30 Ocak 2009

Transfer...

Diyarbakırspor'da ön libero olarak görev yapan Ceyhun Yelkenci ile anlaşılmış. Ceyhun 1983 Trabzon doğumlu. Daha önce Çaykur Rizespor, Sarıyer, Etimesgut Şekerspor'da forma giymiş.

Diyarbakırspor'da görev yaptığı dönemde öğrencilerle yaptığı bir röportajda hem spor yapmanın hem öğrenim görmenin mümkün olduğunu, kendisinin de üniversite sınavlarını kazandığını ve eğitimine devam ettiğini söylemiş.

Öte yandan anlaşıldığı açıklanan Karabükspor kalecisi Kazım SARI transferinde pürüz çıkmış. Kazım'ın Alanyapor ile anlaştığı ifade ediliyor.

Kaynak: www.sporadana.com

6 yorum:

Onur BİÇER dedi ki...

Merih Güvenç isimli okuyucumuzun transferler ile ilgili yorumu, bu konuda yazı girmediğimiz için başka bir konu altına gönderilmiş. Konu ile ilgili olmayan yorumları yayınlamama prensibimiz doğrultusunda kendisinin yorumunu aynen bu yazının altına aktarıyorum.

"Sevgili Ankara Tayfası,

Sizler de muhakkak okumuşsunuzdur. sporadana.com'da yer alan bir habere göre değerli yöneticimiz Ramazan Çimen, Kazım'ın transferi için "İyi ki olmadı" demiş. Yönetimimizin ne durumda olduğunu bundan iyi ne koyar ortaya. Sen Kazım'ı Adana'ya getirene kadar neredeydin. Bu transfer son bir kaç senedir yapılan transferlerin de nasıl yapıldığını ortaya koymaktadır. Olan da her zamanki gibi Demirspor'a ve Demirspor sevdalılarına oluyor.

Merih Güvenç"

Anonim dedi ki...

Sevgili Onur Kardeşim,

İçimiz öyle yanıyorki, yönetimin yapyığı yanlışlıklar öyle bir hal aldı ki, ben de prensibbinizi bile bile bu güzide yöneticilerimizin yaptıklarını başka haberde ilettim. Aslında iletilecek o kadar çok şey varki. 8 Tane stoperden mi bahsetsek,yoksa hoca onu oynatmadı diye hocanın yollandığı, bir hafta sonra da kendisinin yollandığı Yasin'den mi bahsetsek? . Demirspor'luluk kültürüne duruşuna yakışmayan hoc göndermeler ve almalar da cabası. Ne yapayım kardeşim, üzüntümüz büyük. Ama her şeye rağmen Demirspor'u Demirsporluların yöneteceği güneşli günleri de göreceğiz. Sağlık ve sevgi ile kalın.

Merih Güvenç.

Onur BİÇER dedi ki...

Sevgili Merih Güvenç. Bizim açımızdan da süreç gözümüzün önüne geldiğinde gözlerimizin dolduğu, duygusal patlamalar yaşadığımız oluyor. Mehmet Gökoğlu seçildiğinde bıkmadım tek tek saydım. Keşke o listeyi atmasaydım diye hayıflanıyorum. Tam 55 futbolcu girdi çıktı bu kulübe. Halbuki başarısızlıkta payı olan futbolcular belliydi. Gençlere yolun kapalı olduğu belliydi. Ufak tefek nokta transferler ile hal yoluna konulabilecek takımımız sil baştan yapılandırıldı. Taraftar dinlenmedi. Üstelik takımda para yok, 2,5 trilyon borç var dendi. Ama düşük ücretle bu kez sürüsüne bereket oyuncu oyuncu alındı. Ne oldu, aradan bir kaç ay geçti, para bitti, başarı da gelmedi. Hocalara tazminatlar ödendi. Anlayacağınız saçma sapan işler yapıldı. Bu transfer işinden isim yapmak isteyenler bir tarafta, komisyon almak isteyenler bir tarafta, yemek yemek isteyenler bir tarafta, bu kulübü sömürmek isteyip Demirsporluyum diyenler bir tarafta olunca karenin 4 köşesi de tutulmuş oluyor. Yani sistem kurulmuş. Tıkır tıkır işliyor. Peki ne lazım bu kareye. KÖŞEGEN. Bu kareyi ortasından bıçak gibi kesip atyacak bir köşegen. Umarım bir gün köşegen olmaya aday bir yönetim gelir.

Alpaslan KUŞVURAN dedi ki...

Dün akşam yerel kanalların spor haberlerinde Başkan Bekir Çınar'ın kaleci Kazım ile ilgili görüşürünü dinledim ve bir kez daha hayretler içinde kaldım. Açıklama kinayeli ifadeler ile genel anlamda şu sözlerden oluşuyordu." Kaleci Kazım verdiğimiz çekleri de bırakıp eşyalarını toplayıp gitmiş. Valla birşey anlamadık bu işten. Alanyaspor ile anlaşmış. Zaten kaleci Kazım ile anlaştıktan sonra dünkü toplantıda yöneticimiz Ramazan Çimen bu adam bana hiç güven vermedi, iki gün sonra maça da çıkmam diyebilir, bizler de bu söz üzerine gülüştük". Demirsporun düştüğü hali görebiliyor musunuz arkadaşlar. Hadi böyle birşey oldu diyelim çıkıp da yerel kanalda herkese söylemenin mantığı nedir anlayamadım. Hele "aile içi" olarak tabir edilen yönetim toplantısında konuşulan bir konunun "dışarıya taşırılmasını", hem de birinci ağızdan Adana kamuoyuna açıklanamsını ise yadırgadım!

Anonim dedi ki...

bakalım bunca saçma sapan transferden sonra yönetim yine çıkıp da ''altyapıdan şu kadar futbolcu oynatma zorunluluğunu dünyada ilk defa biz getirdik'' diyecek mi?
gerçi bu yönetimin İLKLERİ saymakla bitmiyor maalesef

D10S

Alpaslan KUŞVURAN dedi ki...

Altyapıdan her maça bir oyuncu alma projesi eski hocamız Behzat Çınar'ın talebiydi. Her hoca o cesareti gösteremez.