kadar; mücadeleye devam.

türkayADS dedi ki...

Tanıl' da yollanmıştı zaten

murat dedi ki...

Bu tanıl konusu araştırdım. Takım kadrosuna geri dönmüş. Tabi başarılı olduğu için değil. Bekir Sıtkı Özer den torpilli olduğu için. Yazık çok yazık, Bu milyonlarca Demirspor emekçisine ayıptır. Bu futbolcuya da yuh olsun diyorum. İnsan da bir gurur olmalı bu sende yok. Böyle takıma girmek seni demekki utandırmıyor. Bu forma bunlara layık değil. Burdan yönetimi kınıyorum. Bu başarısız oldukları için değil, Başarı veya başarısızlık umrunda olmadıkları için. Demekki bu takıma çok iyi, kaliteli, misyonlu hoca bu yüzden getirilmiyor. Gelecek sezonda yine bildiğimiz bu torpilli futbolcu topluluğu bir yere gitmeyecek. Ama ne olursa olsun doğrular, yanlış yapanların yüzüne haykırılacaktır.